10 12 Bitki için gereken malzemeler

yesilllimmm

Yeni üye
Öncelikle merhaba kankalar çok uzun zamandır düşündüğüm şeyi yapmaya karar verdim bana yardımcı olur musunuz?

10 yada 12 bitkilik kabin karbon filtre LED fakat ben bunları internetten değil spontone olarak İstanbul'da bulacağımı düşünüyorum o yüzden buraya yazmak istedim forumda hep linkler verilmiş bana karbon filtre ve LED gereksinim nedir bunları söyleyebilecek yardımcı olabilecek birileri varmı acaba ve kabin kaça kaç lazım 10 12 Bitki için şimdiden teşekkürler

kkush

Üye
Öncelikle merhaba kankalar çok uzun zamandır düşündüğüm şeyi yapmaya karar verdim bana yardımcı olur musunuz?

10 yada 12 bitkilik kabin karbon filtre LED fakat ben bunları internetten değil spontone olarak İstanbul'da bulacağımı düşünüyorum o yüzden buraya yazmak istedim forumda hep linkler verilmiş bana karbon filtre ve LED gereksinim nedir bunları söyleyebilecek yardımcı olabilecek birileri varmı acaba ve kabin kaça kaç lazım 10 12 Bitki için şimdiden teşekkürler

sayfayı yapay zekayla türkçeye çevir,yetiştirme odası hakkında fazlasıyla bilgi var.

Yesil888

Ordinaryüs
Bak kücük saksida yetistirisen sana bu isiktan 2 tane lazim, gitti 50.000 tl
Bu büyüklükte bir kabin, gitti 18.000 daha
20.000 tl civarinda havalandirma tutar.
Bunun topragi var, gübresi tohumu ve ufak tefek daha bir cok malzeme.

yesilllimmm

Yeni üye
Ben bu karbon filtre ve LED gibi kafa eşyaları kendim halledeceğim çünkü bu sitelerde neredeyse 8 katına satıyorlar bu kadar pahalı şeyler değil bunlar özellikle LED elektrikçi bir kankaniz varsa bedava gibi birşeye geliyor

reis öncelikle sana bir sır vereyim 12 tane bitkiye bakmak bence sıkıntı ticari kısmında değilsen 3 bitkilik senin 1 kış zaten içececeğin allah muhafaza 12 bıtkı ıle patlarsan sıkıntı buyuk olur . ha soruna gelecek olursan en az 4000 watt ışıga ıhtıyacın var bence

Heisenberg01

Yeni üye
Bak kücük saksida yetistirisen sana bu isiktan 2 tane lazim, gitti 50.000 tl
Bu büyüklükte bir kabin, gitti 18.000 daha
20.000 tl civarinda havalandirma tutar.
Bunun topragi var, gübresi tohumu ve ufak tefek daha bir cok malzeme.
Patron böyle bir sisteme co2 de gerekir değil mi

Heisenberg01

Yeni üye
reis öncelikle sana bir sır vereyim 12 tane bitkiye bakmak bence sıkıntı ticari kısmında değilsen 3 bitkilik senin 1 kış zaten içececeğin allah muhafaza 12 bıtkı ıle patlarsan sıkıntı buyuk olur . ha soruna gelecek olursan en az 4000 watt ışıga ıhtıyacın var bence
4binw ışığa elektrikten yakayı ele verebilir

Didrug

Üye
Ben bu karbon filtre ve LED gibi kafa eşyaları kendim halledeceğim çünkü bu sitelerde neredeyse 8 katına satıyorlar bu kadar pahalı şeyler değil bunlar özellikle LED elektrikçi bir kankaniz varsa bedava gibi birşeye geliyor
Işık - havalandırma - karbonfiltre vs bunlar hep alana göre seçilen şeyler kanka alıcağın hasatta alana göre artar sen önce alanını seç sonra alanını aydınlatıcak ışığı , havalandırmanı , karbon filtreni , nem ısı olcer , nem makinesi , timer vs vs ıvır zıvırını topla sonra kaç bitki yapıcağını düşün derim ayrıca @Yesil888 usta her zaman ki gibi haklı. kolay gelmesin bir ton uğraşı var

Son düzenleme:

Mahmet1671

Yeni üye
Işık - havalandırma - karbonfiltre vs bunlar hep alana göre seçilen şeyler kanka alıcağın hasatta alana göre artar sen önce alanını seç sonra alanını aydınlatıcak ışığı , havalandırmanı , karbon filtreni , nem ısı olcer , nem makinesi , timer vs vs ıvır zıvırını topla sonra kaç bitki yapıcağını düşün derim ayrıca @Yesil888 usta her zaman ki gibi haklı. kolay gelmesin bir ton uğraşı var
çok mantıklı bir cevap olmuş özellikle 800 veya1000 lik olmalı net... ve daha bir çok sistemi var 100 bin demiş arkadaş 200 e çıkar sadece 1 lamba iyi olanı 20 25 bin

higthead

Jolly Green
Dostum öncelikle 3 ana demirbaş vardır bunlar alan(kabin)- havalandırma - ısık bu 3 u 7-24 kullanıcagın urunlerdir. Sen şimdi diyorsunki herseyi ucuzlarını bulup kurarım

1- ışığın kullanman gereken watt değerleri vardır bunları tutturamazssan growun çöp olur.
2- havalandırmanı alana göre kuramazssan iklimlendirmen bozulur artı hem alanına göre hemde bitki koku yogunluguna göre karbon filtreni doğru seçim yapamazssan grow un çöp olur
3- Budenli prof 3x3 alana işe yaramıcak demirbaş veya ürünler eklersen grow un çöp olur.
Daha bir sürü şey yazabilirim.

3x3 alanda hakkı ile grow yapıcaksan doğru tercihler yapmalısın. Senin aklındaki gibi ürünler vs kurucaksan 1x1 alanda grow yapmalısın. Sakın bana kızma başta hata yaparak growun çöp olucagına hiç yapma.

3x3 kabın havalandırman

Çıkış setin quıte ultra sessız seri

Giriş fanın

Işığın

10-12 bıtkı yapıcaksan her 2 bıtkı uzerine 1 board konumlandırmalısın ve buda 6-7 adet board yapar

Şimdi 3 anademirbaş fiyatın ortalama çıkmış bulunmakta hesabını yapıp o şekilde başlar veya başlamayabilirsin.

Yesil888

Ordinaryüs
Patron böyle bir sisteme co2 de gerekir değil mi
Hayir kanka CO2 gerekmez. CO2 kullanmak ile grow degerlerinin hepsi degisir, kabindeki CO2 yüksekligine göre sulama sayisi, gübre miktari,isik gücü bütün bu degerler degisir. CO2 kullanmak ustalik isi sen bu isi iyi arastir. Sunuda unutma CO2 kokusuz bogucu bir gazdir, yüksek CO2 sagliga zarar verir.

Heisenberg01

Yeni üye
Hayir kanka CO2 gerekmez. CO2 kullanmak ile grow degerlerinin hepsi degisir, kabindeki CO2 yüksekligine göre sulama sayisi, gübre miktari,isik gücü bütün bu degerler degisir. CO2 kullanmak ustalik isi sen bu isi iyi arastir. Sunuda unutma CO2 kokusuz bogucu bir gazdir, yüksek CO2 sagliga zarar verir.
Patron öğrenmeye çalışıyorum ancak ışık hakkında her yerde bilgi var ama gübre kullanımı artacağı sulama artacağı hakkında bilgi yok co2 kullanırsak yabancı kaynaklardan da bulamadım... Link var ise sabırsızlıkla bekliyorum... 2000 w lık sistem gerekli arkadaşa bunun için de co 2 neden gerekmiyor o mantığı anlayamadım çünkü benim 2 adet fc1000w için gerekiyor

higthead

Jolly Green
Patron öğrenmeye çalışıyorum ancak ışık hakkında her yerde bilgi var ama gübre kullanımı artacağı sulama artacağı hakkında bilgi yok co2 kullanırsak yabancı kaynaklardan da bulamadım... Link var ise sabırsızlıkla bekliyorum... 2000 w lık sistem gerekli arkadaşa bunun için de co 2 neden gerekmiyor o mantığı anlayamadım çünkü benim 2 adet fc1000w için gerekiyor

Dostum w yuksek oldugund illa co2 kullanicaksin diye birsey yok. Sen yuksek w olan isigini yukari asarsin dagilimi genis olur. Co2 kullanimi yuksek w isigini bitkiye gereginden fazla lux verirsen kaldiramiyacagi isik lux miktari icin co2 gerekir. Senin elinde 3 adet 1000w olasa bile alaninda veya kabininde yuksek konumlandirdiginda ve havalandirman yukaridaki paylastigim gibi olursa ve cikis havasini alana veya kabinin bulundugu oda icine vermez isen camdan vs direk cikis havasi i disari atar isen giris fanindan iceri havasini alan veya kabinin bulundugu oda icinden verir isen zaten atmosferi.izde 350-400ppm co2 bulunmakta ve buda bitkilerimize fazlasiyla yeterli geliyor. Co2 kullanimi bitkinin kaldirabilecegi lux miktarindan fazla verir isen co2 kullanimi ile bu lux miktarini bitki kaldirir. Extrem durumlar haric co2 kullanmayiniz. Fantazi aramayiniz. alana gire Havalandirmanizi alana gore isiginizi ve alaninizi veya kabininizi dogru tercih yaptiginiz surece basarili growlar cikar.

Gubreleme konusunda ise veya baska sormak istediklerini yaz cevapliyalim dostum

Yesil888

Ordinaryüs
@Heisenberg01 @higthead usta aciklamis, bende gübreyi acikliyayim, CO2 ile grow yapildigi zaman bitki CO2 sayesinde daha fazla isik kullanir, yani daha güclü fotosentez yapar. Bunun icin daha yüksek ve sik gübreleme yapilmali ki, bitki ac kalmasin, bu sekilde bitki hizli ve cok büyür. Örnegin CO2 seviyesini 1200 ppm me cikarttin, bu sayede normal growda ileri cicekte 800 PPFD gücünde isik yeterke bu seviyede CO2 de bitkiye 1400-1500 PPFD gücünde isik verirsin. Bu da demektirki normal growda yine örnegin 1 lt ye diyelimki 3 ml verdigin gübre bu sekildeki growda 1 lt ye 8-9 ml olur.Yaw takma kafana bu kadar bu CO2 isini, alt tarafi bir icimlik yapacaksin. Ayrica CO2 growda sicaklikta yüksek olur, bu sayede saksilar cok daha cabuk kuru ve normal growa göre daha sik sulamak gerekir. Yaz googla ya "cannabis co2 grow" sürüyle sayfa cikacak karsina.

Heisenberg01

Yeni üye
Dostum w yuksek oldugund illa co2 kullanicaksin diye birsey yok. Sen yuksek w olan isigini yukari asarsin dagilimi genis olur. Co2 kullanimi yuksek w isigini bitkiye gereginden fazla lux verirsen kaldiramiyacagi isik lux miktari icin co2 gerekir. Senin elinde 3 adet 1000w olasa bile alaninda veya kabininde yuksek konumlandirdiginda ve havalandirman yukaridaki paylastigim gibi olursa ve cikis havasini alana veya kabinin bulundugu oda icine vermez isen camdan vs direk cikis havasi i disari atar isen giris fanindan iceri havasini alan veya kabinin bulundugu oda icinden verir isen zaten atmosferi.izde 350-400ppm co2 bulunmakta ve buda bitkilerimize fazlasiyla yeterli geliyor. Co2 kullanimi bitkinin kaldirabilecegi lux miktarindan fazla verir isen co2 kullanimi ile bu lux miktarini bitki kaldirir. Extrem durumlar haric co2 kullanmayiniz. Fantazi aramayiniz. alana gire Havalandirmanizi alana gore isiginizi ve alaninizi veya kabininizi dogru tercih yaptiginiz surece basarili growlar cikar.

Gubreleme konusunda ise veya baska sormak istediklerini yaz cevapliyalim dostum
@Heisenberg01 @higthead usta aciklamis, bende gübreyi acikliyayim, CO2 ile grow yapildigi zaman bitki CO2 sayesinde daha fazla isik kullanir, yani daha güclü fotosentez yapar. Bunun icin daha yüksek ve sik gübreleme yapilmali ki, bitki ac kalmasin, bu sekilde bitki hizli ve cok büyür. Örnegin CO2 seviyesini 1200 ppm me cikarttin, bu sayede normal growda ileri cicekte 800 PPFD gücünde isik yeterke bu seviyede CO2 de bitkiye 1400-1500 PPFD gücünde isik verirsin. Bu da demektirki normal growda yine örnegin 1 lt ye diyelimki 3 ml verdigin gübre bu sekildeki growda 1 lt ye 8-9 ml olur.Yaw takma kafana bu kadar bu CO2 isini, alt tarafi bir icimlik yapacaksin. Ayrica CO2 growda sicaklikta yüksek olur, bu sayede saksilar cok daha cabuk kuru ve normal growa göre daha sik sulamak gerekir. Yaz googla ya "cannabis co2 grow" sürüyle sayfa cikacak karsina.
Çok teşekkür ederim sende fc1000w var dediler co2 şart bitkilerin ölür dediler anlamadım bende. Meselao kadar çok şey çıkıyor ki karşıma Mars hydro fc1000w da ayar var ya filizlenme de yüzde 25 çalıştır diyor veg de 50 sonra 75 ve 100 çıkar çiçeklenmenin son dönemlerinde diyor bir de bunlar kafama takılıyor foruma giriyorum mesela benim ışık için en az 75 cm e konumlandır diyorlar zamanla yükselt iyi de ben youtube da growlara bakıyorum benim tarz ışıkta adam en başından en yükseğe asıyor çiçeği filizlendirim saksıyıda en aşağıya koyup büyüyene kadar ışık hep aynı yerde anlayacağınız... Ve bloom dönemin sonunda bitki ışığa girecek neredeyse ve dehşet sömekler veriyor... Lux değerini en üstte tutarsam 100 de 100 açarsam benim elimde ki cihazın o zaman co 2 gerekir değil mi o zaman açmayacak mıyım yarı güçte mi çalıştıracağım

Yesil888

Ordinaryüs
Linkteki lux ölcerden bir tane al. isigi 50 cm as, ilk ik hafta 6-7000 lüks ölc, bitkin 25 cm kadar 17-20.000 ölc bitkin büyüdükce cicege verene 30-35.000 lükse cikart. ilk cicege girdiginde isigi35-40 cm indir. 40-45 lüks ölc. Ileri cicekte 70.000 civarinda lüks ölc. Bu isik ayarini isigin üzerindeki dimmer ayarindan yapacaksin.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • C Cetegrian:
  • I ichbinkrytpon:
  • I ichbinkrytpon:
  • Avare Avare:
    **
  • Avare Avare:
  • I ichbinkrytpon:
  • I ichbinkrytpon:
    hahahahahahahaha
  • I ichbinkrytpon:
    ****** hahahaha *****
  • I ichbinkrytpon:
  • I ichbinkrytpon:
  • I ichbinkrytpon:
    hahahaha ******** ****** ** ****** ** **** ********
    +1
  • K kiryue0:
  • K kiryue0:
    hahahahahahahaha ***** ********** hahahaha*** ** ******** hahahaha* ******** ******* **** *** ***
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    *** ******** *** **** hahahaha*** hahahaha**** ********
  • T Tatata:
    ***** ****** ******* ******* hahahaha*** ********** ***** ** ****** ********* ******* **** **** ******* **** ** hahahaha** hahahaha******* **** *** ***
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ***** hahahahahahahaha ***** ********** hahahaha*** ** ******** hahahaha* ******** ******* **** *** ***
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahaha ******** ****** ** ****** ** **** ******** ***** ****** ***** ********
  • I ichbinkrytpon:
  • I ichbinkrytpon:
    *** ****** ********** ******* ** hahahaha**** ****
  • Bomberx Bomberx:
    Bandaleros Bandaleros: **