60cm 60cm 160 boy mini kabin için neler gerkli ürün ve wat gücü olarak sıralı şekilde yazarmısımız yer sıkıntısı yüzünden 1yada 2 bitki yetiştirecek

Sakarya54

Yeni üye
60cm 60cm 160 boy mini kabin için neler gerkli ürün ve wat gücü olarak sıralı şekilde yazarmısımız yer sıkıntısı yüzünden 1yada 2 bitki yetiştirecek

3 4 grow yaptim hala yapiyroum 60x60 kabinde 3 auto attim iceri pismanlik oldu sikis tepis oldu 2 auto eh fena değil ama. Genelde 1 auto yapiyorim 11 lt saksida. Allah kismet ederde 19 ltde 1 photo yaparsam tam gelecek sanki.
İsik :Mars hyro ts600 cok memnumun ama keske ts1000 alsaydim diyorum ama cok buyuk sorun degil benim icin.
Havalandirma gelisim donemi.
Turbine Eco 100-187 m3
En düşük ayarda (130 140 m3 e dusuyor).sadece cikis fani olarak karbon filtre takili olmadan.
giris fani yok pencere acik.
Havalandima ciceklenme zamani
(Koku yogunlasinca)
Cikis : Dr karbonfiltre 330 m3 anksiyel fan.growsan karbon filtre ile.
Turbine ecoyuda giris fani olarak degistiriyorum.
Havalandirmayla bukadar oynama sebebim sesten dolayi ;). Cikis fani alirken imkanin varsa sessiz bisy al rahat et benim gibi yapma ;)

3 4 grow yaptim hala yapiyroum 60x60 kabinde 3 auto attim iceri pismanlik oldu sikis tepis oldu 2 auto eh fena değil ama. Genelde 1 auto yapiyorim 11 lt saksida. Allah kismet ederde 19 ltde 1 photo yaparsam tam gelecek sanki.
İsik :Mars hyro ts600 cok memnumun ama keske ts1000 alsaydim diyorum ama cok buyuk sorun degil benim icin.
Havalandirma gelisim donemi.
Turbine Eco 100-187 m3
En düşük ayarda (130 140 m3 e dusuyor).sadece cikis fani olarak karbon filtre takili olmadan.
giris fani yok pencere acik.
Havalandima ciceklenme zamani
(Koku yogunlasinca)
Cikis : Dr karbonfiltre 330 m3 anksiyel fan.growsan karbon filtre ile.
Turbine ecoyuda giris fani olarak degistiriyorum.
Havalandirmayla bukadar oynama sebebim sesten dolayi ;). Cikis fani alirken imkanin varsa sessiz bisy al rahat et benim gibi yapma ;)
Yorumun benımde işime yaradı vallaha bende mashydro 600 alıcaktım 1000 alıcam mars hydro 70x70 kabin havalnadırma ne alsam o kaldı bakalım .

higthead

Jolly Green
60x60 veya 70x70 alanda 1 bitki olur dostlar 2 bitki atıp 1 bitkiden alıcagınızı alırsınız sıkış tepiş olmasından ve dalları acamamaktan ısık verememekten.

Işık olarak o alana 1 bıtkı yapıcagın ıcın ve cobledlerde bıtkı bası 150w dir ama sağlam olsun diye 200w ekledinmi tadından yenmez.

Bu tarz kucuk alanlar için aksıyel tıpı fan set yapabılırsınız. cıkıs setını:

Giriş ise 100m3 aksıyel tipidir. Yada butarz kucuk alanlarda kabın yan pencerelerını açıp pasif havalandırma yapabilirsiniz.

Ü

Üye silindi 19785

Guest
60x60 veya 70x70 alanda 1 bitki olur dostlar 2 bitki atıp 1 bitkiden alıcagınızı alırsınız sıkış tepiş olmasından ve dalları acamamaktan ısık verememekten.

Işık olarak o alana 1 bıtkı yapıcagın ıcın ve cobledlerde bıtkı bası 150w dir ama sağlam olsun diye 200w ekledinmi tadından yenmez.

Bu tarz kucuk alanlar için aksıyel tıpı fan set yapabılırsınız. cıkıs setını:

Giriş ise 100m3 aksıyel tipidir. Yada butarz kucuk alanlarda kabın yan pencerelerını açıp pasif havalandırma yapabilirsiniz.

Peki karbon filtre kanka?

Buraya bi duzeltme yapmam gerekiyo. Sponsordan almis oldugum 300m3 aksiyel fan soylenenleri yapmiyor.
.Saolsunlar cok ilgilendiler bir suru yalitim malzemesi redusyon icin ekipman isi yalitimli bant falan gondermisler ancak bunlarla 150mm olan capi 100 mm e düşürdukten sonra 1de 90 derecelik aci yapinca degil 300 m3 50 m3 çekiş yapmiyor. Bunu yazdim ve videoda gonderdim onayladilar sadece kisa boru ve kivrimsiz olmaliymis. Anksiyel fanin mantigi buymus sanirim.karbon filtreye takilmaz yani.
Ses sorunu yalıtım malzemeleri ile bi nebze kesiliyor ama yinede az degil turbine ile ayni.
Yani alani kucuk olanlar icin ben kesinlikle anksiyel fan veya fan setini onermem. Alternatiflerinden bi farki yok kisacasi tabi fiyat farki hariç :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

higthead

Jolly Green
Buraya bi duzeltme yapmam gerekiyo. Sponsordan almis oldugum 300m3 aksiyel fan soylenenleri yapmiyor.
acayip sesli traktör degil helikopter.
Saolsunlar cok ilgilendiler bir suru yalitim malzemesi redusyon icin ekipman isi yalitimli bant falan gondermisler ancak bunlarla 150mm olan capi 100 mm e düşürdukten sonra 1de 90 derecelik aci yapinca degil 300 m3 50 m3 çekiş yapmiyor. Bunu yazdim ve videoda gonderdim onayladilar sadece kisa boru ve kivrimsiz olmaliymis. Anksiyel fanin mantigi buymus sanirim.karbon filtreye takilmaz yani.
Ses sorunu yalıtım malzemeleri ile bi nebze kesiliyor ama yinede az degil turbine ile ayni.
Yani alani kucuk olanlar icin ben kesinlikle anksiyel fan veya fan setini onermem. Alternatiflerinden bi farki yok kisacasi tabi fiyat farki hariç :)

Dostum Sen 300m3 aksiyeli alıp 90 derecew acı ıle dondıurursen debısının dusucegı zaten baştan belli aksıyel fanlar oyle donuslerle ve uzun hava kanalları ile uygulayamazssın. Sen Aksiyel fanla kanaltipi fanı kıyaslamışssın=) ) ikisi arasında dağlar kadar fark var aynı kulvar değiller. Aksiyel fanlar olabildiğince zorda kalmadıkca çıkışta kullanılmazzz 300m3 aksıyelı karbona takıcaksan aksıyelın hava kanalı 2 mt vs ve düzmdüz olması lazım.Sen bide dönüşler vermişssindir aksiyeller el kadar birşey motoru zorlayarak sesi daha çoğaltmışssındır=)

Sen bile bile lades yapmışssın. Aklsiyel ile durumu kurtarmak adına çıkış olur oda durum toparlanınca cıkıslar kanaltıpı fana döner.

Dostum Sen 300m3 aksiyeli alıp 90 derecew acı ıle dondıurursen debısının dusucegı zaten baştan belli aksıyel fanlar oyle donuslerle ve uzun hava kanalları ile uygulayamazssın. Sen Aksiyel fanla kanaltipi fanı kıyaslamışssın=) ) ikisi arasında dağlar kadar fark var aynı kulvar değiller. Aksiyel fanlar olabildiğince zorda kalmadıkca çıkışta kullanılmazzz 300m3 aksıyelı karbona takıcaksan aksıyelın hava kanalı 2 mt vs ve düzmdüz olması lazım.Sen bide dönüşler vermişssindir aksiyeller el kadar birşey motoru zorlayarak sesi daha çoğaltmışssındır=)

Sen bile bile lades yapmışssın. Aklsiyel ile durumu kurtarmak adına çıkış olur oda durum toparlanınca cıkıslar kanaltıpı fana döner.
Aynen giris fani yaptım. :) Bidr soyle bi durum oluştu 190 m3 cikis 300m3 giris :))) yinede anksiyel fan benim icin bitmiştir:)

higthead

Jolly Green
İyi yapmışssın aksiyeller girişte kullanılır yada reflektor sogutmada falan mesela bendede 300m3 olanı var cooltubemı sogutuyorum cooltubeye duz gırdım pencereye kadar 3mt var ama duz hava kanalı sorunsuz havayı veriyor. Çok narin cihazlar hava kanalı olmadan girişlerde oky zaten amacı bu. Neyse hersey bır tecrubedır tecrube etmiş oldun=)

İyi yapmışssın aksiyeller girişte kullanılır yada reflektor sogutmada falan mesela bendede 300m3 olanı var cooltubemı sogutuyorum cooltubeye duz gırdım pencereye kadar 3mt var ama duz hava kanalı sorunsuz havayı veriyor. Çok narin cihazlar hava kanalı olmadan girişlerde oky zaten amacı bu. Neyse hersey bır tecrubedır tecrube etmiş oldun=)
Ses seviyesi 25 db yazio sitede bide ses konusunda cok iddali olmamalari lazim destek verirken anksiyel fanlarda, nacizene kucuk elestiri.

Nazim_Red

Doktor
Vertico ultra sessiz denen ürün anksiyel fan mı oluyor kankalar ben aynı odada çalışmak zorundayım 120/120/200 kabin için ne alayım çıkış fanı birde karbon kac m3 olsun 4 photo

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kokokoco kokokoco:
  • kokokoco kokokoco:
  • kokokoco kokokoco:
    **** ** ********* hahahaha** ******* ****** ****
  • kokokoco kokokoco:
  • Kanka Kanka:
    ***** ***** ********** ******** hahahaha ******** ******** ******** ********* **** ******** * *** ********* ******* ******** **
  • kokokoco kokokoco:
  • kokokoco kokokoco:
    ****** ******* ****** ****** hahahaha* **** ****
  • lavrens lavrens:
    ****** hahahaha* ****
  • lavrens lavrens:
    ********** ***** hahahaha*
  • Kanka Kanka:
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
    hahahaha hahahaha ******* hahahaha ******** **** ****** ******* ******** ** ********* hahahaha*** ****** ********** ********* **** ****** ** ***** hahahaha* ****** ****** ****** hahahaha****** ** ****** hahahaha** hahahaha ***** hahahaha
  • marcoo marcoo:
    **** ****** ** ***** ******** * ******* *** * ****** hahahaha* ****** ***** hahahaha *** **** * **** ********** ******** ** ********** ******* ****
  • lavrens lavrens:
    **** ******* ******* ** ****** ***** ******* ****** ******* ***** ** ******** ****** hahahaha ********* hahahaha** *********
  • lavrens lavrens:
    **** ********* hahahaha ***** ******* ******** ****** *****
  • marcoo marcoo:
    ********** hahahaha ****** ****** ******** ****** **** ****** **********
  • marcoo marcoo:
  • lavrens lavrens:
  • marcoo marcoo:
  • lavrens lavrens:
    hahahaha hahahaha* ***** ******** ****** ***** ***
  • marcoo marcoo:
    ***** ******** ***** ********* ********* ** ******** ******* ********* *** **********
  • lavrens lavrens:
    ****** ********* ***** **** ****** ********** ****** ***** ***** * **** ********* *** ****** ***
  • marcoo marcoo:
    marcoo marcoo: ******** ****