2.grow denemesi

Darwinn

Üye
Merhaba arkadaşlar ikinci grow u yapıyorum ilk growum 172 gr gorilla glue çıktı 3 bitkiden
Bu growda 3 bitki 2 gorilla 1ak47 ak 47 yi toping yaparken yanlış kesim oldu nerdeyse ölüyordu bu yüzden biraz zayıf
3.grow 8 tane auto nothern light 900 w ile olcak
10.gün 12.gün çiçeklenme 2 ay gelişim 2 ay çiçeklenme olucak
Kulandıklarım
toprak:coco canna
gübreler:canna a&b,canna boost,canna rhizotonic,canna start,canna canzm canna pk13/14 cal,mag
ışık: 450W(horticultural led)
buda geçenki hasatan bir tane kızın fotosu

selam knk. bitkiyi direkt kökten kesip astığında kuruması kaç gün sürüyor? birde neden tek tek dal yerine böyle tercih ettin? bir olayı var mı

Darwinn

Üye
selam knk. bitkiyi direkt kökten kesip astığında kuruması kaç gün sürüyor? birde neden tek tek dal yerine böyle tercih ettin? bir olayı var mı
3 tane böyle vardı hiç uğraşamam dedim nemi 50 55 arası yaptım iki vantilatör birde temiz hava fanı çalışıyordu 5 6 gün odada 5 gün civarıda cam kavonozda günde 20 30 dk havalandırıp karanlık biryere koyuyordum sonra içmeye başladım 2 hafta civarı her gün 20 dk havalandırdım sonra 3 4 güne bir yapmaya başladım tavsiyem karanlıkta 10 gün cam kavanozdada hergün 20 dk 10 gün sonra iç 10 numara olur

ben zaten 2 haftaya yakın curing yaptım. ama sanırım bu kadar uzun sürmesinin sebebi tam kurumadan almaktı kavanoza, güzel oluyor koku açısından kavanozu bir acıyon zehir gibi kokuyor :D 2. grow güzel hasat alırsın inşallah kanka.

Darwinn

Üye
ben zaten 2 haftaya yakın curing yaptım. ama sanırım bu kadar uzun sürmesinin sebebi tam kurumadan almaktı kavanoza, güzel oluyor koku açısından kavanozu bir acıyon zehir gibi kokuyor :D 2. grow güzel hasat alırsın inşallah kanka.
içerdeki hava sirkülasyonu düzgün olursa o kadar sürmüyor bende tam kurumadan aldım devamını kavonozda yaptım bekleyemedim ilkti :D sağol kankam bu sefer diğerinden iyi olur umarım diperi 1 ay fazla gelişimde durdu ama bundada eğitim var

ayenaxrg

Üye
içerdeki hava sirkülasyonu düzgün olursa o kadar sürmüyor bende tam kurumadan aldım devamını kavonozda yaptım bekleyemedim ilkti :D sağol kankam bu sefer diğerinden iyi olur umarım diperi 1 ay fazla gelişimde durdu ama bundada eğitim var
Photo bitki sanırım bir sorum olcak bende auto aldım photo çıktı sanırım bu bitkin cicege girmeden pistil vermismiydi kankam benimkinde dal diplerinde pistil var yaprak baslangiclarinda ona göre 12 12 ye alicam

Darwinn

Üye
Ellere sağlık, 12. gün çiçeklenme fotolarında çok güzel görünüyorlar. AN kullananlar için Bud Candy var ama gereksiz diyenler de çıkıyor. Bir de Canna ürünlerinin üstüne eklenir mi pek bilmiyorum. Sülfürsüz şeker pancarı melası deneyebilirsin aslında.
flush atarken keçi boynuzu özü atıyorum

Darwinn

Üye
Bu arada coco'da yetiştirdiğini yeni farkettim, çok özür. Coco toprak gibi bir medyum değil, içinde sürekli yaşayan bir bio-sistem yok. Bir nevi bitkinin köklerini muhafaza eden bir ara parça gibi.... Doğal bir sünger aslında.

Sendeki Canna'nın Bio serisi, yani organik serisi değil sanırım, kimyasal. Çok bilmediğim için biraz okuma yaptım şimdi yabancı kaynaklarda. Hani öyle beslenen bir coco'ya organik bir ürün katsak ne olur diye. Genelde topraktaki kadar çalışmaz ama neden olmasın sonucu çıkıyor. Ayrıca keçi boynuzu vs melas karşılaştırmasını da bırakayım şuraya. Zaten ikisi de çiçeklenme için ama keçi boynuzu çok daha zenginmiş. Sayende araştırıp öğrendim:)

* Melas (türkçe etiket bulamadım, yabancı bir forumdaki abinin yalancısıyım)
untitled-png.889967

*Keçi boyunuz özü (bizde gıda ürünü denetimi çok iyi değil, umarım bu değerler doğrudur)
WhatsApp_Image_2018-05-22_at_12.20.32.jpg
r
Bu arada coco'da yetiştirdiğini yeni farkettim, çok özür. Coco toprak gibi bir medyum değil, içinde sürekli yaşayan bir bio-sistem yok. Bir nevi bitkinin köklerini muhafaza eden bir ara parça gibi.... Doğal bir sünger aslında.

Sendeki Canna'nın Bio serisi, yani organik serisi değil sanırım, kimyasal. Çok bilmediğim için biraz okuma yaptım şimdi yabancı kaynaklarda. Hani öyle beslenen bir coco'ya organik bir ürün katsak ne olur diye. Genelde topraktaki kadar çalışmaz ama neden olmasın sonucu çıkıyor. Ayrıca keçi boynuzu vs melas karşılaştırmasını da bırakayım şuraya. Zaten ikisi de çiçeklenme için ama keçi boynuzu çok daha zenginmiş. Sayende araştırıp öğrendim:)

* Melas (türkçe etiket bulamadım, yabancı bir forumdaki abinin yalancısıyım)
untitled-png.889967

*Keçi boyunuz özü (bizde gıda ürünü denetimi çok iyi değil, umarım bu değerler doğrudur)
WhatsApp_Image_2018-05-22_at_12.20.32.jpg
Kankam super yapmışsın :D keçiboynuzu candır da benim aradığım tatlandırıcı gübre

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ********* ******** **
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    **** ******* ********* ******* ****** ***** hahahaha* *** **
  • B bongalov:
    ** ******* ******* ****** ****** ** ******** ******* ** ***** **
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ********* ***** hahahaha****
    ***** ****** **** *** **** ****** ******** ***** ********* ***** hahahaha****
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ********** ****** *** hahahaha* **** **** hahahaha* ********* ********
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ** ** ** ******** *** ****** *** ********* hahahaha****
    ******** ******** ***** ** ******** hahahaha* ****** *** hahahaha *** ********* ******
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ****** ******* *** hahahaha*** ******** *** ***** ** hahahaha
    ***** ******* ********* ***** **** ** ** **** ***** ***** hahahaha *** ** **** *** **** ***** ******
    *** *** **** ***** hahahaha* *****
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ***** *** **
  • B bongalov:
    ***** ******** ** ******* *** ********* ****** ********* ******** ***** ********* ******** * * **** ***** ******* ******* *** hahahaha hahahaha *******
  • B bongalov:
    *** ** **** ******* ********** ******** ******** * ***** ***** ******* **** hahahaha***
  • B bongalov:
    **** ******** ********** *** ***** ******** **** ***** hahahaha****
    B bongalov: **** ******** ********** *** ***** ******** **** ***** hahahaha****