İç mekan ve koku

whatthehell

Yeni üye
Merhaba,

Tek bir kök yetiştirmeyi düşünüyorum. Lamba da bu: https://www.growkent.com/Pure-Light-250w-SHP-Cift-Spektrum,PR-697.html#gallery (ekte de göründüğü üzere)

Lamba, balast, yansıtıcı (reflektör, burada duy var), minik fan, saksı ve toprak var. kabin ve karbon filtre yok.

Oda 8-10m2 civarı. Evin şekli aşağıdaki şekilde:1702981375963.png
Yetiştireceğim oda evin diğer ucunda. Geceleri havalandırırım. Oda kapı ve pencereler genelde kapalı olacak. Dediğim gibi şimdilik tek bir kökü denemek istiyorum. Balast çok ısınıyor diye onu mermerin üzerine koyacağım. Günde 12-13 saat ışık veririm düzenli olarak. Evet biliyorum bu yetiştirme doğru bir yöntem değil ancak Allah'ın bu güzel bitkisini dışarıdaki saçma sapan insanlardan almak istemiyorum. Beklentim de büyük değil çünkü iyi bir yetiştirme ortamı hem maddi gücümü zorluyor hem de stresimi arttırıyor.

Her neyse, sizce bu bitkiden bana kaç gr mahsül çıkar? Kokuyu önlemek için jeller ya da oda spreyi kullansam iş görür mü? Evime kimse gelmiyor, ancak market alışverişi yaparsam kapıyı hafif açıyorum. Sizin görüşleriniz nelerdir?

Bir de bende dyson air purifier hava temizleyici var. İşe yarar mı?

Son düzenleme:

ufleyenkedi

Kıdemli Üye
Dostum koku konusunda endişe etmene gerek yok. Yapman gereken bir şey de kapı altlığı alman. Kış aylarında odadaki ısı alttan kaçmasın diye satılan ürünler var plastik. Fiyatı Uygun olduğu için alman hayırlı olur dostum. Hasat konusunda birşey söylenemez senin emeğine bakımına göre değişir.
Koku konusunda neden endişelenmesine gerek yok ? Karbonsuz grow olmaz!

ufleyenkedi

Kıdemli Üye
Merhaba,

Tek bir kök yetiştirmeyi düşünüyorum. Lamba da bu: https://www.growkent.com/Pure-Light-250w-SHP-Cift-Spektrum,PR-697.html#gallery (ekte de göründüğü üzere)

Lamba, balast, yansıtıcı (reflektör, burada duy var), minik fan, saksı ve toprak var. kabin ve karbon filtre yok.

Oda 8-10m2 civarı. Evin şekli aşağıdaki şekilde:Ekli dosyayı görüntüle 18790
Yetiştireceğim oda evin diğer ucunda. Geceleri havalandırırım. Oda kapı ve pencereler genelde kapalı olacak. Dediğim gibi şimdilik tek bir kökü denemek istiyorum. Balast çok ısınıyor diye onu mermerin üzerine koyacağım. Günde 12-13 saat ışık veririm düzenli olarak. Evet biliyorum bu yetiştirme doğru bir yöntem değil ancak Allah'ın bu güzel bitkisini dışarıdaki saçma sapan insanlardan almak istemiyorum. Beklentim de büyük değil çünkü iyi bir yetiştirme ortamı hem maddi gücümü zorluyor hem de stresimi arttırıyor.

Her neyse, sizce bu bitkiden bana kaç gr mahsül çıkar? Kokuyu önlemek için jeller ya da oda spreyi kullansam iş görür mü? Evime kimse gelmiyor, ancak market alışverişi yaparsam kapıyı hafif açıyorum. Sizin görüşleriniz nelerdir?

12-13 saat ışıkla anca photo yaparsın oda hemen çiçeğe girer. 12-12 çiçeğe geçer photo. 18/6 yapman gerekiyor belli süre veg vermen için. Bu işin en önemli kısmı koku karbonsuz grow yapma

Üstelik kış ayındayız ara ara havalandırmayla problem çözülebilir. Bu işler elbette para varsa karbon harika olur ama bütçe yoksa şart değil tek bitki için

Bilirkişi mi oldun aga sen. Tek bitki bal gibi olur Mükemmeli düşünmüyorsan tabiki. Herşey dört dörtlük olacak diye bir kaide yok dostum. Yapılıyor tek bitki karbonsız aşırı pimpirikliysen eyvallah

ufleyenkedi

Kıdemli Üye
Bilirkişi mi oldun aga sen. Tek bitki bal gibi olur Mükemmeli düşünmüyorsan tabiki. Herşey dört dörtlük olacak diye bir kaide yok dostum. Yapılıyor tek bitki karbonsız aşırı pimpirikliysen eyvallah
Aynen bilirkişiyim. Hala olur diyo. Arkadaşım sen sorunlumusun ? Kaç kere grow yaptın ? Kaç tane hasat aldında gelip olur diye ahkam kesiyorsun

Merhaba,

Oda 8-10m2 civarı. Evin şekli aşağıdaki şekilde:Ekli dosyayı görüntüle 18790

kanka üfleyenkedi doğru söylüyor biraz daha sabır et karbon al öyle yap.
growda en önemli şey dikkatli olmak.

istr

Ordinaryüs
Dostum koku konusunda endişe etmene gerek yok. Yapman gereken bir şey de kapı altlığı alman. Kış aylarında odadaki ısı alttan kaçmasın diye satılan ürünler var plastik. Fiyatı Uygun olduğu için alman hayırlı olur dostum. Hasat konusunda birşey söylenemez senin emeğine bakımına göre değişir.
Harbiden bu nasıl bir tavsiyedir, 2 gram cigara bile odayı leş gibi kokutmaya yeterken kocaman bitki yapacak bir insana böyle tavsiyede bulunacak kadar rahat olmayın. Evin planını inceledikten sonra zaten karbonsuz yapmanın daha da riskli olduğu bariz, 4 5 metrecik var bitkiyle dış kapı arasında, Jel yine bi nebze kurtarabilir ama yine risk içerir. Kendiniz istediğiniz riski alın ama sırf siz yapıyorsunuz diye milleti bu şekilde yönlendirmeyin!

ufleyenkedi

Kıdemli Üye
Harbiden bu nasıl bir tavsiyedir, 2 gram cigara bile odayı leş gibi kokutmaya yeterken kocaman bitki yapacak bir insana böyle tavsiyede bulunacak kadar rahat olmayın. Evin planını inceledikten sonra zaten karbonsuz yapmanın daha da riskli olduğu bariz, 4 5 metrecik var bitkiyle dış kapı arasında, Jel yine bi nebze kurtarabilir ama yine risk içerir. Kendiniz istediğiniz riski alın ama sırf siz yapıyorsunuz diye milleti bu şekilde yönlendirmeyin!
Yok sen bilmiyorsun kanka 5 tane bitki yaptım hiç kokmuyordu bir baktım gece helikopterler uçuyor dedim Allah Allah nedir bu tantana mesaj gönderdiler senden rahatı gevşektir diye :D :D :D

Emmy

Müptezel
Üstelik kış ayındayız ara ara havalandırmayla problem çözülebilir. Bu işler elbette para varsa karbon harika olur ama bütçe yoksa şart değil tek bitki için
Kanka 1 gr mari nin kokusunu ortam bir yerde açınca orasi buram buram kokar ve ayrica bu bitki bi agac yani 200 gr bi hasat aldigini dusunsene bi sence endise edilmemelimi yada sen polis olabilirmisin ?? Sadece soruyorum amcalara saygimiz sonsuz

Avare

Doktor
Kankam benimkileri henüz çiçeğe yeni aldım.
2 yerli tür 2 torbacı tohumu 1 de hediye tohum. Sadede geleyim yatak odasında growum yatak odası kapısını açınca bile inceden koku geliyor. Kabinin kapısını açıp kafayı içine sokunca sanarsın içeride biri cigara içiyor.

Bu iş karbonsuz olur olmasına 200-300 metre yakınında ev vs yoktur evine 100 metre yakından gelen geçen olmaz o zaman zittir et karbonu derim. Ama apartman dairesi, yakın bina vs aman diyeyim.

whatthehell

Yeni üye
Öncelikle sorumu yanıtlayan tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim. Benim yüzümden tatsız bir tartışma bile olmuş. Bunun için üzgünüm.

Kabin ve aktif filtre karbon şart sanırım. Keşke kabine gerek kalmasaydı.

Bıktım şu saçma ülkeden, bıktım!

Herkese tekrardan teşekkürler. Ben yanıtımı aldım, admin arkadaşlar konuyu kapatabilir.

istr

Ordinaryüs
Öncelikle sorumu yanıtlayan tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim. Benim yüzümden tatsız bir tartışma bile olmuş. Bunun için üzgünüm.

Kabin ve aktif filtre karbon şart sanırım. Keşke kabine gerek kalmasaydı.

Bıktım şu saçma ülkeden, bıktım!

Herkese tekrardan teşekkürler. Ben yanıtımı aldım, admin arkadaşlar konuyu kapatabilir.
Kanka kabine gerek kalmadan ben yaptım oldu, gardolabımı kabine çevirdim, senin yetiştireceğin yer de sanırım çamaşır odası gibi bir yer, orayı mylar kaplayıp işini görebilirsin, çıkış fanını giriş fanından daha güçlü alacaksın, o yüzden hava kaçırma da yapmaz.
Benim gardolap bu şekilde, grow dönüyor şuan içerisinde

istr

Ordinaryüs
Ama 8 10 m2 odaya yapacağın havalandırma masrafı kabinden daha pahalı olabilir kanka, bi araştır bak bakalım hangisi daha uyguna geliyor, o şekilde yap

Alan ne kadar büyük olursa o kadar güçlü nem cihazı, o kadar güçlü havalandırma, o kadar da fazla ışık ve karbon gerekir yani tek bitki yapacaksan kabin pahalı gibi gözükse de maliyeti düşürür baya

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • C clackster:
  • D despotdes:
    hahahahahahahaha
  • C clackster:
  • Mordecai Mordecai:
    **** ******** ********* ***** **** ******** *** ****** hahahaha* * ** ******** ********** *** *** * ***** hahahaha*** **** ******* ********** *** *** ******** ****** ***** ***** **** ** *
  • A ax-b:
    ******* ****** ***** **** ** ********* ******** ******** ********* ***** **** ******** *** ****** ***
  • D despotdes:
  • A ax-b:
    hahahaha***** ******** ***** ********* *** **** **** ******
  • C clackster:
    ********** ** * ****** hahahahahahahaha
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    ****** ******* *** **** hahahaha* ***
  • C clackster:
  • D despotdes:
  • C clackster:
    ***** hahahaha* *** ****** ****** **