24.Günlük Tohumlarım Sorunu ne Nasıl Gidiyor ?

Mübarek

Yeni üye
Herkese Bol dumanlar . Başlıktaki gibi 4 adet 24. gününde olan bitkilerim var . ama 24. güne kıyasla biraz küçük mü kalmış ? Bide yapraklarda içe doğru kıvrılma var bunun nedeni nedir forum biraz göz attım ama pek bir yanıt bulamadım ):  şimdilik sorularım bu kadar.
Tohum genetiği : T.o.r.b.a.c...ı genetik .
Işığım 4 adet beyaz cob led 50w lık.
gübre olarak 15 gününde %20 solucan gübresi olucak şekilde gübreli toprağa geçtim sulamayı kurudukça yapıyorum. nem %35-70 arasında değişiyor .
sıcaklık 18-28 arası değişiyor

https://imgur.com/a/Gyjh3ve

Kralkatil

Yeni üye
Knka seninkiler kucukse ben oleyim benimkiler dha kucuk ama lambayida yukari kaldirmamistim bildigim kadariyla bu evrede cok boy atiyomus

Knka bide sole solim sana onlarin teki 4000 lm mis saniyorum bi bitkiye 5 adet koyuyolar biraz arastir istersen knka 4 tane 50 la nasil yetcek aklim ermedi onu bi arastir istersen

Mübarek

Yeni üye
Cvp: 24.Günlük Tohumlarım Sorunu ne Nasıl Gidiyor ?

Kralkatil' Alıntı:
Knka seninkiler kucukse ben oleyim benimkiler dha kucuk ama lambayida yukari kaldirmamistim bildigim kadariyla bu evrede cok boy atiyomus

Knka bide sole solim sana onlarin teki 4000 lm mis saniyorum bi bitkiye 5 adet koyuyolar biraz arastir istersen knka 4 tane 50 la nasil yetcek aklim ermedi onu bi arastir istersen

:D eyw kardo , knk saten tohumlar dişimi erkek mi olduğunu bilmediğim için ışığı çok dert etmiyorum 4 tanesinden 1 en fazla 2 tane dişi çıkar diye düşünüyorum .  içimi rahattlattın knk.
Peki içe doğru kıvrılma konusunda ne diyorsun , bir bilgin varmı ?

ZIVANA

Yeni üye

Mübarek' Alıntı:
Kralkatil' Alıntı:

:D eyw kardo , knk saten tohumlar dişimi erkek mi olduğunu bilmediğim için ışığı çok dert etmiyorum 4 tanesinden 1 en fazla 2 tane dişi çıkar diye düşünüyorum .  içimi rahattlattın knk.

Yaprakların içe kıvrılması sıcaklık stresi olarak biliyorum, çözümde oda sıcaklığını düşürmek hava dolaşımını arttırmak (vantilatör),birde vantilatör direk bitkiye sert bir biçimde vuruyorsa oda yapıyor.

Mübarek

Yeni üye

ZIVANA' Alıntı:
Mübarek' Alıntı:
Yaprakların içe kıvrılması sıcaklık stresi olarak biliyorum, çözümde oda sıcaklığını düşürmek hava dolaşımını arttırmak (vantilatör),birde vantilatör direk bitkiye sert bir biçimde vuruyorsa oda yapıyor.
Bi denicem knk, Vantiletörde sürekli açık olmuyor saten günde 1-4 saat açıyorum . ısıyı düşümeyi bi deniycem.

defendant' Alıntı:
Kanka bitkilerin ışık stresine girmiş bitki ile ışık mesafesini 40 50 cm olarak ayarla

bro normalde bitki ile ışık 10-5 cm di 1 gündür aralarında 20cm kadar var ledlerde 20 cm iyi bir ölçü değil mi? 20cm elimi çok yakmıyorda hafif bi ısıtıyor okadar

Hausted

Üye

Mübarek' Alıntı:
ZIVANA' Alıntı:
Bi denicem knk, Vantiletörde sürekli açık olmuyor saten günde 1-4 saat açıyorum . ısıyı düşümeyi bi deniycem.

defendant' Alıntı:
Kanka bitkilerin ışık stresine girmiş bitki ile ışık mesafesini 40 50 cm olarak ayarla

bro normalde bitki ile ışık 10-5 cm di 1 gündür aralarında 20cm kadar var ledlerde 20 cm iyi bir ölçü değil mi? 20cm elimi çok yakmıyorda hafif bi ısıtıyor okadar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********