İlk indoor deneme

Devam edeyim mi?

• Evet

Kullanılan: 18 100.0%
  • Hayır

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    18

ottur

Yeni üye
Amaç tam verim vs değil. Tamamen ışık kabin vs testi. 3 tane 20w cfl osram var. Alt yapraklar sararmaya başladıktan sonra arada bi a101 den 4 liraya aldığım sıvı çiçek gübresi veriyorum. Bazen 18 bazen 24 bazen 22 saat düzensiz ışık veriyorum. Aslında eziyet ederek bakıyorum. Neler oluyor diye gözlemlemek istedim. Çiçeklenme için 6 tane 23w cfl sarı osram aldım. Bakalım neler olacak. Hepsi bardaktaydı geçen hafta saksiya aldım. Cinsiyetleri belli olunca erkekleri çıkarıp max 5 tane kalacak şekilde birakicam. Hic saksiya almasaydım da olurmuş. Mini mini kalabilirlermis.
Amaç imkansızlıklar içinde neler yapılabilir.

https://ibb.co/3frCLbx

janjanlim26

Yeni üye
kanka valla kızlar pıtır pıtır gidiyor burdan bakınca güzel testler bunlar takipdeyim,direk bardakda kaç gram verirki acaba ::) eline saglık  ama led yak gitsin kanka bence madem yakıyorsun en azından verim alınca biraz daha fazla alırsın

ottur

Yeni üye
Cvp: İlk indoor deneme

janjanlim26' Alıntı:
kanka valla kızlar pıtır pıtır gidiyor burdan bakınca güzel testler bunlar takipdeyim,direk bardakda kaç gram verirki acaba ::) eline saglık  ama led yak gitsin kanka bence madem yakıyorsun en azından verim alınca biraz daha fazla alırsın

Kanka amaç tamamen ulaşılabilir malzemelerle ve hatalarla neler yapılabiliri görmek. Biraz teşvik ve cesaret uyandırmak için. İlla bi ağaçtan yüzlerce gr almak lazım değil. Tecrübe ederek keyif alarak gözlem yaparak biseyler yapilabilmeyi görmek. Yoksa bi kaynakta florasan i överken biri diğerlerini övüyor. Lumen vs diyince milletin kafası karışıyor. Al abi bi kaç ampul koy üç beş ayıklanmış tohum. Bak neler oluyor. Koy yanina bi de biber gibi. Daha öncesinden de bi bi kaç günde  bi çektiğim fotoğraflar var. İsterseniz yüklerim. Millet ne sar6tlarda yapıyor bilmem ama dar alanda küçük saksıcıklarla çok kök yaparak yapanlar da var. E tabi Gönül ister ballı kaymaklı olsun :)

Ekli dosyalar

• images (5).jpeg
    images (5).jpeg
    35.1 KB · Görüntüleme: 109
Eline sağlık kanka en güzeli senin sistem bence ne güzel yormamışsın kendini bahtına ne çıkarsa en güzel tecrübe deneme yanılma yöntemi bidaki growun daha sağlam olur bence

ottur

Yeni üye

Kerimqwe12' Alıntı:
Eline sağlık kanka en güzeli senin sistem bence ne güzel yormamışsın kendini bahtına ne çıkarsa en güzel tecrübe deneme yanılma yöntemi bidaki growun daha sağlam olur bence

Bahtimiz güzel olsun kanka :) yasadiklari kadar. Cinsiyetleri belli olsun hemen sarıya donucem oldugu kadar artik :)

reaL

Üye
Kanka bence hemen timer priz alıp düzenli ışık vermeye başla.
Paylaştığın fotoğraftaki tekniğin adı "sea of green" SoG diye geçer araştırabilirsin iyi growlar.

ottur

Yeni üye

reaL' Alıntı:
Kanka bence hemen timer priz alıp düzenlik ışık vermeye başla.
Paylaştığın fotoğraftaki tekniğin adı "sea of green" SoG diye geçer araştırabilirsin iyi growlar.

Araştırayım kanka sağol. Arduinoyla testler yapiyorum yapiyorum. Elle oldugu kadar bu sefer,sonrakine bu verilerle daha net bisiler umarim :)) teşekkür ederim

rapcold

Yeni üye
direkt 12/12 ışığa geçersen hem bitkilerin cinsiyetini daha hızlı öğrenirsin hem de bitkiler daha bodurken çiçeklenmeye sokup daha kompak bitki alırsın. Yorumda attığın fotodaki bitkiler muhtemelen bu methodla büyütülmüş.

ottur

Yeni üye

Narkotik' Alıntı:
cinsiyet belli etmiş olması gerekmiyo mu kanka
Daha erken sanki kanka. Bi kaçında hareket var sanki.
Saltoa' Alıntı:
Kanka someklenmede 6 tane ampul ise yaramaz denedim ben 350 watt cfl sistem vardı 
Ufak tutup ışığı yakından verip çözmeye niyetim var bakalım. Toplam 9 olacak kanka 6 23 w sari 3 20 w beyaz. Olduğu kadar artık. Sonrası icin bakicam.
rapcold' Alıntı:
direkt 12/12 ışığa geçersen hem bitkilerin cinsiyetini daha hızlı öğrenirsin hem de bitkiler daha bodurken çiçeklenmeye sokup daha kompak bitki alırsın. Yorumda attığın fotodaki bitkiler muhtemelen bu methodla büyütülmüş.

Sağolasın. Haftasonu havalandirmayla ugrasacaktim. Işıkları da ayarlayayim madem. 12/12 ye geçeyim. Gecmeden bi foto daha eklerim belki.

gultepeliii

Yeni üye

ottur' Alıntı:
Narkotik' Alıntı:
cinsiyet belli etmiş olması gerekmiyo mu kanka
Saltoa' Alıntı:
Kanka someklenmede 6 tane ampul ise yaramaz denedim ben 350 watt cfl sistem vardı 
Ufak tutup ışığı yakından verip çözmeye niyetim var bakalım. Toplam 9 olacak kanka 6 23 w sari 3 20 w beyaz. Olduğu kadar artık. Sonrası icin bakicam.
rapcold' Alıntı:

Sağolasın. Haftasonu havalandirmayla ugrasacaktim. Işıkları da ayarlayayim madem. 12/12 ye geçeyim. Gecmeden bi foto daha eklerim belki.

baba burayi bos birakma merak icindeyiz resimler kac gunluk bide :)

ottur

Yeni üye

gultepeliii' Alıntı:
ottur' Alıntı:

baba burayi bos birakma merak icindeyiz resimler kac gunluk bide :)
Kaç günlük olduğu karışık biraz ilk bir kac hafta ışıksız oyle odamda durdular. sonra bisiler yaptım. Budama yaptim gecen hafta. Işık duzenini hâlâ degistiremedim. Bu haftasonu umarım onu halledip arada cektiklerimle birlikte yüklerim. Cinsiyetler belli olmaya başladı 3 dişi şimdilik. Tekzen den gübre alicam. Işık duzeniyle birlikte onu vermeye baslicam bakalım neler olacak.

ottur

Yeni üye

szrlkrsii' Alıntı:
ben bir kaç gündür okuyorum sık sık tam fikir sahibi olamadım, bu mereti beslemek kolay bir şey mi zor bir şey mi?

Alıp başlayacağım sürekli kafam karışıp duruyor arkadaş ya! Nerden hangi tohumu almam lazım? Köfteci tohumu kullansam zarar görür müyüm illa 600w mı vermem lazım nem makinesi şart mı vs vs..

Yüksek verim için optimum şartları sağlamak en iyisi tabi. Mesela kök ne kadar uzarsa o kadar büyük olur. Daha çok çiçek acar gibi. Küçük ama tek büyük çiçekli de yapılabiliniyor. Paylastigim kırmızı bardaktakiler gibi. Once beklentiyi belirleyin derim. Tohumu sal bak gitsin.

szrlkrsii

Müptezel

ottur' Alıntı:
szrlkrsii' Alıntı:
ben bir kaç gündür okuyorum sık sık tam fikir sahibi olamadım, bu mereti beslemek kolay bir şey mi zor bir şey mi?

Alıp başlayacağım sürekli kafam karışıp duruyor arkadaş ya! Nerden hangi tohumu almam lazım? Köfteci tohumu kullansam zarar görür müyüm illa 600w mı vermem lazım nem makinesi şart mı vs vs..

Yüksek verim için optimum şartları sağlamak en iyisi tabi. Mesela kök ne kadar uzarsa o kadar büyük olur. Daha çok çiçek acar gibi. Küçük ama tek büyük çiçekli de yapılabiliniyor. Paylastigim kırmızı bardaktakiler gibi. Once beklentiyi belirleyin derim. Tohumu sal bak gitsin.

Kanka dediğin gibi yapıcam işte bi kaç ışık aldım dolap folyo streç yapıcam bi şeyler koyucam tohumu bakalım neler olacak. Umarım olur inanılmaz hevesliyim gübresini suyunu falanda ayarlayacağım zaman ayarlı ışık zımbırtısını da aldım gidip kurucam geriye tohum almak kalıyor, yani 1 tane çiçek ekeceğim bu ekeceğim 1 çiçeğe illa çok pahalı bir ışık alıp vermem gerekir mi diye tereddütte kaldım bir de ev kullanılmayan bir ev birazcık soğuk dolabın içi sıcak olması gerekir mi evin içinde kombiyi açayım mı napayım bilemedim sıcaklık oranının ne olması gerekiyor, ne ekmemi öneririsin ilk olarak?

ottur

Yeni üye

szrlkrsii' Alıntı:
ottur' Alıntı:

Kanka dediğin gibi yapıcam işte bi kaç ışık aldım dolap folyo streç yapıcam bi şeyler koyucam tohumu bakalım neler olacak. Umarım olur inanılmaz hevesliyim gübresini suyunu falanda ayarlayacağım zaman ayarlı ışık zımbırtısını da aldım gidip kurucam geriye tohum almak kalıyor, yani 1 tane çiçek ekeceğim bu ekeceğim 1 çiçeğe illa çok pahalı bir ışık alıp vermem gerekir mi diye tereddütte kaldım bir de ev kullanılmayan bir ev birazcık soğuk dolabın içi sıcak olması gerekir mi evin içinde kombiyi açayım mı napayım bilemedim sıcaklık oranının ne olması gerekiyor, ne ekmemi öneririsin ilk olarak?

kanka sıcaklık 18-30 arası olsun yeter. öyle ok ısıyla uğraşamam diyosan o aralıkta olsun yeter. eline geçen herhangi bi tohumla dene. tabi dişi erkek şansını da düşün. sağlam bi genetikle denemek istiyosan daha fazla bilgi edinmelisin. havalandırma ışık nem gübre su vs gibi. çok net kısa özetle anlatılmış konu başlıkları var forumda. isterse biber ekip dene sen bilirsin kanka

Mehmed

Yeni üye
Kanka havalardirmayi nasil yaptin bunlra bide sonuc nasil oldu

ottur' Alıntı:
Amaç tam verim vs değil. Tamamen ışık kabin vs testi. 3 tane 20w cfl osram var. Alt yapraklar sararmaya başladıktan sonra arada bi a101 den 4 liraya aldığım sıvı çiçek gübresi veriyorum. Bazen 18 bazen 24 bazen 22 saat düzensiz ışık veriyorum. Aslında eziyet ederek bakıyorum. Neler oluyor diye gözlemlemek istedim. Çiçeklenme için 6 tane 23w cfl sarı osram aldım. Bakalım neler olacak. Hepsi bardaktaydı geçen hafta saksiya aldım. Cinsiyetleri belli olunca erkekleri çıkarıp max 5 tane kalacak şekilde birakicam. Hic saksiya almasaydım da olurmuş. Mini mini kalabilirlermis.
Amaç imkansızlıklar içinde neler yapılabilir.

https://ibb.co/3frCLbx

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!