İLK GROW VE HASATA YAKIN (SUPER SKUNK)

Ciguli

Yeni üye
Merhaba otsever arkadaşlar.10 Şubat tarihinde filiz veren 2 kızım artısıyla eksisiyle hasata yaklaştı diye tahmin ediyorum.Bu benim ilk deneyimim.2 adet super skunk photo tohumu elime geçti ve ben de denemek istedim.Önce elimde olan malzemelerden başlayayım.

400 watt iki dönem için ışıklandırma sistemi
Bez dolap
AN micro,grow,bloom
1 adet büyük vantilatör

Gücüm bunlara yettiği için bu kadarını yapabildim.Bir kaç hatam olduğunu geç de olsa anladım ama sizlere de benim göremediğim hatalarımı sormak istedim açıkcası.

5 Nisan tarihinde ampul değiştirip,12/12 saat konumuna getirdim.
60x mikroskop var.Şu an koyu beyaz renkte trikomlar.

Sorum şu ki flush işlemine ne zaman başlamalıyım? İlk grow olduğu için hiç bir bilgim yok.Araştırdım ama anlamadım diyebiliriz :)

Sadece 1 tanesinin bir kaç fotoğrafını ekliyorum.Telefon dandik olduğu için pek güzel çıkmadı ama gördüğünüz kadarıyla fikirlerini bekliyorum.Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

https://imgur.com/a/mcX1TvE

https://imgur.com/a/Vebq49o

https://imgur.com/a/ywx7Sda

cannabis16

Ordinaryüs
hayırlı olsun,sona yaklaşmışsın..
kabataslak olarak pistillerin %40 ı karardığında flush atılır..%80-90 ı karardığında hasat edilir..bu en kolay tariftir ama pistiller nem yetersizliği,sıcaklık fazlalığı,ışık yakınlığı vs. gibi nedenlerden erken kararabilir.. o yüzden trichome hesabı en doğru zamanı verir..

mikroskopla trichomelara bak ..gördüklerinin %50 si rakı kıvamında ise rengi flush at..trichomeların en az%80-90 ı rakılıyken kesersen en yüksek THC değerinde kesmiş olursun.. sativamsı high kafası yaşatır..biraz daha bekler amber renkli trichomelar olsun dersen ozamanda indica kafası yaşatır..amberler %20 yi geçerse oturduğun koltuğa yapışır kalırsın..
senin için en doğru zamanı yine sen bilirsin ve bu işte en doğru sonucu mikroskopla trichomelar verir..
buradan bitkilerin haline bakıp bişeyler derim ama yanlış yönlendirme olur..

dumanın bol olsun

Ciguli

Yeni üye
Ustam yorumun için teşekkür ederim.Daha basit anlatamazdın sanırım ve şu an kafamda zamanla alakalı bir şeyler oturdu diyebilirim =) Aslında 1 aylık bilgiyle bu kadarını yapabildiğim için kendimle gurur duyuyorum diyebilirim.Tam malzemeyle daha iyi şeyler çıkabilirim diye umut ediyorum.

Efexx

Yeni üye
Cvp: İLK GROW VE HASATA YAKIN (SUPER SKUNK)

Bende süper sukuk ektim ama senin yapraklar indica yı andırıyor sanki dostum

Hasat ettikten sonra yazarsan iyi olur bol hasatlar.

cannabis16

Ordinaryüs

Ciguli' Alıntı:
Ustam yorumun için teşekkür ederim.Daha basit anlatamazdın sanırım ve şu an kafamda zamanla alakalı bir şeyler oturdu diyebilirim =) Aslında 1 aylık bilgiyle bu kadarını yapabildiğim için kendimle gurur duyuyorum diyebilirim.Tam malzemeyle daha iyi şeyler çıkabilirim diye umut ediyorum.

araştırma yaptığın bitkinin halinden belli..lolypop trim yapmışsın,bunu araştırmayan bilmez..
hasadını sona kadar getirmişsin,negüzel...sen benim ilk 2 growumu görsen gülmekten karnın ağrın..
sana tek tavsiyem var...bu grow işi bilim işi..bilgi işi... bol bol araştır,bu forumda bulamazsan icmag,grasscity,thctalk,forum420...vs.  oralarda araştır..artık google da Türkçe çeviri de var..oku,oku,oku,sonra bitkileri 4 günde bir görerek bile yetiştirebilir hale gelirsin,hem de ne hasatlar alaırsın...
ilk growuna göre gayet başarılısın,durmak yok,torbacıdan kurtulana kadar araştırmaya devam..
dumanın bol olsun

Mr.Smeach

Yeni üye

Efexx' Alıntı:

Super Skunk indica olur zaten eğer mix ise tohumda hangi taraf ağır basarsa öyle cıkar sativa ağırsa sativa indica ağırsa indica olur bitki dostum

Ciguli

Yeni üye
@cannabis16 sağol ustam teşekkür ediyorum.Bu fotoğtaftakine flush attım diğeri tam hazır değil.Artık iyice sonlara geldik sanırım.Forumda,youtube’da ve yabancı forumlardan önemli,önemsiz her konuyu okuyorum,bakıyorum ama bu işte tecrübe de önemliymiş :) bakalım artık bir sonrakine daha iyi durumda olabiliriz artık.

Ciguli

Yeni üye

Efexx' Alıntı:

Başkan bitki indica zaten.hasat sonrası yazarım tabi ki

Ciguli

Yeni üye

Efexx' Alıntı:

Biraz geç oldu yazmakta ama 2 bitkiden 220 gr hasat aldım. 5-10 gr oynayabilir mutfak tartısıyla tartmıştım

WhitWidow

Moderator
Knka süper görünüyorlar tohumlar hangi seed bankın tohumları öğrenebilirmiyim nereden temin ettiğini

akc8181

Yeni üye

cannabis16' Alıntı:
araştırma yaptığın bitkinin halinden belli..lolypop trim yapmışsın,bunu araştırmayan bilmez..
hasadını sona kadar getirmişsin,negüzel...sen benim ilk 2 growumu görsen gülmekten karnın ağrın..
sana tek tavsiyem var...bu grow işi bilim işi..bilgi işi... bol bol araştır,bu forumda bulamazsan icmag,grasscity,thctalk,forum420...vs.  oralarda araştır..artık google da Türkçe çeviri de var..oku,oku,oku,sonra bitkileri 4 günde bir görerek bile yetiştirebilir hale gelirsin,hem de ne hasatlar alaırsın...
ilk growuna göre gayet başarılısın,durmak yok,torbacıdan kurtulana kadar araştırmaya devam..
dumanın bol olsun

Bana senin gibi bu konularda bilgili birisi lazım yardımcı olabilir misin hocam? Foruma çok sık giremiyorum internetten dolayı sıkıntı yaşıyorum. Senin mail adresini göremediğim için mail atamıyorum. [email protected] adresine mail atabilir misin rica etsem?

Sativacı11

Yeni üye
hayırlı olsun,sona yaklaşmışsın..
kabataslak olarak pistillerin %40 ı karardığında flush atılır..%80-90 ı karardığında hasat edilir..bu en kolay tariftir ama pistiller nem yetersizliği,sıcaklık fazlalığı,ışık yakınlığı vs. gibi nedenlerden erken kararabilir.. o yüzden trichome hesabı en doğru zamanı verir..

mikroskopla trichomelara bak ..gördüklerinin %50 si rakı kıvamında ise rengi flush at..trichomeların en az%80-90 ı rakılıyken kesersen en yüksek THC değerinde kesmiş olursun.. sativamsı high kafası yaşatır..biraz daha bekler amber renkli trichomelar olsun dersen ozamanda indica kafası yaşatır..amberler %20 yi geçerse oturduğun koltuğa yapışır kalırsın..
senin için en doğru zamanı yine sen bilirsin ve bu işte en doğru sonucu mikroskopla trichomelar verir..
buradan bitkilerin haline bakıp bişeyler derim ama yanlış yönlendirme olur..

dumanın bol olsun
Başkan flush atmak ne demek ya ‍♂️ Mazur görün yeni başlıcam pek bilgim yok araştırıyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Kanka Chat bot:
  • P Piranaa:
  • asilreis asilreis:
  • D demirod:
    D demirod: ********** *******