5x ak48 serüven baslasin :)

Organik

Kıdemli Üye
Arkadaslar merhabalar :) Dusundum tasindim ve buraya hem deneyimlerimi sizlerle paylasabilicegim hemde bu seruvende sizleride elimden geldigince bilgilendirip sizlerden'de birseyler alabilicegimi dusundugum icin bir grow guncesi acmaya karar kildim.

Simdi soyleki kabinimizi banyoya kurduk alanimiz 2-3m2 kadar bir alan ve komple mylar filmle kaplayip cikis olarak 150lik banyo aspiratoru verdim bitkilerimiz photo periyot oldugu icin tam havalandirma kisminida kopuk yardimiyla kapadim fanida ortaya olucak sekilde monteledim ve banyonun kapi kismini sokerek tam onune vantilator koyduk yani giris faninida bu sekilde hallederek bir sirkulasyon olusturduk icerde fakat buna ragmen sicaklar 25-35arasinda dolasiyor 12/12aldicagim donem extra vantilatoru iceri alip soktugumuz kapi kismina siyah perde yardimiyla kapatmaya planliyorum diger odalardaki kapilar acik oldugu icin suanda sirkulasyon konusunda sikinti yok

Kullandigim gubrelere gelicek olursak bu growumda agrotime gubrelerini tercih ettim arkadaslarla yaptigim gorusmeler sonucu sogulsunlar biobizz gubrelerine gore kullanmam gereken gubrelerinde yardimci oldular hatta kullanmak isteyen arkadaslar icinde suraya birakiyorum umarim isinizi gorur :)

Biobizz grow = agrotime humik ,
Biobizz bloom = agrotime fosfozink ,
Biobizz topmax =agrotime multi ,
Biobizz alg-a-mic =agrotime agromoss ,
Biobizz heaven = Agroamin dir.

Extra olarak alg-a-mic ve root juice gubrem mevcut.Alg-a-mic yaprak spreyi olarak kullanicam.

Arkadaslar yaptigim tabloyu paylasmami isteyen dostlarim oldu 1.5litre suya endeks olucak sekilde sekillendirdim dogrulugundan cok emin degilim sadece kafamda az cok vericegim ml miktarlarini yazdim ilerleyen zamanlarda degisiklik gosterebilir(cicekte growu dusure bilirim bloom ve topmax artirabilirim gibi vb.)yanlis yonlendirmis olmiyim o yuzden uyarimida yapayim bastan buyrun buraya biraktim =

Simdi bu gubreleri tabiki kafama gore kullanmiycam guzel sonuclar alabilmek icin ppm olaylarina biraz giris yaptim ve deneme yanilma yontemleriyle(ppm olcer) 15haftalik bir cizelge olusturdum ve bu haftalar icin vermem gereken ppm degerlerini ve ayriyetten ml hesaplariyla agrotime gubre tablosu olusturdum fakat dogrulugunda cok emin olamadigim icin sizlerle bunu hasattan sonra paylasmak isterim bu yolculukta deneyip gorup sizlerede en dogru bilgiyi aktarmak beni mutlu eder yanlis aktarip kotu yorumlar almaktansa.

İsiktan bahsedicek olursam daha onceki growumda 500wlik bir cobled sistem yapmistim kendime bu growda 12bitkiye gore tasarladigim icin 400w extra bir sistem daha yaptim yani toplamda 900w cobled kullanicam veg doneminin ilk 2-3haftasi 500w verip daha sonrasinda 900w a donme planindayim ilklerden fazla yuklenip zarar vermek istemiyorum bitkilere.

Kullandigim saksilar bez saksi 7litrelik

Topragim biobizz lightmix

Bir adet buhar makinam var eski biraz islevi alanim icin yetersiz fakat hic yoktan iyidir mantigiyla calistirmaktayim

Usbli fanlarim mevcut 3 adet

Genetiklerim 10adet bluedream 5adet ak48(fakat 12bitki dusunuyorum totelde)

Simdilik karbon filtrem yok fakat cicege sokmadan bir sistem kurucam insallah onun icinde bulundugum yer rahat ve ferah bir havasi oldugu icin acikcasi cok sikinti yasiycagimi dusunmuyorum gecenki growumdan az cok tecrubeliyim

Ve son olarak Co2'mi basit bir sekilde maya ve sekerden yapmaktayim her hafta duzeli bir sekilde yenilemeyi planliyorum.

----GROW GROW GROW BANG BANG----
Kabinimizin ve sistemimizin resimlerini buraya birakiyorum =
https://imgyukle.com/i/ux8ASQ

https://imgyukle.com/i/ux8WT8

https://imgyukle.com/i/uxlEje

19agustos - suya attik tohumlarimizi

20agustos -sudan pecete arasina alindi

21 agustos -12adet tohumumuzu topraga ektik sulamalarini yaptik ve bekliyoruz kizlarimizin topraktan cikmasini(3adet ak48 tohumumuzuda pecete arasina aldik 22 agustosta ekmeye uygun olucaklarini dusunuyorum)

22agustos -3 ak 48 kucuk saksilara ekildi

23 agustos (9bitkimizin 1.gunu fakat yarin hepsi cikar diye dusundugum icin yarindan 1.gun olarak saymayi planliyorum)

24 agustos(yanlarina ugrayamadim is durumlarindan oturu)

25 agustos(11bitkinin 3.gunu olarak dusuyorum notumu 2tanesi hala kafa gostermedi 1tanesinide eseledik cikardik umarizki yasiyacak fakat cikanda olursa ayni gunden hesap yapicam)

26agustos(sabahtan sulama yaptik yarin ugriycam 2tanesi hala cikmamis ama kafa gostermis durumdaydi 27sinide bekleyip 28inde ilk kok gubrelerini vermeyi dusunuyorum 29uda olabilir)

27 agustos(bugun kucuktekini buyuge buyuktekini kucegi tasidim buyukteki sikintidaydi o yuzden kucukte iyicene koklensin diye tasima yaptim) 13bitki kafasini cikardi 1tanesi hala tripli 1taneside cikicak gibi neden bu kadar yavaslar digerlerine gore anlamis degilim yarin ilk kok gubrelerini ve heaven gubresini vericem 25agustosuda 1.gunleri olarak girdim)

28agustos ilk gubrelerini verdik(root juice 3ml ve agroamin 2ml 1.5litre suya)14kizla devam guzellerim buyuyor 1kizimiza veda etmek durumunda kaldim hem alan yetersizligi hemde hayata tutunamama yarisi onu yordugunu dusundugumden balkona aldim

28 agustosta cektigim fotograflari yavrularimin=
https://imgyukle.com/i/ufrleH

29agustos ugramadim bugun umarim bir sikinti yoktu abim hafif su eklemesi yapmis zarar vermiycegini dusunuyorum kendisi bu konuda biraz bilgisiz uyardim artik 1.5litrelik duzeli sulamaya gectigime dair

30agustos arkadaslar bugunden itibaren konuyu elimden geldigince haftalik guncellemeyi planliyorum ilk 10gunluk seruveni detaylariyla anlatmaya calistim herkese bol sikintisiz growlar dilerim

30.agustos fotograflar =

Dipnot=bitkilerin dogusunu 25.agustos olarak girdim.14bitkimizle devam.Elimden geldigince anlatmaya calistim umarim faydali bir gunce olur hepinize bol hasatlar dilerim :)

-------------------------------------------------------------------------

Guzel dostlarim 3eylulden selamlar 3bitki disinda bitkilerimizin masallahi var bugun 2kucugu buyuge tasidim ve bir bitkim daha hayata direnme cabasi icerisindeydi buyukten alip kucuge tasidim arti 1 bluedreamim de hafif bir rahatsizlik geciriyor gibi geldi fotograflari paylasicam gayet yorucu bir gun oldugu icin tam tesis koyamadim fakat magnezyum konusunda sikinti cektigini dusunuyorum(ph kesinlikle ayarli tum bitkilere ayni su ile suluyorum ilk gunlerinden beri ) guzel dostlarim bir bakarsa cok sevinirim extra olarak 1.5litreye baz alarak 2ml humik(grow) 2mlde agroamin(heaven) ekleyerek sulamalarini gerceklestirdim(3bitkim haric zaten fotograflarta farkedersiniz biraz daha kucukler yavas ilerliyorlar onlara saf su ile sulama yaptim) 9.gunlerini devirmis bulunmaktalar gelisimlerinden inanin cok memnunum kisa surede guzel yol kat ediyorlar ayriyetten sadece toping uygulamayi dusunuyorum lst alan yetersizligi yaratabilir diye dusundugum icen boyle bir karar kildim bugun.Lafi daha fazla uzatmiyim buyrun fotograflar

Genel =

Rahatsiz Oldugunu Dusundugum Kizim =

Arkadaslar 6 eylulden selamlar bugun 11 kizimizin kellesini aldim(bazilarini 6.bogumundan almak zorunda kaldim hizli gelismis ama genel olarak 5.bogumdan aldim diyebilirim yeni cikicaklardanda alicam kelleleri)+ 2kizimiz biraz geriden gelsede gayet sagliklilar topraklarina alisiyorlar(3gun oldu buyuge alali)fakat kucukteki kizimiz icin birsey diyemiyorum duruma gore 13adet ile devam edicem.Ayriyetten 1.5litre suya 0,50ml root juice ekleyip ara suramalarini yaptim son bi kokleri iyicene cossun diye.Calmag rahatsizligi ceken 1bitkimede extra calmag 1ml ekledim suan icin hersey guzel gidiyor saglikli saglikli yola devam :)

Buyrun resimler 12.gun =

Arkadaslar 12 eylulden selamlar gecen gunlerde 3.hafta baslangicin da paylasmis oldugum gubre takvimine gore takviyelerini yaptim listeye goz atabilirsiniz gayet sagliklilar(sadece bir bitkide topingten sonra 2kol atamis fakat 1kol buyumus digeri ya koptu kirildi esintiden dolayi yada bilmiyorum anlayamadim ama sorun teskil etmiyor yarim cikmis kalmis oyle)lafi uzatmiyim buyrun resimler :)

18.gun resimler =

Fikirleriniz ve yorumlariniz benim icin altin degerinde guzel dostlarim :)

Son düzenleme:
S

silas

Guest
çok çok iyi kanka hayırlı olsun, gübrelerden çok iyi sonuçlar alıyorum, gübreler hakkında müsait zamanda konuşalım bol hasatlar.

M

MalrukLord

Guest
o kadar vantilatör fazla havayı kurutursun. gerisi mükemmel cob led deneyimlerini paylaşsan yeter bana :D

Organik

Kıdemli Üye
çok çok iyi kanka hayırlı olsun, gübrelerden çok iyi sonuçlar alıyorum, gübreler hakkında müsait zamanda konuşalım bol hasatlar.
Cok cok tesekkur ederim kankacim guzel yorumun icin mutlaka deneyimledikce gubreler hakkinda konusup tartismak cok isterim saolasin tekrardan :)

Organik

Kıdemli Üye
o kadar vantilatör fazla havayı kurutursun. gerisi mükemmel cob led deneyimlerini paylaşsan yeter bana :D
Kankam guzel bir verim sagliycagini dusunuyorum sistemi m2 basi hesaba gore yaptim 900w olarak cobledin lumen hesabindan tut basit telefon uygulamalariyla bitkilere vermis oldugu lux degerlerine kadar isledim alana yeterli olucagi kanisindayim fan olayida dedigin gibi aslinda nemi kirdiklarini dusunuyorum fakat sistemdeki ufak fanlar o kadar etkili degil kendilerine ufluyor desem yeridir o yuzden en azindan sicakligi kirmasi icin tam kapi kismina buyuk vantilatorlede destekliyorum evde surekli bulunamiyorum bazi durumalardan oturu onuda etrafi belirli periyotlarda islatmasi odadaki nemi arttirmasi icin biladerden ricada bulundum tabi cok guvenemiyorum ugrasicagina en azindan su 2haftayi atlatip alanlarindaki sicaklik olsun nem olsun alisirlarsa streslere gogus gericekleri kanisindayim kizlarimin elimden geldigincede konuyu guncel tutucam kankam beraber gorucez verimide hayirlisiyla :)

h0rby

Yeni üye
Hocam merhaba gübrelerin kullanım çizelgesini paylaşabilir misiniz bende ekonomik alternatifler araştırıyorum.

Organik

Kıdemli Üye
Hocam merhaba gübrelerin kullanım çizelgesini paylaşabilir misiniz bende ekonomik alternatifler araştırıyorum.
Ustadim paylasayim paylasmasinada photo bitki icin sekillendirdim ve dogruluguna emin degilim tamamen bitkinin gidisatina gore tekrardan sekillendirmeyi dusunuyorum yanlis yonlerdime yapmak istemem bu yuzden hasattan sonra paylasmayi dusunuyordum ama aksam istersen buraya birakirim fotosunu yinede :)

h0rby

Yeni üye
Hocam bütün sorumluluk bende şuan biobizz kullanıyorum. İkisininde hazırlayıp tds ile denk getirmeye çalışacağım eğer olursa en azından ekonomik bir alternatif olur. Fotoyu bekliyorum

hermesforever

Kıdemli Üye
Hayırlı olsun hasatın ve dumanın bol olsun. Gübreler konusunda ben de Agrotime taraftarıyım. Hem uygun hem başarılı. Gelişmeleri takipteyim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Organik

Kıdemli Üye
Hocam bütün sorumluluk bende şuan biobizz kullanıyorum. İkisininde hazırlayıp tds ile denk getirmeye çalışacağım eğer olursa en azından ekonomik bir alternatif olur. Fotoyu bekliyorum
Hocam konuyu guncelledim fotograflari biraktim olusturdugum tablonun umarim isini gorur lutfen uyarimi goz ardi etme dedigim gibi yanlis yonlendirmek kesinlikle istemem :)

Organik

Kıdemli Üye
Hayırlı olsun Sayko14, hasatın ve dumanın bol olsun. Gübreler konusunda ben de Agrotime taraftarıyım. Hem uygun hem başarılı. Gelişmeleri takipteyim.
Bildirimler açık Takipteyim , şimdiden bol hasatlar :)

Cok tesekkur ederim dostlarim ilginiz icin haftaya hayirlisiyla agrotime gubrelerin baslangicini vericem sizleride elimden geldigince resimsiz birakmiycam tekrardan tesekkur ediyorum guzel yorumlariniz icin :)

Organik

Kıdemli Üye
Hasatın bol olsun kanka
Cok ama cok tesekkur ediyorum yorumun icin kankacim sizler sayesinde bugun bu adimlari atip yavas yavas bitkiyi ogreniyorum umarim ilerleyen donemlerde sizler kadar bilgili ve bi okadar yardim odakli konulara imzami atma imkanlari elde ederim hayirli gunleriniz bol hasatlariniz olsun insallah :)
Hasatın bol olsun dostum güzel Bi deneyim olur inşallah hepimize faydası olur takipteyim. Bol şans.
Cok tesekkur ediyorum guzel dileklerin ve takibin icin dostum benim ,umuyorum ki faydasi olur sizlerinde bol hasatlari olsun insallah :)

h0rby

Yeni üye
Hocam konuyu guncelledim fotograflari biraktim olusturdugum tablonun umarim isini gorur lutfen uyarimi goz ardi etme dedigim gibi yanlis yonlendirmek kesinlikle istemem :)
Kanka teşekkür ederim. Tarım forumlarında ve youtubeda kendi hydroponic besinlerini üretenler var marul vs için yabancı Esrar forumlarında Esrar için olan bir kaç tarif buldum. Amacım kendi rdwc sistemimi kurmak. Bunun için önümdeki en büyük engel gübre fiyatları ya kendim sıfırdan gübre üreteceğim yada yerli alternatifleri değerlendireceğim. İnşallah aksilik çıkmadan kafam kadar sömekler alırsın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • higthead Chat bot:
    higthead Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********