10 günlük kızım sanırım hasta ilk growum yardımlarınızı bekliyorum

clintlives

Yeni üye
Bu arkadaş diğer 2 arkadaşı ile beraber 70*140 lık bir çadırda 2000w mars hydro ışık ile 18-6 döngüsünde bu zamana kadar sadece ph ı ayarlanmış su ile sulanan bir kızımız. Yaprakları fotoğrafta gözüktüğü gibi büzüşük ve baygın duruyor.. hafifçe dokundum yaprağı kuru değildi.. ne yapabilirim yada neden böyle olmuştur yardımlarınızı bekliyorum

Bu arkadaş diğer 2 arkadaşı ile beraber 70*140 lık bir çadırda 2000w mars hydro ışık ile 18-6 döngüsünde bu zamana kadar sadece ph ı ayarlanmış su ile sulanan bir kızımız. Yaprakları fotoğrafta gözüktüğü gibi büzüşük ve baygın duruyor.. hafifçe dokundum yaprağı kuru değildi.. ne yapabilirim yada neden böyle olmuştur yardımlarınızı bekliyorum

Kardesim bitki nem istiyor , yavruyken nem anne sutu gibidir beslemezssen kendini yer... Acilen bi pet yada seffaf bi bardak gibi biseyin icine fisfis yada buhar makinenle nemlendirip bitkiyi bardagin içinde nemle basbasa birakmani oneriyorum. Zamanla duzelme goreceksin, ekleme yapiyorum toprak ph ini uygun tuttugun gibi fazla sulama yapip kökleri de boğmaman lazim aklında bulunsun...

Son düzenleme:

clintlives

Yeni üye
Kardesim bitki nem istiyor , yavruyken nem anne sutu gibidir beslemezssen kendini yer... Acilen bi pet yada seffaf bi bardak gibi biseyin icine fisfis yada buhar makinenle nemlendirip bitkiyi bardagin içinde nemle basbasa birakmani oneriyorum. Zamanla duzelme goreceksin...

@SxyHoroz kanka ben bu resinler baktim, resimler cok uzaktan cekilmis, detay görünmüyor, ondan dolayi yorum yazmadim.
https://prnt.sc/qc_83wR82M2f biraz daha yakından çekip işaretledim kanka, bir arkadaşıma daha sorduğumda ışığın fazla gelmiş olabileceğini ve ışığı kısmamı önerdi, 2000w mars hydronun yarım gücünde ışık alıyorlarda ışığın gücünü azaltmam yada nemi arttırmam işe yarar mı acaba?

https://prnt.sc/qc_83wR82M2f biraz daha yakından çekip işaretledim kanka, bir arkadaşıma daha sorduğumda ışığın fazla gelmiş olabileceğini ve ışığı kısmamı önerdi, 2000w mars hydronun yarım gücünde ışık alıyorlarda ışığın gücünü azaltmam yada nemi arttırmam işe yarar mı acaba?
Kesinlikle nemi arttir hızlı büyüsün bazen o ilk yapraklar genetik olarak da hastalikli cikabiliyor , down sendromu gibi. Belki buyudukce de duzelir onceki yorumuma ekleme yaptim . Ayrica su an yeni cikmiş çicegine 20 ideal ,en fazla 25 k lux gucunde isik verirsen senin faydana olur stress yaşamazssın. Lux ölçer uygulamasi indirebilirsin .

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka ben sentetik canna kullaniyorum cok memnunum, sömeklerin büyüklügü,tadi,aromasi cok iyi.Biocanna hic kullanmadim, ama adi üzerinde bio.Tabiki sümeklerin kalitesi cok cok daha iyi olur organik gübreyle.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A active661:
    ****** ** ****** hahahaha*
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha *****
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ***** ** hahahaha
  • T Tropikal.MR:
    hahahaha ****** ******* ****** ** ** ** **** ******** ******
  • T Tropikal.MR:
    ***** ***** hahahaha*
  • M Mpt77:
    ** ***** ***** ** **** ***** hahahahahahahaha *****
  • lavrens lavrens:
    ******* ******* ***** **** * ****** * **** ***** * ******* ******* ** ******** ****** ********* **** ** *** ***** hahahaha****** ****** ******* ****** ** ** ** **** ******** ******
  • ThomasShelby ThomasShelby:
    ***** ********* ***** ******** * ** ***** ******** ***** ****** ******* ***** ***** *** ** ****** ** ********* * * ** ******* ********* ***** ***** ** ******* ** ******
  • lavrens lavrens:
    ****** ***** **** ****** ***** ******* ********** ********* ***** ******** * ** ***** ******** ***** ****** ******* ***** ***** *** ** ****** ** ********* * * ** ******* ********* ***** ***** ** ******* ** ******
    +1
  • T Tropikal.MR:
    ****** **** hahahaha***** *****
  • lavrens Chat bot:
  • lavrens Chat bot:
  • NewGardener NewGardener:
    *** **** **** ****** **** ***** ****** hahahaha **** hahahaha***** *****
  • lavrens Chat bot:
    ******* ******* ***** **** * ****** * **** ***** * ******* ******* ** ******** ****** ********* **** ** *** ***** ****** ***** ******** **** ********** ******** ** ***** ** hahahaha* ****
  • lavrens Chat bot:
  • T Tropikal.MR:
    ***** **** **** ****** *** ******** ****** ******* **** ******* ******* ***** ****** ******* hahahaha
  • M Mpt77:
    ******** ******** * ***** ****** **** hahahaha***** *****
  • T Tropikal.MR:
    ****** ********** ****** hahahaha*******
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ******* ******** hahahaha ******* ***** hahahaha hahahaha *** **** **** ****** ****** **
  • T Tropikal.MR:
  • T Tropikal.MR:
    T Tropikal.MR: ***