çiçeklenmede 17. gün 8xBlue Dream x Zkittles kırması

cannabis16

Ordinaryüs

çiçeklenmede 3. haftadayız.. artık bitkilerin 5 tanesi tepeyi beyaza buladı ,diğer 3ü de bu hafta sonuna kadar aynını yaparlar... şimdi bu tepeyi beyaza bulamak benim growlarımda ne anlama geliyor?? tabiiki gübreye abanma vakti anlamına geliyor.. çiçeklenme 3. haftasında başlayıp 6. hafta sonuna kadar gübre maksimum dozajını zorlayarak hafiften yaprak uçlarını yakmaca oyunu başladı..

bugünkü sulamalarında ne vardı hemen yazayım

2ml/1lt T.Aquatica Bio Grow
2ml/1lt T.Aquatica Bio Bloom
2ml/1lt Hesi Boost
1ml/1lt T.Aquatica Calmag
2,5 çorba kaşığı/4lt epsom tuzu
1,5ml/1lt Gübretaş Amino Asit
2ml/1lt Supersol Enzimol
1çorba kaşığı/4lt Melas
veee çiçeğin her 3. haftasında yaptığım gibi faydalı bakteri dayamaca T.Aquatica Tricologic

gördüğünüz tüm bu gübre ve gübre eklentileri aynı anda toprağa girdi trichoderma mantarlarıyla birlikte...yaprak uçları daha yanmadı,biir sonraki sulamada sırf bloom gübresine geçip PK yüklemesi de işin içine girince ve dozajları artırınca yanacak kızlarımın yaprak uçları...bitkilere gübredeki sınırları zorlayacaksanız işte o zaman bu zaman...
heniz Grow Gübresini kesmedim gördüğünüz gibi zira uzamaları 3. haftasonuna kadar sürecek... belki önceki growlarımdan bilenleriniz vardır genelde benim bitkiler o 120 cmlik bambu çubuğunu geçer çiçeklenme sonu...fakat bu çiçeklenme ilk 10 günü bi hıyarlık edip içeriye hava iten fanlardan birinin gücünü çok çok azaltınca çok yavaşladılar...neyse sonunda yaptığım hatayı anladım da kendilerine geldiler...çok uzamadılar ama maşallah kalın gövdeli ve gayet sağlıklılar...

en arkaya attığım bitki çok uzadı sadece,onun da genetiği başlıkta yazdığım değil...bi grower kardeşimin verdiği cugaradan çıkan tohumlardan ektiğim bitki o...bitkisi feminesed mı diye sormayı bile unuttuğumdan ne olduğunu bilmeden görmelik sokmuştum araya,o da dişi çıktı,belkide genetik feminesed ondan,bilmiyorum..kafası ağır indicaydı ama bitki sativa baskın melez gibi büyüyor gördüğünüz üzere çok boylu.. benim growlardan elde ettiğim tohumdan çok daha hızlı ve güçlü gelişiyor..

onun haricinde havalar çok nemli bu aralar ve serin,tam çiçeklenme başı havası şansıma...

altlarda klonların hallerini de çektim...gördüğünüz üzere hayatta kalmak için yapraklardaki elementleri çekip sararttı..şu anda 10 gün civarı oldu klon alalı..3. haftaya girdiğimizde köklenme iyice oturacak ve bitki büyüyüp gelişmeye başlayacak,işte o evrede ful doz gübreleye gübreleye gidecem zira kaç haftalık bitkiden alındı o klonlar,fideden gelmediler...

pilaki

Kıdemli Üye
Kazasız belasız nazarsız koca koca budların olsun İnşallah abi. Klonlarına bayıldım, sonraki denememde ilkim klon almak olsun :)

cannabis16

Ordinaryüs
Kazasız belasız nazarsız koca koca budların olsun İnşallah abi. Klonlarına bayıldım, sonraki denememde ilkim klon almak olsun :)
sağolasın can senin budların daha büyük olsun :)

artık klondan gidiyorum Pilaki.. çiçeklenme ilk veya 2. haftasında en alttaki sömek dallarından kalın olanları kesip ayrı odada köklenmeye bırakıyorum...çiçeklenme odası boşalana kadar büyük saksıya geçmiş ve 30-35 cme gelmiş topping bile olmuş oluyorlar...zamandan ve tohumdan tasarruf oluyo...sitenin kurucusu Oğuz da böyle yapıyordu,çiçeklenme odası boşalmadan doluyordu...bolca hasat lazım,geçen yaz memurlara kaptırdık derken işemeler falan koca yaz heba oldu,içemedim doğru dürüst,...acısını fena çıkaracam... :) atın intikamını alan fil filmi gibi bişey olacak :)

cannabis16

Ordinaryüs
kanka büyük fan leafleri almıyorsun sanırım, öğrenme amaclı soruyorum var mıdır bir acıklaması yada amacı
çok ince bir soru.. evet büyük fanları almıyorum..sadece anagövdeden çıkan büyük fanları demode olunca , üstüne 2 adet fan çifti daha çıkınca alıyorum..zira sömek dallarını sıkıştırıyorlar,ortalık çingen çadırına dönüyor...sömek dallarını bambu çubuklarıyla ayırıyorum gövdeden,gölgeleme sorunu da böylece çözülmüş oluyor...
en alttaki saksıya yakın fanların da sulama işimi zorlaştıranları koparıyorum sulamadan sulamaya,azar azar..birden herşeyi kesip de bitkiyi strese sokmuyorum...

ışığı gören büyük fanlar,bazı sömek dallarını gölgeleyebilir,gölgelesin...yaptığı fotosentezle ürettiği enerjiyi eşek gibi sisteme dağıtacak,gölgede kalan ufak sömekler de bundan faydalanıp budlanacaklar..bitkinin tepesine mümkün mertebe ellememek lazım... aşağıda kalan ışık görmeyenleri eleyebilirsin ama ışık gören fan hele hele büyümüş kocaman fan deli gibi fotosentez yapar,bitkinin hızından kesmek olur onu kesmek...

çok ince bir soru.. evet büyük fanları almıyorum..sadece anagövdeden çıkan büyük fanları demode olunca , üstüne 2 adet fan çifti daha çıkınca alıyorum..zira sömek dallarını sıkıştırıyorlar,ortalık çingen çadırına dönüyor...sömek dallarını bambu çubuklarıyla ayırıyorum gövdeden,gölgeleme sorunu da böylece çözülmüş oluyor...
en alttaki saksıya yakın fanların da sulama işimi zorlaştıranları koparıyorum sulamadan sulamaya,azar azar..birden herşeyi kesip de bitkiyi strese sokmuyorum...

ışığı gören büyük fanlar,bazı sömek dallarını gölgeleyebilir,gölgelesin...yaptığı fotosentezle ürettiği enerjiyi eşek gibi sisteme dağıtacak,gölgede kalan ufak sömekler de bundan faydalanıp budlanacaklar..bitkinin tepesine mümkün mertebe ellememek lazım... aşağıda kalan ışık görmeyenleri eleyebilirsin ama ışık gören fan hele hele büyümüş kocaman fan deli gibi fotosentez yapar,bitkinin hızından kesmek olur onu kesmek...
tşkler kankam değerli bilgiler için masallah growda canavar gibi

Jesus78

Üye
Abi havalandırma nasıl nem Makinesi vantilatör falan diğer detaylari kullanıyor musun kabin olmadan bu işi yapmak ayrı bir profluk istiyor sanırım

cannabis16

Ordinaryüs
Abi havalandırma nasıl nem Makinesi vantilatör falan diğer detaylari kullanıyor musun kabin olmadan bu işi yapmak ayrı bir profluk istiyor sanırım
yok be kardeşim,odada yapmak çok daha kolay..neden mi? çünkü ısıyı dağıtmak daha kolay..gördüğün gibi HPS lamba var içeride,istediğin kadar kuvvetli fana bağla illaki içeriye ısı kaçıyor,LEDlerde sıfır ısı falan değil,o da ısıtıyor ortamı,kabinde bu ikisi yanyana +dışarıdan devamlı 30 üstü ısıdaki havayı çek falan mümkün değil yanar bitkiler..klimasız olmaz .. bu şekilde klimasız halledebiliyorum hafif yollu hermalaşmayla geçiştiriyorum...

Bursanın havası nemli olduğundan artık nem cihazıyla uğraşmıyorum,içeriye basıyorum havayı 2 adet fanla,bitkiler de gayet memnun gördüğün gibi..

vantilatör dvamlı çalışıyor,bitkilerin tepesiyle ışık arasına devamlı vuruyor..asıl mevzu bitkinin tepesinde,iş orada bitiyor..orayı hem serin tutmak lazım hem de devamlı havanın tazelenmesi lazım...

pilaki

Kıdemli Üye
sağolasın can senin budların daha büyük olsun :)

artık klondan gidiyorum Pilaki.. çiçeklenme ilk veya 2. haftasında en alttaki sömek dallarından kalın olanları kesip ayrı odada köklenmeye bırakıyorum...çiçeklenme odası boşalana kadar büyük saksıya geçmiş ve 30-35 cme gelmiş topping bile olmuş oluyorlar...zamandan ve tohumdan tasarruf oluyo...sitenin kurucusu Oğuz da böyle yapıyordu,çiçeklenme odası boşalmadan doluyordu...bolca hasat lazım,geçen yaz memurlara kaptırdık derken işemeler falan koca yaz heba oldu,içemedim doğru dürüst,...acısını fena çıkaracam... :) atın intikamını alan fil filmi gibi bişey olacak :)
Her şey güzel gönlüne göre olsun abi, dumanın bol olsun. Dün gece yazamadım bugün birkaç şey paylaşmak ve sormak isterim.
Compo'nun çiçekli bitki toprağını almaya gitmişken compo'nun fide toprağı gözüme ilişti 20 litrelik paketlerde ikisini beraber aldım. Bu 2 bebek fide toprağından.
Bu growda grow gübresi olarak t.aquatica novamax kullanayım dedim npk 7-4-10 fakat elimde naturwin'in ayrı ayrı azot fosfor potasyum gübreleri de vardı ve değerlendirmek istedim fakat matematik yapmakta icab ediyordu çünkü azot 32+m, fosfor p28+n3, potasyum k28+n3. Zannımca güçlü bir gübre fakat diğer yerli muadilleri gibi p ve k azottan azade değil ayar çekerken % 3 fazladan azotu hesaplamak gerek.
Epsom tuzuna ek olarak calmag kullanmanın sebebi calsiyum için mi abi?

cannabis16

Ordinaryüs
Her şey güzel gönlüne göre olsun abi, dumanın bol olsun. Dün gece yazamadım bugün birkaç şey paylaşmak ve sormak isterim.
Compo'nun çiçekli bitki toprağını almaya gitmişken compo'nun fide toprağı gözüme ilişti 20 litrelik paketlerde ikisini beraber aldım. Bu 2 bebek fide toprağından.
Bu growda grow gübresi olarak t.aquatica novamax kullanayım dedim npk 7-4-10 fakat elimde naturwin'in ayrı ayrı azot fosfor potasyum gübreleri de vardı ve değerlendirmek istedim fakat matematik yapmakta icab ediyordu çünkü azot 32+m, fosfor p28+n3, potasyum k28+n3. Zannımca güçlü bir gübre fakat diğer yerli muadilleri gibi p ve k azottan azade değil ayar çekerken % 3 fazladan azotu hesaplamak gerek.
Epsom tuzuna ek olarak calmag kullanmanın sebebi calsiyum için mi abi?
çok teşekkür ederim Pilaki..sağol varol...
sorularına gelince..
calmagı kullanma nedenim evet Kalsiyumu daha fazla takviye etmek..normalde şebeke suyunun Kalsiyumu yeterdi ama bazı yapraklarda az da olsa hafiften benek benek lekeler görünce ,gereği yok dedim,ver gitsin..epsom tuzunu da verdiğim miktarı artırdım biraz,zira 3 tane bitkinin tepe taze sürgünlerinin rengi açıldı...epsomu artırınca çok bişey değişmedi,sanırım iz elementler Demir-Mangan-Çinko dan biri..bunu halletmek de basit bloom vakti,Hesi Boostu dayayınca içeriğindeki zengin iz elementler olayı çözer diye 3. haftada başladım Boosta,normal takviminde 4. hafta başla diyor da bekletmeye gerek yok,eksiği gediği olmasın...

aynen dediğin gibi o elindeki mono gübrelerde Fosfor ve Potasyumu Nitrat formunda yapmışlar..Potasyum ve Fosforu atayım derken kütlece %3 oranında Azot da girecek toprağa..onu hesap edip o şekil atarsın..senin de dediğin gibi çok yoğun gübreler bunlar,kimyasallar böyledir genelde..Azot gübresi mesela kütlenin %32si direk Azot...bizim ithal gübrelerde 3-1-5 mesela Terra Aquaticanın Bio Grow gübresi..yani kütlenin %3ü Azot.. arada çok uçurum var..ben kendi bitkilerime kullanacak olsam bu elindeki mono gübreyi,çok çok az miktarlarda deneye deneye ilave ederim,zira hızlı salımlıdır kimyasallar ve hemen yakar.. Fosforla Potasyumda o kadar sıkıntı çekmezsin bloom vaktinde kullanırken..zaten PK 13/14 veriyoruz..mevcut kütlenin %13ü Fosfor ve %14ü Potasyum..büyük dozajları kaldırıyor çiçeklenmede bu bitki..sendekiler 28 kütlece yüzdesi..yarım ölçek atınca kafa kafaya geliyor gibi...mantığını kavramaktan ziyade deneyerek öğrenmek daha doğru bu gübre işinde..bitki yapraklarıyla söyler zaten eksiği fazlayı...

işin rast gitsin kardeşim..

pilaki

Kıdemli Üye
çok teşekkür ederim Pilaki..sağol varol...
sorularına gelince..
calmagı kullanma nedenim evet Kalsiyumu daha fazla takviye etmek..normalde şebeke suyunun Kalsiyumu yeterdi ama bazı yapraklarda az da olsa hafiften benek benek lekeler görünce ,gereği yok dedim,ver gitsin..epsom tuzunu da verdiğim miktarı artırdım biraz,zira 3 tane bitkinin tepe taze sürgünlerinin rengi açıldı...epsomu artırınca çok bişey değişmedi,sanırım iz elementler Demir-Mangan-Çinko dan biri..bunu halletmek de basit bloom vakti,Hesi Boostu dayayınca içeriğindeki zengin iz elementler olayı çözer diye 3. haftada başladım Boosta,normal takviminde 4. hafta başla diyor da bekletmeye gerek yok,eksiği gediği olmasın...

aynen dediğin gibi o elindeki mono gübrelerde Fosfor ve Potasyumu Nitrat formunda yapmışlar..Potasyum ve Fosforu atayım derken kütlece %3 oranında Azot da girecek toprağa..onu hesap edip o şekil atarsın..senin de dediğin gibi çok yoğun gübreler bunlar,kimyasallar böyledir genelde..Azot gübresi mesela kütlenin %32si direk Azot...bizim ithal gübrelerde 3-1-5 mesela Terra Aquaticanın Bio Grow gübresi..yani kütlenin %3ü Azot.. arada çok uçurum var..ben kendi bitkilerime kullanacak olsam bu elindeki mono gübreyi,çok çok az miktarlarda deneye deneye ilave ederim,zira hızlı salımlıdır kimyasallar ve hemen yakar.. Fosforla Potasyumda o kadar sıkıntı çekmezsin bloom vaktinde kullanırken..zaten PK 13/14 veriyoruz..mevcut kütlenin %13ü Fosfor ve %14ü Potasyum..büyük dozajları kaldırıyor çiçeklenmede bu bitki..sendekiler 28 kütlece yüzdesi..yarım ölçek atınca kafa kafaya geliyor gibi...mantığını kavramaktan ziyade deneyerek öğrenmek daha doğru bu gübre işinde..bitki yapraklarıyla söyler zaten eksiği fazlayı...

işin rast gitsin kardeşim..
Satır aralarından alacaklarımı yine cımbızladım eksik olma abim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ***** **** ***** ****** ****** **** **** ***** *** **** **** ********
    ******** ******* ***** hahahaha **** ****** ** ******* ******** ***** ****** ******
    *** ********* **** ******* ***** ****** *** hahahaha*
    +1
    ** ****** **** **** **** ********** *** * ******** hahahaha*
    +1
  • B Bacardi:
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha*
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ******
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ****** ***** ***** * ** hahahaha* **** ******* ***** ***** ********* ** ***** **** ********** ******** ******* ***** ********
    +1
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha****** ***** hahahaha ** hahahaha* ******** hahahaha** hahahaha*
  • B Bacardi:
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** *****
  • Q quavo52:
  • Q quavo52:
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha*
  • J johnny513:
    ******* ****** ******* **** ******** ******* hahahaha ***** hahahaha***** **** ** hahahaha
  • J johnny513:
    ** hahahaha* **** ****** ****** hahahaha***** ** hahahaha******* ******** **** *******
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha* hahahaha*** ****** *** **
    +1
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** ***** *** *** ******** *** *** ***** ********** ****** ****** **** ******** ****** ******* * ****** ** **** ***** ********* ******* **** hahahaha
  • KOVACI KOVACI:
    **
    KOVACI KOVACI: **