2haftada çiçeğe giren auto

Abiler merhabalar öncelikle gariban işi ve ilk growum en başından anlatayım olan oldu zaten ama hatalarımı düzeltmek istiyorum . Kabin 45 60 170 karton içine acil durum battaniyesi ile izole ettin kabinin kenarlarını sağlam çitalarla destekledim. Suan 5 adet 275w beyaz torch kullanıyorum 2adet tohumum var birisi çorbacı birisi sponsordan auto. İkisi de ortalama 15litrelik bez saksıda toprak olarak başlangıç düzey bitki toprağı aldım torf humus leonardit karışımlı. Sponsordan aldığım tohumu suda bekletip peçeyeye alıp çimlendirdim ve ana saksıya 15litrelğie ektim üstüne 5litrelik pete delik açıp koydum ortam sıcaklığım 25 27 arası oldu hep nem 70üstüydü hep 10gün kadar gelişimi güzeldi hafif hafif etrafını sulayarak gittim 200 300 400mş şeklinde artırarak toprak kurudukça suladım son 3sulamamda 0,5grow 0,25bloom gübresi 500ml su verdim sonra boş geçtim sonra 0,5grow verdim 500ml suyla dün baktığımda çiçeğe girmişti bitki. Kabin ağzını açık bırakıyorum ve burda bi adet masa vantilatörü bırakıyorum hem çiçeklere vuruyor hem de içeriye temiz hava giriyor kabinin üstü de açık hava burdan çıksın diye geceleri ışık sızmıyor ama oda zifiri karanlık oluyor 20/4 saat ışık periyodu uyguluyorum

Nazim_Red

Doktor
Bundan daha kötü olup çok iyi konuma gelmiş bitkim var, daha sonra resim ekleyeyim bu bitki bu hale nasıl geldi diyeceksin :)

Bu da çorbacım

Abiler merhabalar öncelikle gariban işi ve ilk growum en başından anlatayım olan oldu zaten ama hatalarımı düzeltmek istiyorum . Kabin 45 60 170 karton içine acil durum battaniyesi ile izole ettin kabinin kenarlarını sağlam çitalarla destekledim. Suan 5 adet 275w beyaz torch kullanıyorum 2adet tohumum var birisi çorbacı birisi sponsordan auto. İkisi de ortalama 15litrelik bez saksıda toprak olarak başlangıç düzey bitki toprağı aldım torf humus leonardit karışımlı. Sponsordan aldığım tohumu suda bekletip peçeyeye alıp çimlendirdim ve ana saksıya 15litrelğie ektim üstüne 5litrelik pete delik açıp koydum ortam sıcaklığım 25 27 arası oldu hep nem 70üstüydü hep 10gün kadar gelişimi güzeldi hafif hafif etrafını sulayarak gittim 200 300 400mş şeklinde artırarak toprak kurudukça suladım son 3sulamamda 0,5grow 0,25bloom gübresi 500ml su verdim sonra boş geçtim sonra 0,5grow verdim 500ml suyla dün baktığımda çiçeğe girmişti bitki. Kabin ağzını açık bırakıyorum ve burda bi adet masa vantilatörü bırakıyorum hem çiçeklere vuruyor hem de içeriye temiz hava giriyor kabinin üstü de açık hava burdan çıksın diye geceleri ışık sızmıyor ama oda zifiri karanlık oluyor 20/4 saat ışık periyodu uyguluyorum
Selam kanka , yazdıklarına göre herşey doğru olmuş bence☺️. Auto bitkiler 3 haftada da çiçeğe girebiliyor. Seninle ilgili olmayabilir bence. Tek fazla , ışığın ama bir stres yok. Şu an için sarı torch ekle üstüne kanka, bloom gübresine başla grow da devam tabi 3 hafta daha büyüyecek bitkin. 20 saat 35 k lüx iyidir kanka bitkine.

Bu da çorbacım
Kanka çorbacı da eğitim vakti gelmiş. Topping lst başlayabilirsin. fotolarda yaprak araları açılmış, ışık mesafesi nedir. Veg de 25 k lux üstünde beyaz olsun yeterli olur kanka.(25-30cm) Transplanttan sonra olmuş galiba aynı toprak mı ph dengesizliği olabilir. Takip et artarsa calmag verirsin.
Bu da çorbacım

Selam kanka , boya gitme değilde çiçek öncesi son esnemesini yapıyor bitkin. İlk pistili gördükten sonra yaklaşık 3 hafta daha büyür bitki ve bu veg dönemine göre daha hızlı olduğu için boya gidiyor diye düşünmene sebeb olmuş olabilir. ☺️. Işık içinde 18/6 auto için az gelebilir. Lambaları 30 cm almanda fayda olur diye düşünüyorum☺️. ( Sadece autonun üstündeki torchlari) . Süre az şiddeti arttırmak iyi olur.

Selam kanka , boya gitme değilde çiçek öncesi son esnemesini yapıyor bitkin. İlk pistili gördükten sonra yaklaşık 3 hafta daha büyür bitki ve bu veg dönemine göre daha hızlı olduğu için boya gidiyor diye düşünmene sebeb olmuş olabilir. ☺️. Işık içinde 18/6 auto için az gelebilir. Lambaları 30 cm almanda fayda olur diye düşünüyorum☺️. ( Sadece autonun üstündeki torchlari) . Süre az şiddeti arttırmak iyi olur.
Teşekkürler abi

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • universesingularity universesingularity:
  • bandaleros bandaleros:
  • Coke Coke:
  • bandaleros bandaleros:
    ********* ****** hahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ** **** ******** ** hahahaha ******* ***
  • Coke Coke:
    **
  • bandaleros bandaleros:
    **** * ***** ***** *** ** hahahaha***
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ******* hahahaha****** ****** ********* ******** ***
  • bandaleros bandaleros:
    ** ******** ********* ***** hahahaha ** ** hahahaha***** **** *** ***** hahahaha*******
  • bandaleros bandaleros:
    **** ******* ****** ** ****** **** ********* ****** *** ******** ** ******** ***** *** ***** *******
  • bandaleros bandaleros:
    ***** **** ******** ******** hahahaha*** ******* ******* ** hahahaha***
  • Coke Coke:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha****** ******** ****** **** ***** ******** ********** *** ** ******** **** ****** ********* **** ******* ** ******** ******** **
  • bandaleros bandaleros:
    ****** *** ***** ********** ******** ***** ******** ********* ********* **** *** ***** ******
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ******** ***** ***** ** *** ******** * ** **** ******** *** **** ** *** **** ********* ******** **** ******** ******** hahahaha*** ******* ******* ** hahahaha***
    ******** **** ******** **** ********** ****** hahahaha** ***** ***
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
  • Coke Coke:
    ** ***** ****** ****** **
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
  • Coke Coke:
    *** ******* ****** ********* **
    Coke Coke: *** ******* ****** ********* **