18 x DIY Cob Led

vamonos

Üye
merhaba pafküfcüler 1000w lık hid ışığım ömrünü tamamlamaya başladığı için 900w lık bi cob led yapmaya karar verdim. 

bi taslak çizdim. 

https://hizliresim.com/0DUJLH

9   x 2800 K Cob               (50w)
2   x 4000 K Cob               (50w)
7   x Full Spektrum Cob   (50w)
6   x  90°   Lens
12 x  60°   Lens
12 x  12cm Fan
12 v 10 Amper Adaptör
70 x 14 cm 4 x Alüminyum Soğutucu Profil

şuan sadece ledlerim eksik tr ye giriş yaptı bi kaç güne başlarım yapmaya.

bu taslaktakini 2x2 kabinde photo bitkiler için kullanmayı planlıyorum.

şimdi benim sorum autoflowering bitkilerim için olacak.

autoflowering ler için de böyle bi led sistemi yapmayı planlıyorum 1.2x1.2 kabin için ve hangi sıcaklık değerleri arasında coblar kullanmalıyım merak etmekteyim ?

(2800K-3500K-4000K-5000K-6000K-Full Spektrum) ?

bildiğiniz gibi bu bitkiler özelliklerinden dolayı 6000K ile bile hasat verebilirler ancak benim merak ettiğim nasıl bi mix kullanmalıyım. autoflowering de deneyimli yazarlardan yorumlarını bekliyorum bol hasatlar

thadcastle46

Yeni üye
Gdden takipledim biladerim malzemeler ateş görünüyor. 3500 k kullanmalısın diye biliyorum ben ışığı 3500 söylüyorum

vamonos

Üye
followladım bende dostum. 
3500 Kelvinde yaptım daha önce ancak yabancı forumlarda mix yaptıklarında daha güzel sonuçlar aldıklarını söyleyenler var

byzantion667

Yeni üye
Cvp: 18 x DIY Cob Led

vamonos' Alıntı:
followladım bende dostum. 
3500 Kelvinde yaptım daha önce ancak yabancı forumlarda mix yaptıklarında daha güzel sonuçlar aldıklarını söyleyenler var

Kanka bunların hepsini tek bi fişe nasıl bağlayabiliyoruz ?

Ü

Üye silindi 12891

Guest
[font="Open Sans", sans-serif]Full Spektrum cob led alacaksin 3k 660nm olmasi lazim, 10 amper trafo alip hepsini tek fise baglayabilirsiniz kanka fanla ledleri fis kalabaligi olmaz [/font][font=Open Sans, sans-serif]https://urun.n11.com/serit-led/5a-85a-10a-125a-165a-20a-30-amper-led-ve-kamera-trafosu-P231361485[/font]

Ü

Üye silindi 12891

Guest
[font="Open Sans", sans-serif]Full Spektrum cob led alacaksin 3k 660nm olmasi lazim, 10 amper trafo alip hepsini tek fise baglayabilirsiniz kanka fanla ledleri fis kalabaligi olmaz adaptor kullanmazsiniz[/font]

vamonos

Üye
hepsini paralel bağlantı yaparak bağlıcaksın dostum, en son çıkardığın + ve - yi tek fişe takıcaksın

autoflower için en mantıklısı hepsini full spektrum yapmak mı dersiniz ?
full spektrumun diğerlerine göre ışık gücü daha az gibi geliyo bana aynı güçte olmasına rağmen

vamonos

Üye
Cvp: 18 x DIY Cob Led

JhackhaL' Alıntı:
Cob led ısı durumu nasıl kanka ?

daha yapmadım dostum ama alüminyum profili oldukça kalın ve enli kullanacağım için 50° 55 ° i geçmeyeceğini ön görüyorum

tek cob la deneme yaptığımda aynı kalınlıkta profille sorun yaşamamıştım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********