İleri seviye paranoya :D çözüm önerisi bekliyorum

• Konbuyu başlatan Üye silindi 32564
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 32564

Guest
Beyler 2.5 yıldır neredeyse her gün sigara içiyorum. Günlük tüketimim 0.5 ile 1.5g arası değişiyor. Son 2-3 aydır ama ciddi şekilde insanlara güvensizlik, izleniyormuş hissi ve yakın çevremden her an gelebilecek bi ihanet hissiyatı var içimde.

Normalde böyle şeyleri pek takmazdım ama düşünceler hiç susmuyor ayrıca sigara içtiğim zaman düşüşlerde kendime hep söz veriyorum azaltıcam diye, ertesi günü tekrar çorbacıspor.

Sigarayı bırakmak istemiyorum ama artık alkol detoksuna başlamayı düşünüyorum. En azından 2 hafta.

Fikir ve öneriniz varsa söyleyebilirsiniz kankalar.

Tuzsuz Bekir

Kıdemli Üye
Bende de aynısı vardı kanka ilaca başladım. 2 senedir paxil kullanıyorum bütün özgüvenim geri geldi. Kaygı hüzün paranoya gibi şeyler yaşamıyorum cigara içerken artık

Arkadaşlar bu konuyu bende farklı şekilde atacaktım çok iyi olmuş bu paranoya takıntı gibi şeyler 3 arkadaş yorum yaptık içtiklerimize kesinlikle kesinlikle çorbacı illetidir lemon haze hakkında kötü yorum yazan görmedim çokta begeniyorlar onda bile paranoya takıntı yaşadık agır yoksunluk yapıyor bunlar kesinlikle ilaç etkileri o yüzden kendimize yapıyoruz kesinlikle ÇORBACI önermiyorum eger evinde yapan eden tanıdık varsa masraf karşılıgı alırsan bişey diyemem ama 1 parça malzeme 5 kişiyi devirsin daha çok kazanayım diye insanların huzuru ile oynuyorlar saygılar iyi akşamlar

SametK

Yeni üye
Gündüz ağzına sürmücek sin en azından bundaki rahatlama hissiyatı insanları umursamaz yapıyor alkol nasıl azdırıyorsa hepsinin bir dozu ve zamanı var herşey tadında güzel derim

harmangenc

Kıdemli Üye
kanka ot beyindeki dopamin hormonunu (birnevi ödül mekanizmasıdır sen sorumluluklarını yerine getirdikçe beyin seni mutlu edip ödüllendirme amaçlı salgılar) sen dopamin salgılatacak bir şey yapmadan yükseltiyor. yapman gereken üstteki arkadaşın da dediği gibi sabah kalkar kalkmaz içmeyip, günlük işlerini hallettikten sonra (doğal dopamin salgılayıp) akşam böyle geceye doğru,gece gün bitiminde içmek.

ayrıca içtiğin sigaranın saf olduğundan da emin ol ve alkolden komple uzaklaş, ayda 1 kez iç içiceksen de.

geçmiş olsun

Tuzsuz Bekir

Kıdemli Üye
kanka ot beyindeki dopamin hormonunu (birnevi ödül mekanizmasıdır sen sorumluluklarını yerine getirdikçe beyin seni mutlu edip ödüllendirme amaçlı salgılar) sen dopamin salgılatacak bir şey yapmadan yükseltiyor. yapman gereken üstteki arkadaşın da dediği gibi sabah kalkar kalkmaz içmeyip, günlük işlerini hallettikten sonra (doğal dopamin salgılayıp) akşam böyle geceye doğru,gece gün bitiminde içmek.

ayrıca içtiğin sigaranın saf olduğundan da emin ol ve alkolden komple uzaklaş, ayda 1 kez iç içiceksen de.

geçmiş olsun
Dostum uyuşturucular dopamine etki etmez. Uyarıcılar etki eder. Ex kokain meth bunları içince de dopamin biz birşey yapmadan yükselir ama esrardaki gibi huzursuz ürkek kaygılı paronaya hissetmiyoruz. Aksine mutlu huzurlu ve güçlü hissediyoruz. Çünkü dopamin yükseliyor. Ama esrar içince güçsüz ürkek ve kaygılı oluyoruz ve bunun dopamin yükselmesiyle alakası yok

harmangenc

Kıdemli Üye
Dostum uyuşturucular dopamine etki etmez. Uyarıcılar etki eder. Ex kokain meth bunları içince de dopamin biz birşey yapmadan yükselir ama esrardaki gibi huzursuz ürkek kaygılı paronaya hissetmiyoruz.
Kanka yanlış bilgi. Uyuşturucular da dopamine etki eder. Ama uyarıcılar 10 ediyorsa uyuşturucular 3 ediyordur (opiatlar hariç).
Kaldı ki eroin de uyuşturucu olarak geçiyor, eğer dopamine etki etmiyor olsaydı yoksunluğu en ağır olan madde eroin olmazdı. Zaten madde kullanımında bağımlılığın en temel sebebi dopamin eksikliğinden dolayı maddeye duyulan ihtiyaç. Sigara ve alkol de buna dahildir.

Tuzsuz Bekir

Kıdemli Üye
Kanka yanlış bilgi. Uyuşturucular da dopamine etki eder. Ama uyarıcılar 10 ediyorsa uyuşturucular 3 ediyordur (opiatlar hariç).
Kaldı ki eroin de uyuşturucu olarak geçiyor, eğer dopamine etki etmiyor olsaydı yoksunluğu en ağır olan madde eroin olmazdı. Zaten madde kullanımında bağımlılığın en temel sebebi dopamin eksikliğinden dolayı maddeye duyulan ihtiyaç. Sigara ve alkol de buna dahildir.
Dostum benim demek istediğim dopamine etki etse içtiğimiz zaman kaygı paronaya ürkeklik hissetmeyiz. Aksine kendimizi güçlü hissetmemiz lazım. Eroin mesela içtiğimiz zaman dopamini yükseltiyor ve huzur veriyor. Kokain de aynı şekil dopamine etki ediyor ve mutluluk veriyor. Benim sana anlatmak istediğim duman aldığımızda dopamin yükselse kaygılı endişeli ve paronaya yaşamamamız lazım. Ben eroin kokain meth hepsini içtim. Hiç içince kaygılı endişeli ve ürkek hissetmedim. Aksine dopamin yükseldiği için kendime geliyordum. Burada arkadaşın bahsettiği trip ve bunu bende çok yaşıyorum esrar içtiğim zaman kaygılı ve endişeli hissediyorum. Esrar içip hayatta kavga edemem mesela. Ama eroin kokain meth ex bunları içince kralından yemezsin

harmangenc

Kıdemli Üye
Dostum benim demek istediğim dopamine etki etse içtiğimiz zaman kaygı paronaya ürkeklik hissetmeyiz. Aksine kendimizi güçlü hissetmemiz lazım. Eroin mesela içtiğimiz zaman dopamini yükseltiyor ve huzur veriyor. Kokain de aynı şekil dopamine etki ediyor ve mutluluk veriyor. Benim sana anlatmak istediğim duman aldığımızda dopamin yükselse kaygılı endişeli ve paronaya yaşamamamız lazım. Ben eroin kokain meth hepsini içtim. Hiç içince kaygılı endişeli ve ürkek hissetmedim. Aksine dopamin yükseldiği için kendime geliyordum. Burada arkadaşın bahsettiği trip ve bunu bende çok yaşıyorum esrar içtiğim zaman kaygılı ve endişeli hissediyorum. Esrar içip hayatta kavga edemem mesela. Ama eroin kokain meth ex bunları içince kralından yemezsin
Anladım demek istediğini. Bunun sebebi yine dediğim şeye bağlanıyor aslında. Olay şu şekilde oluyor; sen günün başında daha yapman gerekenleri yapmadan yemek bile yemeden gidip bir üçlü sardığında ve bunu uzun süreçler her sabah tekrar ettiğinde artık dopamin hormonunun çıkabileceği maksimum seviye, olması gerekenin daha altında oluyor. Bu durum kimyasallarda da var mesela ama kimyasallarda her seferinde aşağı düşen sınır, sen maddeyi bıraksan da kalıcı olarak normale göre daha alt seviyede kalıyor. Zaten otun diğerlerine göre daha masum olmasının sebeplerinden birisi de ; yoğun kullanımda o sınırın alt seviyelere düşmesine rağmen en geç 6 hafta içerisinde tekrardan olması gereken doğal seviyelere ulaşıyor olması.

Bu arada bu söylediklerim otun anksiyete ve paranoyaya yol açma nedenlerinden sadece birisi. Bunun haricinde kan basıncının ani bir şekilde değişmesi, kalp atış hızının artması vs yine buna neden olan önemli etkenler. Bazen genetikten genetiğe bile değişiyor bu etkiler. Mesela psikolojimi bozup beni tribe sokan bi genetiğin bende yarattığı olumsuz etkileri, gün içinde içtiğim başka bir genetik silip süpürmüştü ve yok etmişti resmen. Hatta eskisinden de daha iyi hissetmeye başlamıştım sonrasında ayık kafada dahi.

Uyarıcılarla ilgili pek bir şey diyemiyorum çünkü her ne kadar çok araştırsam da henüz hiç kullanmadım, kullanmayı da düşünmüyorum. Onlar da çok farklı bi dünya. Dopamini aşırı salgılatmasının yanı sıra, aşırı derecede serotonin ve endorfin de salgılatıyorlar. Belki de ''deli cesareti'' etkisi buradan geliyordur. :rolleyes:

convik

Doktor
Beyler 2.5 yıldır neredeyse her gün sigara içiyorum. Günlük tüketimim 0.5 ile 1.5g arası değişiyor. Son 2-3 aydır ama ciddi şekilde insanlara güvensizlik, izleniyormuş hissi ve yakın çevremden her an gelebilecek bi ihanet hissiyatı var içimde.

Normalde böyle şeyleri pek takmazdım ama düşünceler hiç susmuyor ayrıca sigara içtiğim zaman düşüşlerde kendime hep söz veriyorum azaltıcam diye, ertesi günü tekrar çorbacıspor.

Sigarayı bırakmak istemiyorum ama artık alkol detoksuna başlamayı düşünüyorum. En azından 2 hafta.

Fikir ve öneriniz varsa söyleyebilirsiniz kankalar.
hocam otun da sıkıntısı bu. uzun zamanlı kullanımda özellikle genetik yatkınlık da varsa paranoya veya şizofreni yapıyor bu meret.

Ben 15 gündür doktor vs kontrollere giriyorum. son bir aydır kokain içince (gecede 2-3 gr) artık sağda solda polisler polis telsizleri, polis arabaları, apartman boşluğunda gürültüler vs duyuyordum. sabahlara kadar cam önünde bekliyordum. Kokain psikozu için gittim ama psikyatr otu 15-20 yıldır kullandığımı öğrenince büyük ihtimal o paranoya ve psikoz yapmıştır dedi. bu zamana kadar da yapmaması çok enteresan, otla kokain de aşırı kullanınca katmerli tetikleyebilir dedi vs. bakalım ota ara vermeye, kok u da tamamen bırakmaya çalışıyorum. gramı 2250 ye çıktı içilebilir malın. bütçeye de zarar.

İlaç olarak wellbutrin 150mg, bi uyku ilacı 25mg bi tane de istek azaltması için t ile başlayan epilepsi ilacı verdi. akşam unutmazsan editlerim.

en az 3 ay ara vermeye çalışacağım. Belki wellbutrin sigarayı da bıraktırır bu süreçte. geçmiş olsun.

Ü

Üye silindi 32564

Guest
Anladığım kadarıyla herkes müzdarip bu konudan, peki thc yerine cbd ürünlerine yönelsek?

Tuzsuz Bekir

Kıdemli Üye
Kanka bu ilaca nasıl ulaşırım reçeteli mi ?
reçeteli ama eczaneler veriyor. paxil 10 mg diye alabilirsin. Ancak ilaç 1 aydan sonra etki ediyor. Yani ilacı içeyim hemen bütün dertlerim geçsin değil. Zaten öyle ilaçlar bağımlılıl yapıyor. Ama bu ilacı 1 kutu bitirdikten sonra kendinde değişiklikler hissediyorsun. Öfke kontrolü , kaygı , paronoya , ürkeklik vs vs hepsi gidiyor

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
    ****** ********* ******** hahahaha**
  • universesingularity universesingularity:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    hahahaha* ** ********* ******* ** **** ** ********** ********* ****** ** ********** ***** *********
  • 420x 420x:
    ********** ***** ********* *** ***** ** hahahaha** ********* *** ***** *****
    +1
    ****** ***** ***** ********** ** ***** ******* hahahaha* ******** ***** ***** ******* ***** ****** ******* hahahaha****** ********* ******** hahahaha**
  • powered powered:
    ****** ****** hahahaha**** **** *****
  • powered powered:
    +1
    ********* *** ***** hahahaha* ****** ******* hahahaha hahahaha******* ***** ********* *** ***** ** hahahaha** ********* *** ***** *****
  • 420x 420x:
    +1
    **** ********* **** ****** ********** hahahaha**** ** ******
    * ******* **** ******* *** ******* ********* hahahaha* *********
    hahahaha** **** ******* ***** ********** ** *********
    ******* hahahaha*
  • 420x 420x:
    * ******* **** ******* *** ******* ********* hahahaha** ***** ****** ******** *****
    +1
  • 420x 420x:
    +1
    ***** ****** ****** hahahaha hahahaha*** ***** ****** ******** *****
    +1
  • 420x 420x:
    **** hahahaha ***** ***** *** hahahaha ** ***** ***
  • 420x 420x:
    ***** **** ****** ******* ** hahahaha******** hahahaha*
    ********* ******** *** ***** hahahaha****** ***** ******* ******** ********** hahahaha ***** ***** *** hahahaha ** ***** ***
  • D despotdes:
  • powered powered:
    hahahahahahahahahahahahahahahaha******
    powered powered: hahahahahahahahahahahahahahahaha******