Çiçeklenme dönemi problemi

muadip

Doktor
Kanka balkonda 12 saat direk güneş aldığına eminmisin ? En az 5 saat direk güneş vurması lazım. Saksı. Kaç lt çok küçük gibi gözüküyor.

dreamtheater

Yeni üye
@Cokcektikduman Dostum biobızz grow-topmax ve bloom started kit almıştım o şekilde devam ediyorum. ayrıca PH indükatör aldım suyun Ph değeri 6 gibiydi dün itibari ile sodyum bikarbonat ile 7 yükselttim

dreamtheater

Yeni üye
Yorum yapan herkese teşekkürler arkadaşlar bitkilerinin son halleri aşağıdaki şekilde 2 bitki tam olarak istediğim şekilde çiçek oluşturmada da çiçek var bir ciceginin boyu ise 1.75 cm ancak çiçekler çok çok zayıf konu hakkında fikirlerinizi beklerim

Legend86

Müptezel
Dostum büyüme durdu ciceklenme devam ediyor ancak inanılmaz yavaş , bu arada bu benim ilk grow ciceklenmeyi nasıl hızlandırabiliriz yada nerde ha lis yapiyoruz acaba
Bitkiler çiçeklenme evresine ilk girişte yavaşlar sanki durdu sanırsın sonra bir hızlanır ne oldu buna dersin fosfor potasyum ağırlıklı gübre vermelisin, bitkiler temmuz 20 den sonra bloom a girer, şuan 3 bitki çiçekte 1 bitki veg devam ediyor

Legend86

Müptezel
@Legend86 dostum bilgi için teşekkürler , tahmini bitiş ne zaman olur dersin Ağustos sonu gibi mi
Rica ederim genetiği ne göre değişir fakat photo bitkiler Eylül ortası Eylül sonu Ekim başı Ekim sonu aralığında tam olgunluğa erişir, ama şöyle bir durum var outdoor da sömeklenme zamanında istediği nemi yakalayamadığımız için genelde küf sorunu ile karşılaşıyoruz bir tık erken koparabiliyoruz

dreamtheater

Yeni üye
O halde benim de bir tık erken almam iyi olacak yine durum ile ilgili haftaya bir fotoğraf atacağım , verdiğin bilgiler benimnicin inan çok değerli çiçeklenme başladı ama sanki bitkiler durmuş gibi hissediyorum son 2-3 haftadır

Legend86

Müptezel
O halde benim de bir tık erken almam iyi olacak yine durum ile ilgili haftaya bir fotoğraf atacağım , verdiğin bilgiler benimnicin inan çok değerli çiçeklenme başladı ama sanki bitkiler durmuş gibi hissediyorum son 2-3 haftadır
Tamam işte hızlanır erken koparma işine gelince son evresine kadar büyüt, küflenme olursa küflenme sömeği koparırsın biraz daha zaman kazanmış olursun baktın küfür engelleyemiyorsanız o sömek dalını kesersin kurutursun bitkinin diğer bölgeleri gelişmeye devam eder takip ile işi bitirirsin

ksmsm

Yeni üye
Ekim sonu kasım başı çiceklenmede başlamış guvercin gubresi verme daha fazla bloom yarasa gubresi iyi hasatlar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • H happyworld:
    *** hahahaha ********* ***** **** hahahaha ******** ** ********** ******** ********* ****** hahahaha****** ****** ****** ******* hahahaha ******* hahahaha* ********* **
  • H happyworld:
    ****** hahahaha* ********** ******** *** ***** ********** ** *** ****** ******* ****** ******* ********** ** *** ****** ****** ******* ******* **** ********** ********* ***** hahahaha**** hahahaha* ******* ***** hahahaha* hahahaha ******** ***** ******* hahahaha********* **** ******* **
  • H happyworld:
    ********** ********** hahahaha hahahaha** ** ******** hahahaha ********* ********* ********** ******* ********** ********** ****** ********
    H happyworld: ********** ********** hahahaha hahahaha** ** ******** hahahaha ********* *********...