1. HAFTA Yan yatıyorlar

Donramo

Yeni üye
Selamlar herkese
Genetiğini bilmediğim önce ki Growdan aldığım hasattan çıkan tohumları kullanıyorum,
Bitkinin biri hem sömek hem tohum verdi anlamadık
Işık: 1000W cob led 120W samsung 85W cfl
Saksı:26L Bez
Gübreler Root juice Acti vera Biobizz Grow
1. Hafta çizelgesi tamamlanmıştır.
Fan üflüyor nem makinesi aralıksız çalışıyor Havalar soğudu elektrikli kalorifer çalışıyor
Sıcaklık 27 33 arasında değişiklik gösteriyor 6 7 tanesi çok sağlıklı fakat 4 5 tanesi
https://imgyukle.com/i/RVssiG anlayamadım dostlar forumda araştırdım bulamadım o nedenle bu konuyu açtım saygılar sevgiler desteklerinizi bekliyorum

Titoo

Üye
ışık yüksekliği nedir? Destek teli al bir tane etrafını cevrele cano yan yatması diye

Ciodalton

Yeni üye
Saplar çok uzun bence ışık yetersiz oyuzden saplar çok uzuyor ışığı yakınlastir bide öyle bı dene

Donramo

Yeni üye
Kankalar Cob Led in mesafesi biraz uzak normalde 50-60 cm arasında olması lazım fakat askılık alamadım idareten 1 2 haftalığına 70 cm mesafede zaten çok güçlü 2. Gün geldi ışık direkt taktık 120W Samsung ile 85W cfl var onlar gerekli mesafede bende ışık yüzünden olduğunu düşündüm ama ışık yüzünden olması pek mantıklı gelmiyor 12 bitki var Ve başlangıçta çok fazla ışığa ihtiyaç duymuyorlar

Titoo

Üye
Cano sadece cfl kullan 1 hafta böyle yap yakından ver ışığı destek telleri var onlardan al bitkiyi sabit tutabilmek için

Ciodalton

Yeni üye
Işıkların fotosu geliyor hemen

Kankalar Cob Led in mesafesi biraz uzak normalde 50-60 cm arasında olması lazım fakat askılık alamadım idareten 1 2 haftalığına 70 cm mesafede zaten çok güçlü 2. Gün geldi ışık direkt taktık 120W Samsung ile 85W cfl var onlar gerekli mesafede bende ışık yüzünden olduğunu düşündüm ama ışık yüzünden olması pek mantıklı gelmiyor 12 bitki var Ve başlangıçta çok fazla ışığa ihtiyaç duymuyorlar
Bende aynısını yaşadım kanka valla bilen bir kişi bana fideleri yaprakların bir cm altina kadar toprağa gommemi ve cfl ışık ile bı iki hafta beslememi soyledi bitkiler kendine geldi

Ciodalton

Yeni üye

Donramo

Yeni üye
Kanka küçük saksidaydi kafayı çıkarır çıkarmaz değiştirdim saksiyi hata mı evet hata 2 hafta beklesem çok daha sağlıklı olurdu

Titoo

Üye
Ama ışık olayına bir çözüm bul birkaç tane cfl ekleyip cob ledi şimdilik kullanmaman gerek yoksa bitkiler çok cılız kalıcak

Ciodalton

Yeni üye
Onları toprağa gom üstüne iki tane cfl 15 cm uzak dursun ışıkla bitkinin arasında hafif bı esinti yarat kendine gelir eger saplar kirilmadiysa

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • P Piranaa:
    hahahaha*** ********
  • P Piranaa:
    ******** ******** hahahaha** **********
  • P Piranaa:
    ****** ********** ***** ******** **
    +1
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ** hahahaha** *** *****
  • obeb obeb:
  • P Piranaa:
  • P Piranaa:
    **** *** ***** ** hahahaha**
  • Y Yer1n7kat6:
    hahahaha ****** **** *** **** *** ***** ****** *****
  • P Piranaa:
    *** ********* hahahaha***
    hahahaha ****** **** *** **** *** ***** ****** ********* *** ********** *** ***** *** ****** *** hahahaha ********* ***** ****** ****** **** ******* hahahaha
    *** ********* hahahaha*** ******* ******** ****** ***** hahahaha** *** ***** ******** ******* hahahaha ********** ******
  • P Piranaa:
  • P Piranaa:
    ******* **** hahahaha* ********* *****
  • P Piranaa:
  • P Piranaa:
  • P Piranaa:
  • P Piranaa:
  • NewGardener NewGardener:
  • H H4.20:
    **** ** ****** hahahaha *** ****** ******** hahahaha** ** **** ********** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha******** *** *********
  • marcoo marcoo:
  • H H4.20:
    H H4.20: ** ****