İlk Deneyim SPECIAL QUEEN#1

Amnesia_Haze

Yeni üye
ÖMerhaba arkadaşlar mart ayında bir avrupa seyahati esnasında edindiğim tohumlarla kendi hasadımı yapmak gibi bir düşünceye girdim. Herkesinde malumu olduğu gibi artık piyasada adam gibi içilecek sigara yok. Olanlarda bana göre değil. Kimyasala hayatım boyunca karşı çıkmışımdır. Amsterdamda içtiğim sigaradan sonra da biz senelerdir gerçekten sigara içmemişiz. Hayatımda ilk defa bir sigarayı bitiremeden attım ::) tohumu aldık almasına ama bu nasıl ekilir nasıl ekilir nasıl dikilir diye başladım internetten araştırmaya. Öncelikle youtube otçulhatunun videolarını izledim orası burası derken bu forumu buldum. Gerçekten neredeyse bütün konuları okudum 1 aydır. Herkesin yorumları farklı ama amaç aynı. En kısa zamanda en iyi hasat. İlk deneyimim olduğu için herhangi bir yatırım yapmadım. Sadece bir saksı ve bahçe toprağı satın aldım ve evimin terasında büyütmeye başladım.
http://resimag.com/p1/99ffe71e770.jpeg
Bu foto 23 mayısa ait. Bu şekilde yaklaşık 1 hafta pencerenin önünde güneş alan bir yerde bakmaya çalıştım. 
http://resimag.com/p1/a7a64197a8d.jpeg
Bu foto ise 8 haziranda. Bu aşamaya geldiğinde gübreler ile ilgili kafamda tam olarak netleşen bişey olmadığından hayvancılık yapan birinden edindiğim büyük hayvan gübresini saksının yarısına ekledim diğer yarısınıda aldığım bahçe toprağı ile harmanlayarak bitkiyi taşıdım. İlk birkaç gün beceremedim olmadı diye düşünürken
http://resimag.com/p1/7fef9467c91.jpeg 
15 haziranda toplanmaya başladı. Bundan sonra sabahın ilk ışıklarından akşama kadar neredeyse 14-15 saat güneş gördü. Doğal olarak inanılmaz bir hareketlilik oldu.
http://resimag.com/p1/a303ec8e9d9.jpeg
27 haziranda bitki bu hale geldi. 
http://resimag.com/p1/06dc50a34b8.jpeg
7 temmuz itibarı ile de durum bu. Bu arada geçen hafta biobizz indoor gübre seti alarak sizlerden edindiğim bilgiler ışığında gübre ile destekleme başladım. Bitki genetiği gereği outdoor ekimde tohum üreticisinin dediğine göre minimum 1.4m maksimum 2.5-3m ye kadar boy atabiliyormuş.(otur gölgesinde çay iç) tabi o kadar büyümesi çevreden dikkat çekeceği için durdurmam gerekiyor. Evin içinede alamam. Şuan boyu yaklaşık 60cm daha fazla uzamaması için ne yapmam gerekir. Eğitim denedim ama beceremedim. Tepesini makaslasam uzamayı engelleyebilirmiyim. Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkürler. Hasadınız bol olsun arkadaşlar.

hanyf4936

Yeni üye
bitkinin tepesini buda ve kontrol altında tut kanka yoksa büyümeye devam eder . bitkin sağlıklı ve mutlu gözüküyor.

tepesini buda bu bitki hala büyüme evresinde ve sağlıklı gözüküyor

Narkotik

Kıdemli Üye
Kanka tepesini kesmek gibi bi hata yapma onun için geç kalmışsın bence bırak dalga büyüsün öyle. Şuan yapabileceğin tek şey bitkiyi güneşin vurduğu yere doğru yatırmak olur. Bakır bir telle yatır yere doğru birden yatırma 2-3 güne yay her gün biraz daha indir bide kırılmasıyla uğraşma mk :D

Amnesia_Haze

Yeni üye
Artık yapacak pek fazla bişey yok uçurdum kafayı ama sorun yok şimdilik uzamayı kesti. Uzamasını mecburen durdurmam gerekiyordu yoksa komşulardan ortakçı çıkabilirdi?

Amnesia_Haze

Yeni üye
Cvp: İlk Deneyim SPECIAL QUEEN#1

resimag.com/p1/7b2189a5e29.jpeg

Bu da 09.09.2019 tarihinde hasadı yapılmış hali. Tartmadım ama yaklaşık 250-300 gr yaş sigara var gibi. İlk deneyimim için başarılı olduğunu düşünüyorum. 2-3 gün kurutabildiğim ufak bi kelleden içtim. Yaş olduğundan pek sallamadı. Boş değil ama yetersiz. Umarım yaş olduğu için öyledir. Kuruyunca bişeye benzer.

theazul

Yeni üye
Cvp: İlk Deneyim SPECIAL QUEEN#1

Amnesia_Haze' Alıntı:

Bu da 09.09.2019 tarihinde hasadı yapılmış hali. Tartmadım ama yaklaşık 250-300 gr yaş sigara var gibi. İlk deneyimim için başarılı olduğunu düşünüyorum. 2-3 gün kurutabildiğim ufak bi kelleden içtim. Yaş olduğundan pek sallamadı. Boş değil ama yetersiz. Umarım yaş olduğu için öyledir. Kuruyunca bişeye benzer.

resim acilmiyor kanka guncelle istersen

Amnesia_Haze

Yeni üye
[font=Verdana, Geneva, sans-serif]resimag.com/-sil/2285c685263f3a3e48adb3b2191fc984[/font]

Sitede sorun var sanırım link veriyor ama kullanılamıyor

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ***** **** ***** ****** ****** **** **** ***** *** **** **** ********
    ******** ******* ***** hahahaha **** ****** ** ******* ******** ***** ****** ******
    *** ********* **** ******* ***** ****** *** hahahaha*
    +1
    ** ****** **** **** **** ********** *** * ******** hahahaha*
    +1
  • B Bacardi:
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha*
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ******
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ****** ***** ***** * ** hahahaha* **** ******* ***** ***** ********* ** ***** **** ********** ******** ******* ***** ********
    +1
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha****** ***** hahahaha ** hahahaha* ******** hahahaha** hahahaha*
  • B Bacardi:
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** *****
  • Q quavo52:
  • Q quavo52:
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha*
  • J johnny513:
    ******* ****** ******* **** ******** ******* hahahaha ***** hahahaha***** **** ** hahahaha
  • J johnny513:
    ** hahahaha* **** ****** ****** hahahaha***** ** hahahaha******* ******** **** *******
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha* hahahaha*** ****** *** **
    +1
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** ***** *** *** ******** *** *** ***** ********** ****** ****** **** ******** ****** ******* * ****** ** **** ***** ********* ******* **** hahahaha
  • KOVACI KOVACI:
    **
    KOVACI KOVACI: **