4.günüm nasıl arkadaşlar

Mertali54

Doktor
topragın gubrelı toprak ıse 15 gun bısey verme yararından cok zararı olur yakabılırsın bıtkıyı gubrelı degılse sadece kok gubresı 2 3 tafta boyunca en fazla 4 5 kere uygulla

Entrikaci

Kıdemli Üye
Toprak medyan ne bilmiyorum ama ben perlit göremedim normal çiçek toprağına benziyor. Bu da toprağın geç kuruması demek Tahminimce totalde 3 transplant yapacağını düşündüğümden ortalama 15 gün sonra nihai saksıya alacağını varsayıyorum bu 15 günlük sürede perlit temin edebilirsen bir yerden yararına olur kızları nihai saksıya aldığında toprağın hazır olmuş olur sulama işine gelecek olursak bu aşamalarda su minimal olarak veriliyor toprağı çamur yapma bitkiyi bardaktan çıkarıp 2. Saksiya aldığında her sulamada önceki sulamanin üstüne su oranını 100ml arttırmak daha mantıklı olur kanaatimce nihai saksıya aldığımızda ise suyun saksının altından aktığını görene kadar sulamaya devam ediyorsun ve muhakkak ph ölçerek yap sulamanı gübre için bir şey söyleyemiyorum toprak içeriğini bilmediğim için.. eksik veya yanlış yazdığım bir kısım varsa ustalar yardımcı olacaktır :) hasatın bol olsun şimdiden hocam

Hadess

Yeni üye
Toprak medyan ne bilmiyorum ama ben perlit göremedim normal çiçek toprağına benziyor. Bu da toprağın geç kuruması demek Tahminimce totalde 3 transplant yapacağını düşündüğümden ortalama 15 gün sonra nihai saksıya alacağını varsayıyorum bu 15 günlük sürede perlit temin edebilirsen bir yerden yararına olur kızları nihai saksıya aldığında toprağın hazır olmuş olur sulama işine gelecek olursak bu aşamalarda su minimal olarak veriliyor toprağı çamur yapma bitkiyi bardaktan çıkarıp 2. Saksiya aldığında her sulamada önceki sulamanin üstüne su oranını 100ml arttırmak daha mantıklı olur kanaatimce nihai saksıya aldığımızda ise suyun saksının altından aktığını görene kadar sulamaya devam ediyorsun ve muhakkak ph ölçerek yap sulamanı gübre için bir şey söyleyemiyorum toprak içeriğini bilmediğim için.. eksik veya yanlış yazdığım bir kısım varsa ustalar yardımcı olacaktır :) hasatın bol olsun şimdiden hocam
13 lt bez hava alan saksılardan aldım 30 lt de perlit aldım 80 lt toprağa karıştırıcam bardaktan sonra direk 13 lt geçiş yapıcam

Hadess

Yeni üye
Toprak medyan ne bilmiyorum ama ben perlit göremedim normal çiçek toprağına benziyor. Bu da toprağın geç kuruması demek Tahminimce totalde 3 transplant yapacağını düşündüğümden ortalama 15 gün sonra nihai saksıya alacağını varsayıyorum bu 15 günlük sürede perlit temin edebilirsen bir yerden yararına olur kızları nihai saksıya aldığında toprağın hazır olmuş olur sulama işine gelecek olursak bu aşamalarda su minimal olarak veriliyor toprağı çamur yapma bitkiyi bardaktan çıkarıp 2. Saksiya aldığında her sulamada önceki sulamanin üstüne su oranını 100ml arttırmak daha mantıklı olur kanaatimce nihai saksıya aldığımızda ise suyun saksının altından aktığını görene kadar sulamaya devam ediyorsun ve muhakkak ph ölçerek yap sulamanı gübre için bir şey söyleyemiyorum toprak içeriğini bilmediğim için.. eksik veya yanlış yazdığım bir kısım varsa ustalar yardımcı olacaktır :) hasatın bol olsun şimdiden
Toprağın özelliklerini foto attım knk bi göz atsan

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 420x 420x:
    +1
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    **** ********* **** ****** ********** hahahaha**** ** ******
    * ******* **** ******* *** ******* ********* hahahaha* *********
  • universesingularity universesingularity:
    hahahaha** **** ******* ***** ********** ** *********
    ******* hahahaha*
  • 420x 420x:
    * ******* **** ******* *** ******* ********* hahahaha** ***** ****** ******** *****
    +1
  • 420x 420x:
    +1
    ***** ****** ****** hahahaha hahahaha*** ***** ****** ******** *****
    +1
  • 420x 420x:
    **** hahahaha ***** ***** *** hahahaha ** ***** ***
  • 420x 420x:
    +1
    ***** **** ****** ******* ** hahahaha******** hahahaha*
    ********* ******** *** ***** hahahaha****** ***** ******* ******** ********** hahahaha ***** ***** *** hahahaha ** ***** ***
    +1
  • D despotdes:
  • powered powered:
    hahahahahahahahahahahahahahahaha******
  • 420x 420x:
    hahahaha*** ********* ******* *** *** *** *** ***** ****** **
  • 420x 420x:
    ******* **
    +1
    ******* ******* hahahaha ********* hahahahahahahaha*** ********* ******* *** *** *** *** ***** ****** **
    +1
    ***** ** ******* * **** ***** **** ********** * ***** hahahaha* ****** **** **********
  • powered powered:
    hahahahahahahahahahahahahahahaha****** ******* ******** *** ***** ******* **
    +1
    ****** ** ***** ****** hahahaha* hahahaha*
    ***** ******** ****** ********** ****** hahahaha**
    universesingularity universesingularity: ***** ******** ****** ********** ****** hahahaha**