Amca sorunsalı güvenlik sıkıntısı!!

Kankalar ormanda ortalama 2 metrelik çam ağaçları arasında, güneş batana kadar güneş gören, farklı farklı yerlerde 2 şer saksı olmak üzere 10 tane çorbacı çiçeğim var. İnsanların bulma ihtimali çok zayıf. Ama tepede devamlı amcalar geziyor. Tespit etme ihtimalleri varmı, 2 saksı için fotokapan dalgasıyla uğraşırlar mı? Denetimim devam ediyor taklaya gelmekten çekiniyorum. Şimdiden cevaplar için çok teşekkür ederim.

LouisGasnier

Yeni üye
10 bitki şu an çok kokmaya bilir ama en geç çiçeklenme döneminde 1km uzaklıktan alırsın kokuyu.

Aşırı gereksiz riske giriyorsun bana sorarsan dostum. Eğer taşıma ihtimalin varsa düşün derim.

2 bitki için fotokapan koymazlar. Eğer başında yakalanırsan cahile yat. İfadende ne olduğunu bilmiyorum de sorun olmaz.
Sağolasın kankam. Sulamaya giderken karanlıkta gidiyorum. Hep farklı yoldan gidiyorum
10 bitki şu an çok kokmaya bilir ama en geç çiçeklenme döneminde 1km uzaklıktan alırsın kokuyu.

Aşırı gereksiz riske giriyorsun bana sorarsan dostum. Eğer taşıma ihtimalin varsa düşün derim.
10 bitki yan yana değil dostum aralarında 250 metre civarı mesafe var. 2 şer 2 şer toplam 5 noktadalar. Kuş uçmaz kervan geçmez yerdeler. Her yer dap kekiği kokusu. Tek korkum tepeden çok geziyorlar. Tepeden fark ederlermi, fark ederseler pusuya yatsalar sıkıntı olmaz aynı yolu kullanmıyorum. Etrafı kolaçan etmeden girmiyorum. Bu fotokapan dalgasından koyarlarsa problem olur işte.

Sağolasın kankam. Sulamaya giderken karanlıkta gidiyorum. Hep farklı yoldan gidiyorum

10 bitki yan yana değil dostum aralarında 250 metre civarı mesafe var. 2 şer 2 şer toplam 5 noktadalar. Kuş uçmaz kervan geçmez yerdeler. Her yer dap kekiği kokusu. Tek korkum tepeden çok geziyorlar. Tepeden fark ederlermi, fark ederseler pusuya yatsalar sıkıntı olmaz aynı yolu kullanmıyorum. Etrafı kolaçan etmeden girmiyorum. Bu fotokapan dalgasından koyarlarsa problem olur işte.
Tepeden gezme sebebi asayis ise umurlarinda olmaz bence,ama direk esrar kovaliyorlarsa belli olmaz

Lucky

Müptezel
Kanka başka alternatifler bulmaya çalış bulunması degilde içemezsen üzülürsün :) karşı tedbirlerle herşey mümkün teknoloji çagındayız benim yasadıgım yerde sabit 3 dron var gökyüzünde pipirik ol :)

Gidip gelirken tedbirli ol devam et polis den değilde gezmeye cikan sivillerden korm ben de denemistim geclik yillarimda çoban ve koyun sürüsü bulmustu benimkileri

YAGA

Kıdemli Üye
Kanka 100-200 kök aynı yerde olsa anca farkederler. Sen dağıttım diyorsun ve 10 ağaç yani rahat ol ama tedbiride bırakma elden. Çam ağaçlarının içinde bide.. Ormanın şuanki görünüşüne aldanma... 1 ay sonra her yer yeşillenip çiçeklenecek. Yani daha az dikkat çekecek doğal kamuflaj olacak yavrularına. İki ağaç için fotokapan işine gireceklerini sanmıyorum açıkçası. Kar maskesi ve eldiven? Hem yüzün gizli hem parmak izi riskin yok. Al bi tane kar maskesi ve eldiven ormanda yolunun üzerine ağaç kavuğuna falan sakla. Devamm

Legend86

Müptezel
Dışarıda koku çok fark edilmez, müptezel farkına varır çok çok, çamlık lara insanlar gelebilir kuzu göbeği mantarı için, kekik içindd inek koyun gelebilir, ekmeden önce keşif yaparken bölgede inek pisliği gördün mü, inek pisliği büyük olur, ama koyun pisliği dağlık oluk yerde farkına varamazsın eğilim dikkatlice bakmalısın küçük siyah top gibi pislikler varsa acil al derim otlarını yerler

Kanka 100-200 kök aynı yerde olsa anca farkederler. Sen dağıttım diyorsun ve 10 ağaç yani rahat ol ama tedbiride bırakma elden. Çam ağaçlarının içinde bide.. Ormanın şuanki görünüşüne aldanma... 1 ay sonra her yer yeşillenip çiçeklenecek. Yani daha az dikkat çekecek doğal kamuflaj olacak yavrularına. İki ağaç için fotokapan işine gireceklerini sanmıyorum açıkçası. Kar maskesi ve eldiven? Hem yüzün gizli hem parmak izi riskin yok. Al bi tane kar maskesi ve eldiven ormanda yolunun üzerine ağaç kavuğuna falan sakla. Devamm
Sağol kankacım eldiven işini ilk günden hallettim. Eldivensiz gitmiyorum. Çalıların arasına gömülü.

Dışarıda koku çok fark edilmez, müptezel farkına varır çok çok, çamlık lara insanlar gelebilir kuzu göbeği mantarı için, kekik içindd inek koyun gelebilir, ekmeden önce keşif yaparken bölgede inek pisliği gördün mü, inek pisliği büyük olur, ama koyun pisliği dağlık oluk yerde farkına varamazsın eğilim dikkatlice bakmalısın küçük siyah top gibi pislikler varsa acil al derim otlarını yerler
Yok kanka çobanlar o bölgeye girmiyor. Geçen yazdan bu yana takipteyim.

yaban

yaban hayvanları da dert. Etrafına onları uzak tutacak bir şeyler koyabilirsin
Domuz büyük sıkıntı. Dün izlerini gördüm. Ormanlar yanıp, ormanlık alan azalınca iyice yakınlara yaklaştılar. Yaşam alanları çok daraldı. Ağır parfüm kokusunuzak tutuyor diyorlar bir arkadaşım test etmiş çok işe yarıyor dedi. Bakalım denicez. Akşamda haberlerde gördüm orman bakanı 7/24 iha larla ormanları gözetleyeceğiz diye açıklama yapmış. Geçen yılki yangınlar sebebiyle bu yıl çok hassaslar. Gece vaktide olsa çok dikkat edeceğiz artık.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • lavrens lavrens:
  • İşteşimdikızdım31 İşteşimdikızdım31:
    ******** ******** ***** ********* *** * **** ***** ****** ***** ********* *** ****
  • lavrens lavrens:
    ***** ***** *** **** ** hahahaha***** ********* * **********
  • lavrens lavrens:
  • A Aklida:
    hahahahahahahaha
    +1
  • A Aklida:
  • A Aklida:
  • İstanbul İstanbul:
    hahahaha* ***** *** ******** *** ***** ** *****
  • A Aklida:
  • A Aklida:
    ****** ****** ** **** ****** ****** *** ******* ***** ******** ***** **** ********** ****** **
  • İstanbul İstanbul:
    hahahaha ****** ** **** ****** ****** *** ******* ***** ******** ***** **** ********** ****** **
    **** ***** * **** ***** ****** *** ***** ****** ***** ***** ****** ********* ***** ******
    ***** ***** ********* ***** **** ******* ******* *** ***** ********* **
  • A Aklida:
    hahahahahahahaha ***** ** ******
  • D despotdes:
    ***** ********* ** ***** **** ******** *** ***** *** **** ***** ****** ** ****** ******* *** *** ****** ** ****** **** ***** **** ****** ******* *** ******** ******
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ****** * ******** ******** ****** ***** hahahaha ******** ****** *** * ***** ****** ******** *** ***** ** ** *** ********* *** ******** *** ** ***** ******
    TabldotLife TabldotLife: ***** ****** * ******** ******** ****** ***** hahahaha ******** ****** *** * ***** ******...