5x Gorilla Cookies Autoflower Coco Yapıyoruz Babalar

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka günde bir sulamaya döndüm takvimdekini harfiyen uygulayım mı sence yoksa yarısını mı veriyim? Takvimin görseleni yukarı bıraktım.
Kanka kullandigin gübreyi bilmiyorum, ben canna kullaniyorum ve semadaki miktarlari ilk 3 hafta tam veriyorum, ayrica @cannabis16 usta,gerekeni yazmis yapraklari takip edeceksin,bitkin sana ihtiyacini anlatir. Ben bitkinin ihtiyacina göre gübre miktarini ayarliyorum ilk 3 haftadan sonra.

Selam kankalar bugün ki görünüm böyle.

Gece yarısı Terra Aquatica dualpart 1ml grow 1ml bloom vericem. Hedef ppm 400 arasında tutmaya çalışıcam. Kızlarımdan biri yapraklarını aşağıya saldı diğerlerinde bı problem gözükmüyor ama ona ekstra dikkat edicem.

Yesil888

Ordinaryüs
O filizleri cicege mi sokacan, neden bloom vereceksin, eger gübre seman bloom ver diyorsa o gübre sakat gübre,

Yesil888

Ordinaryüs
Tamam o zaman gübre takvimine göre git, ama ben bu gübreyi anlamadim. Gübre konusunda bilgim cok iyidir, yani her gübreyi bilmem ama bitkiye verilecek gübrenin iciregini, hangi makro ve mikro elementlerin verilmesi gerektigini biliyorum.

Son düzenleme:
Tamam o zaman gübre takvimine göre git, ama ben bu gübreyi anlamadim. Gübre konusunda bilgim cok iyidir, yani her gübreyi bilmem ama bitkiye verilecek gübrenin iciregini, hangi makro ve mikro elementlerin verilmesi gerektigini biliyorum elementler
Ustam bloom ve grow gübresinin içeriklerini yazıyım bı incele aydınlat bizi yanlışlıkla kızların hormonlarını tetiklemeyelim. Bide yukarda hasta bı kızım var yaprakları düştü sabahtan beri öyle kaldı nedeni nedir teşhis koyabildin mı?

Yesil888

Ordinaryüs
Gübrelerin icinde mikro elementler var. Diktigimin itneleri, birinci gübrede fosfor yok, potasyum azottan fazla. ikinci gübrede azot cok az. fosfor fazla. Kanka bitkinin veg döneminde en cok ihtiyaci olan element azot. Fosfor ve potasyum cicekte lazim. Az cok ikisini karistirdiginda biraz dengeleme var. Bu gübeler ile bir hasat alirsin, ama öyle büyük sömekler bekleme. NPK gübresini orani vegte 3-1-1 ve cicekte 1-2-3 olmali. Iste o zaman kafan gibi sömeklerin olur

Ustam o halde takvime uyup bloomu az growu fazla veriyorum. Doğru muyum? Bide usta yukardaki kızımın derdine çare bulabilir miyiz? İstersen daha detaylı fotoğrafını çekebilirim. Ben gübre yanığı olarak yorumladım ama sizinde görüşünüz lazım.
Gübrelerin icinde mikro elementler var. Diktigimin itneleri, birinci gübrede fosfor yok, potasyum azottan fazla. ikinci gübrede azot cok az. fosfor fazla. Kanka bitkinin veg döneminde en cok ihtiyaci olan element azot. Fosfor ve potasyum cicekte lazim. Az cok ikisini karistirdiginda biraz dengeleme var. Bu gübeler ile bir hasat alirsin, ama öyle büyük sömekler bekleme. NPK gübresini orani vegte 3-1-1 ve cicekte 1-2-3 olmali. Iste o zaman kafan gibi sömeklerin olur

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka kafam iyi o yukardaki kizin resmini kaybettim. Yetistirme isigi olmadan yakindan resim yükle bakayim, her derdin vardir bi caresi.:) Kizi öldürmediysen kurtaririz:)

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka cok komaya girmis bitki kurtardim:) Dedim ya kafam iyi sen yükle resmi, hatta bir kac resim, yarin ayilnca bakayim.

Usta besin yanığı olarak yorumladım senin fikrini de ayık kafayla almak isterim. Afiyet olsun bol dumanlar :)

Ben aptalım... Dün gece kafam güzeldi ve malesef ph ı 5.3 gibi hatta belkide daha düşük bir şekilde sulama yaptım. Şimdi aklıma geldi. Ayrıca neredeyse her sulamamda da 5.5 civarını yakalamaya çalıştığım için verdiğim suların çogu daha asidikti sanırım. Damlalıklı pH kitten dolayı olsa gerek nokta atışı okuma yapamıyorum. Yabancı kaynaklardan araştırdığım kadarıyla 6.0 optimum bir değermiş.. bundan sonraki sulamaları 6.0 dan vereceğim.

Son düzenleme:

Yesil888

Ordinaryüs
Kanun bir, kafan iyi iken kizlarin yanina girme.:mad: Hangi gübreden nekadar verdin. Yaprak ucu sararmis, Nem ve sicaklik kac, ne gübre kullaniyorsun. nekadar gübre verdin. Evet cocoda 5,5-6,2 olacak ph. Ama 5,5 ile 6,2 arasinda da fark var bitkinin verdigin besinin icindeki elementleri alabilmesi icin.

Kanun bir, kafan iyi iken kizlarin yanina girme.:mad: Hangi gübreden nekadar verdin. Yaprak ucu sararmis, Nem ve sicaklik kac, ne gübre kullaniyorsun. nekadar gübre verdin. Evet cocoda 5,5-6,2 olacak ph. Ama 5,5 ile 6,2 arasinda da fark var bitkinin verdigin besinin icindeki elementleri alabilmesi icin.
Usta nem %70-75 civarları sıcaklık gece 19-20 gündüz 22-23 arası. Gübrelerden dün gece belirttiğim üzere 1ml grow 0.75ml bloom verdim. Ph hep 5.7 ayarlamaya çalışırken daha fazla asidik yapıyormuşum onu biraz geç fark ettim. Bundan sonraki ph hedefim 6.0 olacak.

Bide kızlara sonraki sulamanın runoffunu fazla yapmayı düşünüyorum medyanın pH ının dengelenmesi açısından zira önceki verdiğim sularda 5.7 den daha düşük olabilir.

Yesil888

Ordinaryüs
Ya su run off isini iyi ögrenin, bokh yeme ne o filzlere run off. Evet ph 6 iyi hatta ayarlayabilirsen 6,1-6,2 yap

Run off ne ise yaradigini biliyor musun? Yani alttan su cikmasi. Neden run off yapilir, duymussun bir yerden bende yapayim, olmaz böyle grow. Bak yeni hasat aldim.
Reis eline sağlık ama bana hakaret ettiğin için şuan narsistliğim tuttu ve sana meydan okuyorum :) daha fazla bilgine ihtiyacım olmadığını düşünüyorum konuyu takibe al hasatta görüşelim olur mu? :)

Yesil888

Ordinaryüs
Reis eline sağlık ama bana hakaret ettiğin için şuan narsistliğim tuttu ve sana meydan okuyorum :) daha fazla bilgine ihtiyacım olmadığını düşünüyorum konuyu takibe al hasatta görüşelim olur mu? :)
Sana hakaret etmedim, seni kiskirtim, boyuz kulagi gecsin, cirak usta olsun diye. :) Hodri meydan:)Bende daha iyi ol, bu beni sevindirir. Inan kiskanmam. Ben zaten icimlik yapiyorum.

Son düzenleme:
Selam kankalar, bugün 7. Gündeyiz. Kızlarımız ikinci seti atmaya başlıyor. Dün gece 450ppm sulama ile 4 kızıma gübre verdim pH 6.0 ayarlandı. Diğer ufak olan kızıma L/0.5ml grow gübresi verdim sadece. Runoff yapıldı yeşil abiye selam olsun :D :D. Büyük kızlara Terra Aquatica Coco 1ml grow 1ml bloom verildi. 3-4 gün sonra 2. Set tamamlanıp 3. Set başlayınca saksı degişimi yapacağım :). Görselleri bırakıyorum.

Edit: tohumların kabuğunu kızların kafasından erken çıkardığım için bazılarının kotiledon yapraklarına zarar verdim. Bu beni biraz yavaşlatmış olabilir sabırsızlığımın kurbanı oldum. Siz siz olun bitkiniz çıktığında kafasında tohumun kabugu kalırsa müdahale etmeyin. Taa ki kendisi atamayana kadar. Aksi halde kotiledonlara zarar gelebiliyor ve büyümeyi yavaşlatabiliyor.

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
    TonajlıMüptezel TonajlıMüptezel: **** ******* *** ****** *******