Ağustos'un ilk haftası auto outrdoor ekeceğim??

El_Takashi

Kıdemli Üye
Öncelikle herkese s.a kankalar
5 slh-1 cheese-1 big bud söyledim

Ağustos'un ilk haftası tohumlarımı patlatacağım bunu organık bı gubre de patlatıp 10.günü mu allmıx'e alacağım ?

1-? isensi bloom'ların a ve b'sini yani ikisini 1 lt suya 2 mg vereceğim ? 
2- ? bartın'DA yaşıyorum 25 derece arası hava güzel bi yerim var eylül sonu ekim başı gibi sonuç verir herhalde ??
3-? bu carboload-overdrive-sensi bloom'ları magicplant'Den alacağım ve çizelgeye göre yapacağım..

ayrıca toprağa 3 gunde 1-1.5 lt su yeterdır herhalde..

şimdiden hepınıze teşekkurler can dostlar , lütfen yardımcı olun.

Tohum organik gübre de patlatılmaz sanırım yanlış yazdın ama yine de düzelteyim istedim. İmkanın varsa 20 lt lıght mix toprak al onunla start ver ( tohum nasıl patlatılır bu konuda forum da bir çok konu var onlara göz atıp öyle işe başlaman daha iyi olur ) 
Toprak sulamaya gelecek olursak ezbere gün sayarak sulamak yerine gözlemleyip ihtiyacı olduğun da sulaman daha doğru olacaktır. ( sulama hakkında da yeterince konu mevcut onlara da göz at )
Yani kısacası forumu iyice bi tekrar et bence moruk

Justpide

Yeni üye
Kanka ezbere gitmemekte fayda var. Tipki insanlar gibi, hepimiz beslenmek zorundayiz fakat sen gunde 3 ogun yemek yerken ben 2 ogun yemek yiyebilirim. Bitkilerde de aynen gecerli bu durum. Sulama konusunda bircok insan 3 gunde bir yada 2 gunde bir sulamamiz gerektigini dusunuyor fakat onemli olan gunler degil, bitkinin ne kadar istedigi. Topragin 5-6 cm kadar altina parmagini soktugun zaman, topragin kuru yada nemli oldugunu rahatca anlayabilirsin. Kurudukca su verebilirsin. 
Ayrica  her gubrenin, kullandigin marka tarafindan onerilen bir cizelgesi var. Yada sen baska bir takvime uymak isteyebilirsin, hatta kendi cizelgeni bile olusturabilirsin. Eger bitkine vermen gereken gubre miktari 2 mg ise, 1 litre suya karistirip vericeksin. 
Son olarak kanka, bulundugun bolgenin sicakligina ve nem degerlerine bakabilir, ozellikle satin aldigin genetige uygunlugunu gozden gecirebilir, olmadi bu tur cevresel faktorleri goz onune alarak tekrar genetik secimi yapabilirsin. Ve lutfen, her sulamanda, döktügün suyun saksinin altindan cikicak kadar fazla olmasina ozen goster. Bircok insan gordum bu yuzden sorun yasayan. Flush yapar gibi degil elbette ama, döktügün su, saksinin dibinden çikmali az da olsa. Umarim her sey gönlünce olur.

MedikalEsrarci

Yeni üye
Ağustos ayında ekim yaptığın zaman bitkinin büyümesi neredeyse imkansız, ben 20-25 gün önce 6 tane auto bitki ektim ve bitkiler hala 15 cm, forumda bir arkadaş detaylı anlatmıştı;

-Nisan, Mayıs, Haziran = Güneşten gelen ışıkların dalgaları BÜYÜME evresi için.
-Temmuz,Ağustos,Eylül = Güneşten gelen ışıkların dalgaları ÇİÇEKLENME evresi için.

Bol şans dilerim bende denedim ancak bitkiler çok ufak kaldı bence tohumunu boşa harcama ama bartında olduğun için şansın benden daha fazla.

El_Takashi

Kıdemli Üye
Cvp: Ağustos'un ilk haftası auto outrdoor ekeceğim??

MedikalEsrarci' Alıntı:
Ağustos ayında ekim yaptığın zaman bitkinin büyümesi neredeyse imkansız, ben 20-25 gün önce 6 tane auto bitki ektim ve bitkiler hala 15 cm, forumda bir arkadaş detaylı anlatmıştı;

-Temmuz,Ağustos,Eylül = Güneşten gelen ışıkların dalgaları ÇİÇEKLENME evresi için.

Bol şans dilerim bende denedim ancak bitkiler çok ufak kaldı bence tohumunu boşa harcama ama bartında olduğun için şansın benden daha fazla.

Çok sağol dostum cevap için , sadece merak ettiğim bu 
bu carboload-overdrive-bitcoin bloom'ları magicplant'Den alacağım ve çizelgeye göre yapacağım..
birde tohumu normal toprakta patlatıp ? 14 gün felan allmix toprağına koymayı dusunuyorum doğru mudur ?

El_Takashi

Kıdemli Üye

MedikalEsrarci' Alıntı:

[quote pid='20288' dateline='1532902318']

kanka bi cevap verir misin

[/quote]

MedikalEsrarci

Yeni üye

El_Takashi' Alıntı:
MedikalEsrarci' Alıntı:

[quote pid='20288' dateline='1532902318']

kanka bi cevap verir misin

[/quote]

Kanka ben peçetede patlatıp all mix veya light mix toprağa koyuyorum boyları 5-6 cm olunca 11 lt'lik all mix toprakta bekletiyorum biraz daha büyüyünce bitkiye göre 21,26 veya 30lt airpot alıyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Kanka Chat bot:
    +1
  • L lityum:
    ** hahahaha* ****** hahahaha
  • L lityum:
  • Houp53 Houp53:
    ******** ******* ********** ***** ******** ***** **** **** ** ** ***** ***** ***** **** ****** ******* ***** ********** ********* ****** ******** ****** ********** ** ******** ******** ******** ***** ********* hahahaha ***** ********** **** ***** ******** *******
  • L lityum:
    ***** **** hahahaha*
    +1
  • Houp53 Houp53:
    ******** ***** ********** ******** ***** ****** ****** ***** **
  • Houp53 Houp53:
    ***** **** hahahaha********* ******
  • H happyworld:
    hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * ***** ** hahahaha* ****** ** ******** **** *** ******** ****** ** ******* ********* **
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
    ****** ****** ******* ********** ** ******* ***** ***** hahahaha* ********** ** ** ***** ** ***** ****** ******** ***** *******
  • S SuperKafa:
    ** hahahaha*
  • N next:
    **** ***** ** hahahaha
  • S SuperKafa:
    ***** ******* ********** ***** ****** ***** ******** ******* hahahaha* ** ********* hahahaha*** ******** ********** *** hahahaha** *** ******* ** ********** *** *** ** ********* ********* ******* ********* ******* ********* ****** *** ******** ***** ********* *** hahahaha*** *****
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha****** ***** ******** ***** *** **** ********** ******** ******* **
  • Siyahincininlaneti Siyahincininlaneti:
  • Siyahincininlaneti Siyahincininlaneti:
    hahahahahahahaha
    hazevadisi hazevadisi: **