3800W LED + 1200W HPS Yeni Oda Kurulumu

MedikalEsrarci

Yeni üye
Merhaba Kankalar,

Kabinden verim alamadığım için ilk grow hasatım pek güzel geçmedi, 11-12 bitkiden yaklaşık 700gr hasat almıştım 2000W (Çin Led) + 1200W sistemle, hem kabinin kullanışsız olduğunu fark etmem hemde hareket alanı kısıtlılığı sebebiyle evde bulunan müsait bir odayı direk grow room yapma kararı aldım.

Işıklandırma:
-1800W Sol Led
-2000W Çin işi led (240 USD'di galiba)
-2 adet 600W MH/HPS CoolTube 1200W

Fan ve Soğutma Sistemi:
-770 m3/h Aktif Karbon Filtre Set
-SP TDM 300 Aksiyel Fan
-Taşınabilir klima koymayı düşünüyorum baya etkili ancak üstteki fanlarla ışık sistemini soğutmak nasıl olur bilmiyorum, 2000W çin ledi kullanmama şansım var çok etkili bir ürün olduğunu düşünmüyorum.

Duvar Kaplaması ve Zemin:
-Yer için eski çadırın altında bulunan matı kullanmayı düşünüyorum.
-Duvarlar için mylar film

Toprak ve Gübre:
-Biobizz All Mix ve Light Mix
-27 lt Airpot Saksı 5 adet
-Biobizz organik gübre

Önerileriniz var mıdır bu sistem için?
Fan sistemi yeterli gelir mi?
CO ihtiyaçı için kafamda bir plan var ancak tüp koymayı pek istemiyorum işin doğrusu biraz uğraştırıcı ve meşakkatli bir iş

1 Haftaya kadar hazır olur kankalar konuyu fotoğraflarla güncellerim

köfteci

Yeni üye
Cvp: 3800W LED + 1200W HPS Yeni Oda Kurulumu

MedikalEsrarci' Alıntı:
Merhaba Kankalar,

Kabinden verim alamadığım için ilk grow hasatım pek güzel geçmedi, 11-12 bitkiden yaklaşık 700gr hasat almıştım 2000W (Çin Led) + 1200W sistemle, hem kabinin kullanışsız olduğunu fark etmem hemde hareket alanı kısıtlılığı sebebiyle evde bulunan müsait bir odayı direk grow room yapma kararı aldım.

Işıklandırma:
-1800W Sol Led

Fan ve Soğutma Sistemi:
-SP TDM 300 Aksiyel Fan
-Taşınabilir klima koymayı düşünüyorum baya etkili ancak üstteki fanlarla ışık sistemini soğutmak nasıl olur bilmiyorum, 2000W çin ledi kullanmama şansım var çok etkili bir ürün olduğunu düşünmüyorum.

Toprak ve Gübre:
-Biobizz organik gübre

CO ihtiyaçı için kafamda bir plan var ancak tüp koymayı pek istemiyorum işin doğrusu biraz uğraştırıcı ve meşakkatli bir iş

-Kanka grow odan hayırlı olsun.
-Tavsiyem taşınabilir klima yerine duvar tipi split klima taktırman. mobil klimalar hem çok gürültülü çalışıyor hemde beklenen performansı vermeyip deli gibi elektrik yakıyor. 
-CO2 içinse tanıdıgın samimi oldugun tekel bayii varsa efesin co2 tüpleri var 10 15 liralara satılıyor dolu şekilde depozitosunu vermeden ayarlayabilirsin sadece co2 regulator alarak işini halledebilirsin.
-Organik gübre ile ilave advanced nutrients in bakteri karışımlarını denersen hasatın artar saglıklı ve strese dayanıklı bitkilerin olur (voodoo juice - tarantula  yanında bakterilerin beslenmesi için karbonhidrat takviyesi olarak bud candy)

MedikalEsrarci

Yeni üye

köfteci' Alıntı:
MedikalEsrarci' Alıntı:
Merhaba Kankalar,

Işıklandırma:
-1800W Sol Led

Fan ve Soğutma Sistemi:
-SP TDM 300 Aksiyel Fan

Toprak ve Gübre:
-Biobizz organik gübre

-Tavsiyem taşınabilir klima yerine duvar tipi split klima taktırman. mobil klimalar hem çok gürültülü çalışıyor hemde beklenen performansı vermeyip deli gibi elektrik yakıyor. 
-CO2 içinse tanıdıgın samimi oldugun tekel bayii varsa efesin co2 tüpleri var 10 15 liralara satılıyor dolu şekilde depozitosunu vermeden ayarlayabilirsin sadece co2 regulator alarak işini halledebilirsin.
-Organik gübre ile ilave advanced nutrients in bakteri karışımlarını denersen hasatın artar saglıklı ve strese dayanıklı bitkilerin olur (voodoo juice - tarantula  yanında bakterilerin beslenmesi için karbonhidrat takviyesi olarak bud candy)

Eyvallah kanka teşekkür ederim.

-Klimaya hazır para vermek yerine evde bulunan taşınabilir klimayı kullanmayı düşünüyordum gerek olursa yine taktırabilirim klima.
-Co2 tüpünü bir şekilde hallederim ama Co2 olmazsa olmaz bir şey gibi gelmiyor bana yine de ilerde düşünebilirim tavsiyen için sağol.
-Kanka ben aldığım hasatı direk yağa çevirip kanser hastası bir yakınıma veriyorum acemi olduğum için gübre kalıntısı vs. kalırsa durumunu kötü yapmak istemem

Tavsiyeler için çok teşekkür ettim

nightdrive

Yeni üye

köfteci' Alıntı:
MedikalEsrarci' Alıntı:
Merhaba Kankalar,

Işıklandırma:
-1800W Sol Led

Fan ve Soğutma Sistemi:
-SP TDM 300 Aksiyel Fan

Toprak ve Gübre:
-Biobizz organik gübre

Beyler co2 tüpleri sandıgınız kadar guvenılır degıl böyle gelişi güzel önermeyın co2 tüplerde eger regulatoru acık tutarsanız hep havada karbondioksit yuzde 2 artarsa zehırlenıyorsunuz

cannabis16

Ordinaryüs
co2 tüpünü falan uğraşması da zor+hatalı işlerde bitkilerin de senin de sağlığın tehlikeye girer.
ama sana diyecek sözüm şu ; dünyanın ışığını yığacaksın bitkilerin üstüne,iyi güzel de bitkiler fotosentezi sadece ışıkla yapmıyor,devamlı içeriye temiz hava çekmelisin bitkilere o temiz havayı vermelisin ki fotosentezle bitkiler besin üretsin-iyi gelişsin-sağlam buddlansın.ışığı verip taze co2 ihtiyacını karşılamazsan gene 11-12 bitkiden 700 gram alırsın.o aksiyel fanla falan olmaz havalandırma işi,adam gibi en az 880 m3 lük fan al,devamlı içeriye taze havayı zorla at,aynı zamanda bitkilere göre kirlenmiş bol oksijenli havayı da üstten tahliye et,devamlı suretle bunu yap.
benim sana diyeceğim bu.klima konusunda elindeki klima okadar ışığın üreteceği ısıya yeterliyse sorun yok.

dumanın bol olsun

köfteci

Yeni üye

MedikalEsrarci' Alıntı:
köfteci' Alıntı:

-Klimaya hazır para vermek yerine evde bulunan taşınabilir klimayı kullanmayı düşünüyordum gerek olursa yine taktırabilirim klima.
-Co2 tüpünü bir şekilde hallederim ama Co2 olmazsa olmaz bir şey gibi gelmiyor bana yine de ilerde düşünebilirim tavsiyen için sağol.
-Kanka ben aldığım hasatı direk yağa çevirip kanser hastası bir yakınıma veriyorum acemi olduğum için gübre kalıntısı vs. kalırsa durumunu kötü yapmak istemem

bahsettiğim ürünler gübre değil kanka yararlı bakteriler ve mikoriza mantarları gibi doğal olan ürünler npk olarak bir eşdeğeri yok.

MedikalEsrarci

Yeni üye

cannabis16' Alıntı:
co2 tüpünü falan uğraşması da zor+hatalı işlerde bitkilerin de senin de sağlığın tehlikeye girer.
ama sana diyecek sözüm şu ; dünyanın ışığını yığacaksın bitkilerin üstüne,iyi güzel de bitkiler fotosentezi sadece ışıkla yapmıyor,devamlı içeriye temiz hava çekmelisin bitkilere o temiz havayı vermelisin ki fotosentezle bitkiler besin üretsin-iyi gelişsin-sağlam buddlansın.ışığı verip taze co2 ihtiyacını karşılamazsan gene 11-12 bitkiden 700 gram alırsın.o aksiyel fanla falan olmaz havalandırma işi,adam gibi en az 880 m3 lük fan al,devamlı içeriye taze havayı zorla at,aynı zamanda bitkilere göre kirlenmiş bol oksijenli havayı da üstten tahliye et,devamlı suretle bunu yap.
benim sana diyeceğim bu.klima konusunda elindeki klima okadar ışığın üreteceği ısıya yeterliyse sorun yok.

dumanın bol olsun

Eyvallah kanka ben içmiyorum :D

-11 Bitki yerine 5 bitki ekmeyi düşünüyorum auto + scrog belki lst eğitimi ile.
-Aksiyel fanla olmaz demişsin ama çok etkili bir fan kullandığım için biliyorum, ayrıca cooltube kullanıyorum 600w ışıklar için.
-Klima baya etkili bir klima hava zaten akşamları serin ışığı gece saatlerinde çalıştırmayı planlıyorum sabah saatlerinden ziyade hava daha serin olduğu için.
-2 Adet vantilatör var gerekirse miktarı arttırabilirim  

köfteci' Alıntı:
MedikalEsrarci' Alıntı:

bahsettiğim ürünler gübre değil kanka yararlı bakteriler ve mikoriza mantarları gibi doğal olan ürünler npk olarak bir eşdeğeri yok.

Eyvallah kanka onları alayım

LadyDianaV

Yeni üye
dostum merhaba. benim de evim müsait ama elektrik faturası dikkat çeker diye 600w'ın yukarısına cıkamıyorum. bu konuda nasıl bir çözüm buldun? kaçak mı çektin :D

MedikalEsrarci

Yeni üye

glow' Alıntı:
Hayırlara vesile olsun, kolaylıklar dostum.

Sağol kanka teşekkürler

LadyDianaV' Alıntı:
dostum merhaba. benim de evim müsait ama elektrik faturası dikkat çeker diye 600w'ın yukarısına cıkamıyorum. bu konuda nasıl bir çözüm buldun? kaçak mı çektin :D

Neden dikkat çeksin? Yazın klima çalışabilir kışın elektrikli ısıtıcı yani evinde bitcoin kazıp 1200-1300 TL fatura ödeyen arkadaşlarım var hiç bu konuyla ilgili sıkıntı yaşandığını duymadım fatura dikkat çekse ne olabilir ki?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Madkusa Madkusa:
    hahahaha** ***** *******
  • NewGardener NewGardener:
    ***** *** ****** ******* *** hahahaha ** ********* ****** ****** *** ****** **** ****** ******** *** *** **** hahahaha* ******* ******** ********** ****** ***** *****
  • I ichbinkrytpon:
  • Madkusa Madkusa:
    **** **** ** ***** *** ****** ****** ****** ****** ********* *** ***** ***** ***** ***** ******* ****** ** *** ******* ** hahahaha*
  • Madkusa Madkusa:
    ** *
  • Narkotik Narkotik:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********* ****** **** ******
  • Narkotik Narkotik:
    ** ********* ********** hahahaha* ** ******
  • Narkotik Narkotik:
  • I ichbinkrytpon:
    hahahaha* ******** ***** hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • NewGardener NewGardener:
    ***** ****** ******** *** *** ********* ********** **** ********* ****** ***** **** ** **** hahahaha **** ******* **** **** **** ** ***** *** ****** ****** ****** ****** ********* *** ***** ***** ***** ***** ******* ****** ** *** ******* ** hahahaha*
  • xskyrex7 xskyrex7:
    hahahaha*** ****** *** ****** *** ** ** ********* *** * *****
  • I ichbinkrytpon:
    * ****** * *** hahahaha*
  • L lityum:
    ** ****** *** hahahaha ****** hahahaha****
  • Kanka Kanka:
  • Narkotik Narkotik:
    ********** ********** ***** hahahaha* ***** ** hahahaha* ******** ***** hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • I ichbinkrytpon:
    ***** ****** ********** hahahaha
  • I ichbinkrytpon:
    ***** ****** ***** ** hahahaha
  • Narkotik Narkotik:
    +1
  • Narkotik Narkotik:
    +1
  • I ichbinkrytpon:
    ******* ****** ** **** hahahaha
  • ax-b ax-b:
    hahahahahahahaha ******* ***** ******** ***** ****** ***
  • ax-b ax-b:
    **** ******** ******* ********* ***** ********** hahahaha*
  • Narkotik Narkotik:
    hahahaha ** ******* *** hahahaha***** ***
  • Narkotik Narkotik:
  • I ichbinkrytpon:
    I ichbinkrytpon: * ***** ********** ****** ******** ***** ******* ** *** ******** *******