3. Grow Bu sefer OUTDOOR Genetik Hindi Kush 2 BİTKİ

Cannabise gönül veren tüm abi ve kardeşlerime selamlar.
3. Grow ile sizlerle birlikteyim ☺️ daha önce 3 denemem olmuştu biri direkten dönen 2 hasatım var direkten döneni saymazsak bu 3. Growum

tabii geçen growlarda organik gübre ile gitmiştim
Bu sefer kimyasal ile gideceğim. Organik gübre kullanımında az çok tecrübeye sahibim, bakalım kimyasal gübre kullanımının gelişimini de böylelikle gözlemleyebileceğim..

Tabi geçtiğimiz growlardan bir fark daha var bu sefer iç mekan değil de dış mekan kullanacağım, benim için çok değişik tecrübelere sebebiyet olacak bunun için çok mutluyum ve umutluyum

tabi çıktığım bu yolda yalnız değilim☺️

gelelim bebeklere şu an 5 günlük oldular fakat ben geriden geliyorum ancak yazabildim sizlere. Elimden geldiği kadar sizlere detaylı bir şekilde aktarmaya çalışacağım. Elbette ki ben bir usta grower değilim muhakkak ki hatalarım olacaktır önemli olan bunlardan ders çıkararak yola devam etmektir. istiyorum ki bu günlüğü takip eden okuyan bu hatalara düşmesin onun için elimden geldiği kadar detaylı bir şekilde yazmaya çalışacağım.

Tohumlar sponsordan, genetik hindi kush.
aslında 2 bitki atacaktım fakat ne olur ne olmaz diye 3 bitki attım. Gelişimine göre birinin başını doğrayacağım

Her şeyden önce güvenlik ve gizlilik önemli 3 bitki dış mekan için biraz kasar alta tohumların ilk baş verdiği fotoğrafları atıyorumIMG_5300-min.jpeg

Tohumları suya attım bardağın dibine çöktüğünde 1 cm violun içine aldım 1 gün sonra baş verdiler durum bu şekildeydi

3. güne geldiğimizin fotosunu aşağıya bırakıyorum

IMG_5191-min.jpeg

Tohumların neme ihtiyacı vardı bu ilkel şartlar da bu çözümü bulabildim:) sonrasında 2.5 litre saksılara aldım onun da fotosunu alta bırakıyorum.
IMG_5222-min.jpeg

saksıya alırken 100ml su verdim

bugün 5. Gündeyiz, onun da fotosunu alta bırakıyorum
IMG_5285-min.jpg
Şu an en az %70 nem almaya ihtiyacı var fakat şartlar gereği bu mümkün değil. Bu arada havalar biraz yağmurlu ve kapalı olduğu için güneşi gösteremedim ışık alamadı. Biz de durumlar şu an böyle. Zor şartlar altında ilerlemeye devam ediyorum. Hasatınız kaliteli dumanınız bol olsun..

Canabise gönül veren tüm abi ve kardeşlerime selamlar sevgiler.

09 Mayıs Perşembe bugün 10. Gün

Bebekler son su verdiğimden 4 gün sonra susadılar
500ml suya 2ml cal-mag katıldı
Bitki başı 100ml su verildi
Bebeklerin fotosunu bırakıyorum aşağıya
IMG_5347.jpg

IMG_5348.jpg
IMG_5349.jpg
IMG_5350.jpg

Destek çubuğu olmayan bitki rüzgardan devrildi saksıdan ayrıldı, Allahtan viole ekmişim kökü dağılmadı tekrar saksıya aldım. Zaten ilerleyişe göre içlerinden birini doğrayacağım.

bitkiler 2. Katını 4. Yapraklarını açmaya başladı. Biraz yavaş ilerlediğinin farkındayım. Yeteri kadar güneş ve ısı-nem almadığına bağlıyorum. Zaten growun en sıkıcı günlerinde olduğumu biliyorum. Bir de outdoor olunca havanın güneşin keyfini bekliyorsun. Outdoorun cilvesi de bu sanırım Buda benim için farklı bir deneyim ve keyif oluyor.

bu arada forum yüksek mb olan fotoları yüklemiyor onun için resimlerin boyutlarını düşürüp sıkıştırıyorum Buda resim kalitesini düşürüyor bunu da belirtmek istedim. Şimdilik böyle ilerliyorum bakalım ileride belki başka bir çözüm bulabilirim. Bende durumlar böyle sizde ne var ne yok? Değerli üstadlardan yorum ve analiz bekliyorum. Hepiniz sağlıcakla kalın. Hasatınız kaliteli dumanınız bol olsun☺️

Cannabise gönül veren tüm abi ve kardeşlerime selamlar sevgiler

10 Mayıs Cuma 11. Gün

hava kapalı yağmur ve rüzgar var, güneş içine kaçmış sanki çok yavaş ilerliyoruz kızların son halinin fotosunu bırakıyorum aşağıya

IMG_5385.jpg

bizde durumlar böyle.. toprak kolay kolay kurumuyor, havalar kapalı, güneş yok, istediği kadar ışık alamıyor.. ama biliyorum cannabis güçlü bir bitki eminim ki sonunda içebileceğim bir şeyler çıkacak. İlk outdoor deneyimim 11 günde bu durumdayız.. indoor olsa şu an 4-5. Katını çıkarlardı.. ama olsun beklemeye devam bakalım sonu ne olacak.. herşeyden önce herşeyin hayırlısı..bu aralar işler yoğun Zaman buldukça yazmaya çalışacağım..
Hasatınız kaliteli dumanınız bol olsun☺️

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********