165 gün oldu hala küçük

Bitkim amnesia haze 165 gündür toprakta 12 litrelik saksı ve 500 Watt full spektrum ışık var bitkilerime 1 hafta önce 155 günlük ilken fluş yaptım pH dengeli amaç 2 tanesi sapsarı oldu ve öldü diğer ikisi ise sararma var yapraklarda ve dönekler gelişmiyor artık hasat edip ne çıkarsa almalımıyım yada 15 günlük süre zarfında nasıl revive yaparım 1 aydır potasyum yüksekliğinden dolayı vitamin kullanmıyordum yeniden başlamalımıyım bitkin auto değil lütfen yardımcı olun

S

silas

Guest
Kardeş başta toprak, gübre, sulama ne verdin nasıl suladın tek tek anlatırsan hatalarını düzeltelim. Bu bitki bitmiş artık, hatalardan dolayı ölmüş. Buna artık revive falan kar etmez alacağın hasada emeğine deymez. Temizine bakıcaksın, aynı hatalarını tekrarlamaycaksın. Mesela çoktan sulama konusunu kavramış olman gerekirdi, aşırı sık sulama yapmışsın uzun süreler boyunca toprak tam kurumadan su vermişsin, atıyorum 3 günde 500ml su vereceğine her gün 1 lt dayamışsın. Topraktan belli bariz durumlardan 1 tanesi bu mesela.

Moderatör tarafında düzenlendi:

superpatates

Yeni üye
kanka mahvetmissin bitkileri bunlara yapabilecegin birsey yok bu noktadan sonra en temizi yeniden baslamak,
fakat buraya anlat tek tek ne yapiyordun sonra ki grow'da ayni hatalari tekrar yapmamana yardimci oluruz, ne kadar sıklıkta suluyordun, belli ki baya sulamissin topraga bakarak.

Kardeş başta toprak, gübre, sulama ne verdin nasıl suladın tek tek anlatırsan hatalarını düzeltelim. Bu bitki bitmiş artık, hatalardan dolayı ölmüş. Buna artık revive falan kar etmez alacağın hasada emeğine deymez. Temizine bakıcaksın, aynı hatalarını tekrarlamaycaksın. Mesela çoktan sulama konusunu kavramış olman gerekirdi, aşırı sık sulama yapmışsın uzun süreler boyunca toprak tam kurumadan su vermişsin, atıyorum 3 günde 500ml su vereceğine her gün 1 lt dayamışsın. Topraktan belli belli bariz durumlardan 1 tanesi bu mesela.
3-4 günde bir 1 litre su verdim saksı başına pH dengeli suydu 12 litre saksı içerisinde all mix toprak kullandım ilk başta birisinden yardım alıyordum gelişme dönemine kAdar hiçbirşey kullanmadım vitamin olarak sonra gelişme döneminde big bud aldım litre başına 3 ml kullandım sonra yaprakta sararmalar başladı bu seferde konu açtım ve gübre fazla vermişsin diyip fluş atmamı söylediler bende öyle yaptım sonrasında perfect pH kullandım sensei bloom a-b part şimdi hala sağlıklı çok sömekli 2 tane bitkim var ve onları nasıl kurtarabilirim sömekleri çok küçük daha büyük saksıya yeni toprak ile geçsem ve hiç değilse onları kurtarsam olmazmı light mix toprağım da var

dmt25

Üye
3-4 günde bir 1 litre su verdim saksı başına pH dengeli suydu 12 litre saksı içerisinde all mix toprak kullandım ilk başta birisinden yardım alıyordum gelişme dönemine kAdar hiçbirşey kullanmadım vitamin olarak sonra gelişme döneminde big bud aldım litre başına 3 ml kullandım sonra yaprakta sararmalar başladı bu seferde konu açtım ve gübre fazla vermişsin diyip fluş atmamı söylediler bende öyle yaptım sonrasında perfect pH kullandım sensei bloom a-b part şimdi hala sağlıklı çok sömekli 2 tane bitkim var ve onları nasıl kurtarabilirim sömekleri çok küçük daha büyük saksıya yeni toprak ile geçsem ve hiç değilse onları kurtarsam olmazmı light mix toprağım da var
o bitkilerin fotografini at

o bitkilerin fotografini at

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Draggula Draggula:
  • Draggula Draggula:
  • clackster clackster:
  • clackster clackster:
    hahahahahahahaha ****** ******* ******** ***** **** ***** ********* ********* *** ****** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** ** ***** ** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha** ****** ******
  • clackster clackster:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha ******
  • clackster clackster:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** ****** hahahaha** hahahaha** ****
  • clackster clackster:
  • clackster clackster:
  • clackster clackster:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** ******* **** **
  • clackster clackster:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha** ********* ** *** ****** ** ****** ********** *****
  • clackster clackster:
  • clackster clackster:
    *** ***** ******** ** ****** ***** **
  • clackster clackster:
    ***** ******* ****** ******* *** ** ********** ** hahahaha*** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** ******* ******* ******* **** ******** **** ***** **** ***** *** *** ****** ** ** *** hahahaha hahahaha* **** **** **** ******** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* ****** ******** ********* ********* ******** ******** *** hahahaha* ****** **** ***** ****** ****** hahahaha******* ****** hahahaha hahahaha ********* *****
    Bandaleros Bandaleros: ********* ****** ******** ********* ********* ******** ******** *** hahahaha* ****** ****...