Çadır (kabin) hakkında

Sarii

Üye
Arkadaşlar selam herkese

Kasım ayından bu yana okumalar yapıyorum, chatte soruyorum. Hepinize çok teşekkür ederim:) A'dan Z'ye toprak, perlit, vermikulit, gübrelerimi, cob ledimi, ısı nem ölçer,bez saksı vs vs herşeyi aldım. Herşey tamam. Kabin kısmında takıldık. Bi kabine şuan verecek 6-7 binim yok. Aklıma PVC 25mmlik su borularıyla ya da tahta paletten yapmak geliyor ama. Tahta paletten böcek toz vs gelir diye uzak durmak istiyorum. Tohumlar da açtı boy verdi 3cm. Geç kalmak istemiyorum:)

Yardıma ve fikire ihtiyacım var. Yol gösterecek, bilgilerini paylaşacak arkadaşlar var mı acaba ?

Kabini de tamamladığımda benim durumumda olan arkadaşlar için de çok geniş kapsamlı bir konu açıp yardımcı olmak istiyorum.

Sarii

Üye
İyiymiş kanka :) ben de PVC borudan yapmayı düşünüyorum zaten. Dirsekleri, boruları ölçülere göre kesip sağlam bişiyi ortalama 150 lira falan PVC borulara gidiyo, dirseklerdi vinildi derken aynen dediğin gibi 300-350yi buluyo ama sağlam bişi oluyo. Ölçüler nasıl sende ? Ben şahsen boy 170cm en 130cm derinlik de bi 80 falan olsun düşünüyorum. Sordum 25mmlik boru metresi 15 dedi.

Sarii

Üye
Kanka dedim ya :) Aldım internetten boy 160 en 120 derinlik 80 mi ne dedi bi geldi ki boy 123 en 100 derinlik 63. Hüsran yani :D geldiği gibi iade ettim. 200 liraya almıştım. Aslında mantıklı ama kurulumu Cok karışık geldi 2 tane alsam anca istediğim boyutlarda kurabilirim o da belki yani. Daha dış kılıftan bahsetmiyorum bile :)

kral Arthur

Kıdemli Üye
İyiymiş kanka :) ben de PVC borudan yapmayı düşünüyorum zaten. Dirsekleri, boruları ölçülere göre kesip sağlam bişiyi ortalama 150 lira falan PVC borulara gidiyo, dirseklerdi vinildi derken aynen dediğin gibi 300-350yi buluyo ama sağlam bişi oluyo. Ölçüler nasıl sende ? Ben şahsen boy 170cm en 130cm derinlik de bi 80 falan olsun düşünüyorum. Sordum 25mmlik boru metresi 15 dedi.
Kanka 155boy 100 en 70 cm derinlik vs yarım MT kare alan çadırı tekstil sanayisinde story adı kullanılan perde üretimi için kullanılıyor gittim istedim fre yane kullanılmayan çöpe gidecek olan malzemeleri verdiler çadırı da öyle hallettim daha güncelleme yapacam ya ortadan fermuar yaptıracam rahat açıp kapamak için yada kenerdan cırt bant yapacam

kral Arthur

Kıdemli Üye
Normalde benim elbise dolabım var onu güzel tasarladım. Bir bitki için ama iş tohum patlamaya gelince bir kaçtane atıyorum pat hepsi çıkıyor dolaba sığmıyor bende böyle bir ek dolab yaptım 1.5 aya hasat alırım ondan sonra tek bitki büyütecem 4 5 ay vejetatif aşamada tutacam alanda geniş çadırda sağlam birşey çıksın

kushspirit

Moderator
Kanka dedim ya :) Aldım internetten boy 160 en 120 derinlik 80 mi ne dedi bi geldi ki boy 123 en 100 derinlik 63. Hüsran yani :D geldiği gibi iade ettim. 200 liraya almıştım. Aslında mantıklı ama kurulumu Cok karışık geldi 2 tane alsam anca istediğim boyutlarda kurabilirim o da belki yani. Daha dış kılıftan bahsetmiyorum bile :)
kankam kurulumu nasil zor allah askına :D 5 10 dakikada iskeleti kurdum 30 dkda da yansiticiyla kapladım bebek gibi oldu kabin iste, ve 165 boyunda bendeki bez dolap :D neyse karar senin tabi ki

Sarii

Üye
kankam kurulumu nasil zor allah askına :D 5 10 dakikada iskeleti kurdum 30 dkda da yansiticiyla kapladım bebek gibi oldu kabin iste, ve 165 boyunda bendeki bez dolap :D neyse karar senin tabi ki

Kanka bundan almıştım. İçinden klavuz falan hiç bişi çıkmadı. Ömrü hayatımda hiç dolap kurmadım bez olarak. Tak çıkar yapa yapa yarım saatte anca çözdüm. Ama iade ettim. Çünkü sorunu 160 olmamasıydı. Ölçtün mü hiç sendekini? Belki farklıdır bilmiyorum belki de bana yanlış gönderildi. Çok aradım şöyle 160-170e 2m falan bulamadım. En yüksek bulduğum da 160x120x93tu ama gelenin alakasi bile yoktu 140x100x63tu

Sarii

Üye
Kanka 155boy 100 en 70 cm derinlik vs yarım MT kare alan çadırı tekstil sanayisinde story adı kullanılan perde üretimi için kullanılıyor gittim istedim fre yane kullanılmayan çöpe gidecek olan malzemeleri verdiler çadırı da öyle hallettim daha güncelleme yapacam ya ortadan fermuar yaptıracam rahat açıp kapamak için yada kenerdan cırt bant yapacam
Ölçüler güzelmiş kanka. Ben de şuna karar verdim en son; 2 sol 2 sağ direk aralarına üste 3 alta ağırlığı taşıyacak şekilde sıralı tahta yapıp üstüne de kontrplak ile kapatmayı planlıyorum. Yani böyle düşündüm. Ya da pvc borulardan yapicam ama PVC borudan nasıl yaparım kafamda oturmadm daha :)

kral Arthur

Kıdemli Üye
Ölçüler güzelmiş kanka. Ben de şuna karar verdim en son; 2 sol 2 sağ direk aralarına üste 3 alta ağırlığı taşıyacak şekilde sıralı tahta yapıp üstüne de kontrplak ile kapatmayı planlıyorum. Yani böyle düşündüm. Ya da pvc borulardan yapicam ama PVC borudan nasıl yaparım kafamda oturmadm daha :)
Dirsek ve kağıt bant la yapacan

Sarii

Üye

Vallahi tebrik ediyorum kardeşim:) gerçekten başyapıt olmuş:) dolap benim de aklımdaydı araştırırken büyük olsun istedim. 2.el olmasına rağmen ciddi fiyatlar ciknca eledim amma ben de yaptım bişiler, bi kaç güne çok geniş kapsamlı bi starter konusu baslaticam ins:)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Growerdigi Growerdigi:
  • NewGardener NewGardener:
    ***** ***** ***** hahahaha* ****** ** ********** hahahaha** *****
    ***** hahahaha* **
  • Narkotik Narkotik:
    *** **
  • Narkotik Narkotik:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ****** **** ***** hahahaha* ***** **** ** hahahahahahahaha**
    ***** ***** *** *** ***** hahahaha*
  • kkush kkush:
    ******* ***** **** ***** ****** ****** * **** ******** **** ***** hahahaha* ***** **** ** hahahahahahahaha**
    ****** ***** **** **** * ******** ******* **
    +1
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    **** ***** ** ******* ****** **
  • kkush kkush:
    hahahaha***** ******** **** ******* ** **** *** **
    +1
    ******* ********* ********* hahahaha hahahaha*
    ***** ***** ****** hahahaha******* ******** **** ******* ** **** *** **
  • kkush kkush:
    ** ******** hahahaha hahahaha*** ******* **** ****** **
    **** *** hahahaha* **
    **** hahahaha *** ** **** ******* ******* **** *** **** ******** hahahaha hahahaha*** ******* **** ****** **
  • kkush kkush:
    **** ******** ******* *** ********* *** **** hahahaha*
    *** ********** hahahaha**** ****** *** ******** **** ** ********** *** ****** ** **** ******* ***** **** *** *** *****
    **** *** **** hahahaha*** ******* ********** ***** ******* **** ****** **** ****** ***** ****** ******* ********** ********* *** ** *****
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha****
    ****** *** **** ***** ******* ******** *** ** ****** *** ********* hahahaha ******** *******
    **** ****** ******* ********* **
    NewGardener NewGardener: **** ****** ******* ********* **