İlk adımları atıyorum. Ufaktan sistemi toplayacağım tavsiyelerinizle

matheus

Yeni üye
evet arkadaşlar kafama takılan milyarlarca soru var ama ben size hemen bir kaç tanesini sorayım ve eğer birisi bakarsa ona sorularımı sormaya devam ederim. bu arada ilk konum hatam olursa mazur görün. 
Aklımdakiler: 2 saksı 
cob led
air pot
havalandırma daha düşünmedim
gübreler hakkında hiç bir bilgim yok
toprak yumuşak olmalı marka verir misiniz bilmem ama videoları tekrar tekrar izliyorum 

Sorunlar:Cob led full specturum mu yoksa normal mi almalıyım?(hem auto hem photo yapmayı düşünüyorum tabiki değişebilir bu)
2.gübreler hakkında hiç bir bilgim yok ve bir tohumu hiç filizlemedim ve tohum fiyatları biraz tuzlu geldi bana bi sistem kadar da ona para ödeyeceğim ama sorun yok tek korkum tohumun ölmesi. 
3.Flush nasıl yapılır?
4.Ve dikkat edilmesi en önemli şeyler nelerdir(fazla su vermek dışında ufak güzel tabsiyeler)

Şimdiden teşekkürler.

Justpide

Yeni üye
Full spectrum al kanka. 
Gubre konusu icin cok ideal bir baslik var buyur => https://tohumsuz.com/showthread.php?tid=1532
Flush islemine daha cok var kanka. Inceleyip fikir edinebilirsin. Kusura bakma cok vaktim yok ama kisaca bilmen gerekenleri yazmaya calisiyorum. 
Dikkat etmen gereken seyler ise; PH DERECESI, isi ve nem, yeterince besin (gubre) vermek. Bu kombinasyondan sasma ve paylastigim besin cizelgesini takip et, her sey sorunsuz ilerleyecektir. Sana tavsiyem bir gunluk olusturup, her hafta guncelleyerek bizimle paylasmandir. 
Tohum catlatmak hic zor degil. Tohumlari nazikce hatta cimbizla tut ve adimlari takip et. Dogada kendiliginden catliyor o tohum. Basaramaman kucuk bir ihtimal.
Hasadin bol olur umarim :)

matheus

Yeni üye
Cvp: İlk adımları atıyorum. Ufaktan sistemi toplayacağım tavsiyelerinizle

Justpide' Alıntı:
Full spectrum al kanka. 
Gubre konusu icin cok ideal bir baslik var buyur => https://tohumsuz.com/showthread.php?tid=1532
Flush islemine daha cok var kanka. Inceleyip fikir edinebilirsin. Kusura bakma cok vaktim yok ama kisaca bilmen gerekenleri yazmaya calisiyorum. 
Dikkat etmen gereken seyler ise; PH DERECESI, isi ve nem, yeterince besin (gubre) vermek. Bu kombinasyondan sasma ve paylastigim besin cizelgesini takip et, her sey sorunsuz ilerleyecektir. Sana tavsiyem bir gunluk olusturup, her hafta guncelleyerek bizimle paylasmandir. 
Tohum catlatmak hic zor degil. Tohumlari nazikce hatta cimbizla tut ve adimlari takip et. Dogada kendiliginden catliyor o tohum. Basaramaman kucuk bir ihtimal.
Hasadin bol olur umarim :)
ilgin için çok teşekkür ederim ama kafama illaki takılan bişeyler olucak. ve şu anda tamamen araştırma dönemindeyim daha en ufak bişey bile almadım. aklıma geldikçe tekrar tekrar yazacağım

Dikkat etmeni önereceğim etkenler;
  1. Isı
  2. pH 
  3. Havalandırma ve Koku engelleme
  4. Işık ile bitki arasında ki mesafe
Flush genelde son aşamada yapılır vede çok basittir toprağı ve dolayısı ile bitkinin besin kaynağını gübrelerden arındırmak forumda araştırırsan güzel tavsiyeler ile bulacaksındır işlem normalden çok daha fazla su vererek yapılmaktadır tabiki ölçüsü belli ve forumda mevcut, iyi forumlar aramıza hoş geldin.

Bu arada forumun özel mesaj ve mail gönderme kısmının kapalı olduğunuda hatırlatmak isterim saygılar sevgiler.

matheus

Yeni üye

EvdekiMizah' Alıntı:
Dikkat etmeni önereceğim etkenler;
  1. Isı
  2. pH 
  3. Havalandırma ve Koku engelleme
  4. Işık ile bitki arasında ki mesafe
Flush genelde son aşamada yapılır vede çok basittir toprağı ve dolayısı ile bitkinin besin kaynağını gübrelerden arındırmak forumda araştırırsan güzel tavsiyeler ile bulacaksındır işlem normalden çok daha fazla su vererek yapılmaktadır tabiki ölçüsü belli ve forumda mevcut, iyi forumlar aramıza hoş geldin.

Bu arada forumun özel mesaj ve mail gönderme kısmının kapalı olduğunuda hatırlatmak isterim saygılar sevgiler.

Aranıza geç katılmamın hüznünü yaşıyorum. İlgin için çok teşekkür ederim. yavaş yavaş başlayacağım almaya ve şöyle bit sorum var malum kışa girdik ve ben tek yaşayacağım. yaşadığım memlekette eskişehir buz gibi oluyormuş. Şimdi cob led alacağım ve max 3bitki. 50wlık 3 cobla başlamak yeterli olur mu? cebimize para girdikçe ekleme yapmakta sıkıntı olur mu? aldığın tohumlar erkek çıkabilir mi? bir tohumdan kaç kere hasat alırım? bunlara ufak bir cevap verebilir misin. teşekkürler. saygılar.

Benim için keyifli olur bilgi edinmeyi ve paylaşmayı çok seviyorum kısa kısa derken söyliyim normalde uzun yazılarıma bilinirim forumda kendimi kaptırınca uzayabiliyor yazılarım size önce bir kaç link bırakmak istiyorum.

[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Bonus[/font]

[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]bir cob ledin bir bitkiye yeteceğini düşünmüyorum forumda mutlaka kullanan kişilerin yorumlarını bulmak için anahtar kelimeni arattır elektrik özel ilgi alanım olmadığı için sana yorum yapmam için benimde aynı konuyu araştırmam gerekir ama sana şöyle söyliyim ampüller büyük bir alanı aydınlatırken LED'ler doğrudan dikey salınım ile çok daha küçük bir alana etki ederler bu yüzden 500wlık tek cob olsaydı da yeterli olmayacaktı tek led diyebilirim bitki alanını kaplamalı diye düşünüyorum tabi kenarlarında yüzde 20 lik açı olabilir ama bu dediğim gibi ampül kadar geniş değildir. Ama hafta da bir cob led eklicem dersen neden olmasın? Feminised etiketi olduğu sürece bu dişileştirilmiş kesin dişi demektir regular etiketli ise erkek yada dişi olabilir demek ama sana şöyle bir tüyo da vereyim dişi tohumun da çift cinsiyetli olma ihtimali var ama bunlar çok düşük ihtimaller sadece bil diye söyledim, bir tohumdan bir kere hasat alabilirsin ama bir yöntem ile 3 kereye kadar alınabildiği söyleniyor ben denemedim bilmiyorum ve yeni yetiştiriciler içinde önereceğim bir işlem olmaz ama amacın deneyip görmekse neden olmasın? Derim yine benim naçizane yorumlarım böyle farklı şeyler eklemek isteyen arkadaşlar olursa veya farklı soruların diğer arkadaşlar da yorum yapacaktır forum kurallarına dikkat etmeni umar, iyi forumlar dilerim tekrardan hoş geldin.[/font]

matheus

Yeni üye

EvdekiMizah' Alıntı:
Benim için keyifli olur bilgi edinmeyi ve paylaşmayı çok seviyorum kısa kısa derken söyliyim normalde uzun yazılarıma bilinirim forumda kendimi kaptırınca uzayabiliyor yazılarım size önce bir kaç link bırakmak istiyorum.

[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Bonus[/font]

[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]bir cob ledin bir bitkiye yeteceğini düşünmüyorum forumda mutlaka kullanan kişilerin yorumlarını bulmak için anahtar kelimeni arattır elektrik özel ilgi alanım olmadığı için sana yorum yapmam için benimde aynı konuyu araştırmam gerekir ama sana şöyle söyliyim ampüller büyük bir alanı aydınlatırken LED'ler doğrudan dikey salınım ile çok daha küçük bir alana etki ederler bu yüzden 500wlık tek cob olsaydı da yeterli olmayacaktı tek led diyebilirim bitki alanını kaplamalı diye düşünüyorum tabi kenarlarında yüzde 20 lik açı olabilir ama bu dediğim gibi ampül kadar geniş değildir. Ama hafta da bir cob led eklicem dersen neden olmasın? Feminised etiketi olduğu sürece bu dişileştirilmiş kesin dişi demektir regular etiketli ise erkek yada dişi olabilir demek ama sana şöyle bir tüyo da vereyim dişi tohumun da çift cinsiyetli olma ihtimali var ama bunlar çok düşük ihtimaller sadece bil diye söyledim, bir tohumdan bir kere hasat alabilirsin ama bir yöntem ile 3 kereye kadar alınabildiği söyleniyor ben denemedim bilmiyorum ve yeni yetiştiriciler içinde önereceğim bir işlem olmaz ama amacın deneyip görmekse neden olmasın? Derim yine benim naçizane yorumlarım böyle farklı şeyler eklemek isteyen arkadaşlar olursa veya farklı soruların diğer arkadaşlar da yorum yapacaktır forum kurallarına dikkat etmeni umar, iyi forumlar dilerim tekrardan hoş geldin.[/font]
3 tane cob almayı düşünüyordum ama şu an aklımı cfl ye çevirdim tamamen kaç günden sonra sarı ışık takmam gerekti? ve şu sorum var ben super lemon haze içmiştim onu kafaya koydum yetiştirmek için. başlangıç için tohum önerin nedir? sativa istiyorum. auto mu photo mu karar veremedim. cevabını bekliyorum

CFL ler bitkiye yakın tutulduğunda ortalama 5 cm diye hatırlıyorum iyi iş yapabiliyorlar ışıklandırma sistemi forumunu takip ederek veya biraz daha forumda gezinerek bilgi sahibi olabilirsin ezbere iş yapmamanı hangi zamanda hangisini takacağından çok neden hangisini takmalıyımı öğrenmeni dilerim. Çünkü bitkinin dönemine göre ışık rengi tercih ediliyor ve autolar bu bitki dönemlerini kendi başına karar vererek yaşarken photo bitkiler tamamen ışığın durumuna göre evrelerini değiştiriyor yani size bağlı oluyor indoorda slh daha çok boyuna giden bir genetik bu konuda sorunun yoksa neden olmasın leafly sitesinden genetiklerin bütün özellikleri ve yorumlarını da edinebilirsin kolay gelsin, iyi forumlar.

matheus

Yeni üye

EvdekiMizah' Alıntı:
CFL ler bitkiye yakın tutulduğunda ortalama 5 cm diye hatırlıyorum iyi iş yapabiliyorlar ışıklandırma sistemi forumunu takip ederek veya biraz daha forumda gezinerek bilgi sahibi olabilirsin ezbere iş yapmamanı hangi zamanda hangisini takacağından çok neden hangisini takmalıyımı öğrenmeni dilerim. Çünkü bitkinin dönemine göre ışık rengi tercih ediliyor ve autolar bu bitki dönemlerini kendi başına karar vererek yaşarken photo bitkiler tamamen ışığın durumuna göre evrelerini değiştiriyor yani size bağlı oluyor indoorda slh daha çok boyuna giden bir genetik bu konuda sorunun yoksa neden olmasın leafly sitesinden genetiklerin bütün özellikleri ve yorumlarını da edinebilirsin kolay gelsin, iyi forumlar.
hangisini neden takmalıyım biliyorum ne zamanda ve forumda kurt gibiyim her konuyu okuyorum ve hiç çıkmıyorum ama kafamda resim tam anlamıyla oluşmuyor. şöyle elbise dolabı baktım yeterli olur mu sence? https://urun.gittigidiyor.com/ev-bahce/normal-bez-dolap-renk-renk-374992324

Ve auto lemon haze alıcam tohum gümrükte yakalandı diyelim param yanıyor değil mi ?

Genelde ifşa olan tohumlu gönderiler geri gönderilir firma kayıp yaşamadığı için veya intiba kaybını önlemek için yeni tohum yollar bu aldığın firmaya göre değişiklik gösterir. Bitki boyu saksı ve eğitim ile doğrudan alakalı olduğu için daha küçüğü bile yeterli olur ama sen memnun olur musun bilemem senin karar vermen gereken bir konu ama yetiştirilir ve ben 1 bitki için okey derdim sadece nem makinesi ve havaya yer kalsın diye ama karar senin tabi.

matheus

Yeni üye

EvdekiMizah' Alıntı:
Genelde ifşa olan tohumlu gönderiler geri gönderilir firma kayıp yaşamadığı için veya intiba kaybını önlemek için yeni tohum yollar bu aldığın firmaya göre değişiklik gösterir. Bitki boyu saksı ve eğitim ile doğrudan alakalı olduğu için daha küçüğü bile yeterli olur ama sen memnun olur musun bilemem senin karar vermen gereken bir konu ama yetiştirilir ve ben 1 bitki için okey derdim sadece nem makinesi ve havaya yer kalsın diye ama karar senin tabi.
2 saksı düşünüyorum 2 auto tek ışık beyaz 10ampul felan toplarım nem makinesi alıcam büyük ihtimalle gübre ve toprak konusunda fikirlerine ihtiyacım var ve eğitim basit geliyor bana benim için 100 gram üstü olsun yeter 101e bile razıyım

EvdekiMizah' Alıntı:

ve aldığın firmayı söyleyebilir misin acep????

Forumda sponsor harici bir tohum referansı vermek yasak ama farklı kaynaklar için izlenen yollarda yine forumda mevcut araştırarak görebilirsiniz ve toprak ve gübre konusuda zaten 3 5 markanın içinde dönen bir mevzu hepsinin artı eksisi alternatifi var forumda hepsi için yeterli kaynak var diye düşünüyorum arayıp bulamazsanız forumda yoksa sormaktan çekinmeyin iyi forumlar.

Hausted

Üye
Kanka nem olayını nasıl çözüyorsunuz ya sinbo 140tl olmuş değer mi o paraya kendimiz yapsak bişeyler?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • muadip muadip:
  • muadip muadip:
    hahahahahahahaha***
    +2
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    *** hahahahahahahahahahahaha*
  • muadip muadip:
  • M Marryhuana:
    +1
  • muadip muadip:
    ***** * hahahaha**** ********** ********** ********
  • muadip muadip:
  • muadip muadip:
  • M Marryhuana:
    *** *** ** ******* **** ****** *** ** ***** ****** ****** ******* ********* *****
  • muadip muadip:
  • M Marryhuana:
  • muadip muadip:
    ***** ** hahahaha *** ***** * ********
  • M Marryhuana:
    ******* ** * *** *** * *** ** ******** ** ** **** ***** hahahaha
  • muadip muadip:
    ********** ***** * ******** *** ***** *** hahahaha***** ** * *** *** * *** ** ******** ** ** **** ***** hahahaha
  • M Marryhuana:
  • muadip muadip:
    ****** ***** hahahaha** ******* ****** ** **** **** ********
  • muadip muadip:
  • muadip muadip:
  • M Marryhuana:
    ** *** ** hahahaha *** ***** * ***** ****** ** ******* ******* ******* ***** hahahaha*** *****
  • M Marryhuana:
    ** ******** ********** ***** * ****** hahahaha***** hahahaha
  • muadip muadip:
    ** ***** *** ***** **** *** **** *** ******** ********** **** ******* hahahaha**** ********** *** ***** *** ****** ** ******** hahahaha*** *** ** hahahaha *** ***** * ***** ****** ** ******* ******* ******* ***** hahahaha*** *****
  • H happyworld:
  • M Marryhuana:
    *** ******* ******** hahahahahahahaha **** ***
  • muadip muadip:
    ********* **** ***** **** ******** ********** ***** * ****** hahahaha***** hahahaha
  • H happyworld:
    * ***** **
    H happyworld: * ***** **