Amsterdam'dan Tohum ve Outdoor Soruları

kessaf

Yeni üye
Selam millet,

Geçen yaz bir balkonda outdoor denemem olmuştu. Maalesef acil bir taşınma ihtiyacı sonucu son düzlükte kızları kesip atmak zorunda kalmıştım. 

Bu sefer ege taraflarında çalılar arasında güzel bir noktada yetiştirmeyi düşünüyorum. Birkaç sorum olacak, bilgili deneyimli abilerim ablalarım yardımcı olursanız çok sevinirim. 

1. Amsterdamdan bir arkadaşım tohum getirecek. İlk sorum aslında Amsterdam'da tohum almak için tavsiye edeceğiniz kaliteli bir yer var mı?
  2. Outdoor için hangi tohumları tavsiye edersiniz? Bakımı daha rahat ve ortalama üzeri hasat veren auto cinsler var sanıyorum. Sativa ağırlıklı öneriler tercihim. (forumda baktım fakat outdoor tarafında çok net bilgiler bulamadım) 
  3. Filizlendikten sonra direkt çalıların arasındaki topağa mı ekmeliyim yoksa biraz kazıp bi markanın lighmix, all mix gibi bi toprağını mı kullanmalıyım?
  4. Balkonda saksı içinde olduğu için su miktarını gübre miktarını ona göre belirleyebiliyorduk burada nası bi hesaplama yapabilirim. 
  5. Tohumlar muhtemelen nisanın ilk haftası elimde olacak. Ekmek için en ideal zaman ne olur sizce?

Cvp: Amsterdam'dan Tohum ve Outdoor Soruları

kessaf' Alıntı:
Selam millet,

Geçen yaz bir balkonda outdoor denemem olmuştu. Maalesef acil bir taşınma ihtiyacı sonucu son düzlükte kızları kesip atmak zorunda kalmıştım. 

Bu sefer ege taraflarında çalılar arasında güzel bir noktada yetiştirmeyi düşünüyorum. Birkaç sorum olacak, bilgili deneyimli abilerim ablalarım yardımcı olursanız çok sevinirim. 

1. Amsterdamdan bir arkadaşım tohum getirecek. İlk sorum aslında Amsterdam'da tohum almak için tavsiye edeceğiniz kaliteli bir yer var mı?
  2. Outdoor için hangi tohumları tavsiye edersiniz? Bakımı daha rahat ve ortalama üzeri hasat veren auto cinsler var sanıyorum. Sativa ağırlıklı öneriler tercihim. (forumda baktım fakat outdoor tarafında çok net bilgiler bulamadım) 
  3. Filizlendikten sonra direkt çalıların arasındaki topağa mı ekmeliyim yoksa biraz kazıp bi markanın lighmix, all mix gibi bi toprağını mı kullanmalıyım?
  4. Balkonda saksı içinde olduğu için su miktarını gübre miktarını ona göre belirleyebiliyorduk burada nası bi hesaplama yapabilirim. 
  5. Tohumlar muhtemelen nisanın ilk haftası elimde olacak. Ekmek için en ideal zaman ne olur sizce?
Oncelikle kardesim bildigim kadarini sna aktariyim 1 amsterdamda bussuru seed bankalar var knka bilindik markadan alabilirsin burda sana onun reklamini yapmamiz yasak ama ben senin yerinde olsam 2019 cup falan gir bak netten ole genetikler aldir madem ole bi arkadasin var yani :)sativa cinsler biraz daha narin oluyo bildigim kadariyla ama dersenki ilk baslangic icin white widow superlomen haze bunlar kolay bakimi olan agaclar hasati  dudak ucuklatan genetikler diye bi konu var foruma bakmani oneririm 3 sorun icin filizlendikten sonra aticagin yerin topragini bilmedigimiz icin vede disarisinin topragini pek tavsiye etmiyoruz yeri kazip eger photoysa onun bi dereceleri var tam net rakamlarini bilmiyorum ben plastik saksi  saksi kullandigim icin 35 lik saksi photolar icin ideal 50 saksilar photolarin birden fazla kelle ucurma yaptigimda kullaniyorum  28 lik autolar icin yeterli autolardan cok hasattan ziyade hizli hasat tercigindendir outdoorda ise ister bez saksi ister plastik saksi ilk tercih yeri kazip sonra saksini gomersin guzel bi toprak kullanman sarj knka bilmiyorum topraktan anliyosan fidancilardanda alabilirsin yada lighmix falan yere gomdugun seyin icine atip bitkini guzelce ona koyabilirsin ege bolgesindeysen guzel bi hasat icin mayis ortalari on gorulen vakittir mayis ortalari sonlarina dogru tohumsuzun site kurucusu bununla ilgili konusuda var ama sen nisan sonralarindada yapabilirsin onemli olan filizlendirme doneminde bitkilerine guzel sahip cikman o evreyi atlattiktan sonra gidip gomucegin yere gomebilirsin cunku o donemlerde hassas oluyolar iyi forumlar

Ü

Üye silindi 2874

Guest
amsterdamda en saglam yer orjinal ve verimli bulldog seed banktır tavsiyem ordan alman knka.( denenmiştir)
2.si 25 30 litrelik bir bez saksı topragın ıcını kazıp gomersen daha saglıklı olur topragın perlitli ve npk katkılı olursa ıyı olur.( photo)

3.sü direk zemin topraga yapıcam dersen photoyu tersli gübreli topragın bol olsun orda dırek bahce topragı degılde onceden karıştır herseyı orda ..

AUTO İÇİN çok büyük saksıya gerek yok...ama iş photoysa iyi bir verim alabilmek icin büyük bir saksın olmalı . Birde youtbeden damlama sistem yaptın mı pet şişeden oldugu yere 2 haftada bir ugrarsın .. benım tavsiyelerimde bunlar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********