[ÇÖZÜLDÜ] Acil yardım bitkilerim fazla mı uzadı boynu eğik duruyor.

bthnbstncbb

Yeni üye
3-4 günlük bitkiler fakat boyları olması gerekenden daha fazla uzadığını düşündüm daha ilk yaprakları çıktı sonuçta bir problem varmı ? yoksa gereksiz mi kuruntu yapıyorum?

[attachment=1691][attachment=1692]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edit: Evet önerdiğiniz gibi kısa süreli böyle bir çözüm buldum bu mesafe yeterli midir?

[attachment=1694]

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edit2: son önerdiğiniz şeylere göre böyle yaptım cob growligt gelene kadar. yapmam gereken önereceğeniz başka bir şey var mı?
[attachment=1696]

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Son durum: verdiğiniz tüm tavsiyeler için teşekkür ederim boy uzamaları durdu. Ve daha dik ve sağlıklı görünüyorlar
[attachment=1700]

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-04-05 at 14.59.55.jpeg
    WhatsApp Image 2020-04-05 at 14.59.55.jpeg
    130.1 KB · Görüntüleme: 130
  • WhatsApp Image 2020-04-05 at 15.00.01.jpeg
    WhatsApp Image 2020-04-05 at 15.00.01.jpeg
    80.7 KB · Görüntüleme: 87
  • WhatsApp Image 2020-04-05 at 17.00.09.jpeg
    WhatsApp Image 2020-04-05 at 17.00.09.jpeg
    151.2 KB · Görüntüleme: 90
  • WhatsApp Image 2020-04-05 at 20.28.55.jpeg
    WhatsApp Image 2020-04-05 at 20.28.55.jpeg
    149.6 KB · Görüntüleme: 71
  • b2940182-9da3-458b-b472-db526cdde69e.jpg
    b2940182-9da3-458b-b472-db526cdde69e.jpg
    109 KB · Görüntüleme: 57

polat98

Yeni üye
RE: Acil yardım bitkilerim fazla mı uzadı boynu eğik duruyor.

Işık olmadığı için boyları uzuyor kanka

bthnbstncbb

Yeni üye
Cvp: Acil yardım bitkilerim fazla mı uzadı boynu eğik duruyor.

Rebelmove' Alıntı:
Işık olarak Her ne kullanıyorsan yetersiz gelmiş. Çiçekler ışık arıyor o yüzden yükseliyorlar.

cob light sipariş ettim hala yolda gelmedi istanbulun güneşli geçen 1 haftasına güvenerek tohumları attım. 1-2 gün içersinde sipariş ettiğim ışık gelecek, gecikmeli olarak ışığı alması gelişiminde problem teşkil eder mi ?

Bee

Yeni üye

bthnbstncbb

Yeni üye

Bee' Alıntı:
kanka o ledler gelene kadar kızların anası ağlar. Kolay olarak herbirinin üzerine 1 adet cfl yani tasarruflu ampul koy bayada bi yaklaştır. Elini koy yanmadığı yere kadar yaklaştır bitkilerine. Yoksa gidiyorum ben diyor kızların.

Ben bundan koydum 10gün bunun altında kaldılar sorun yoktu. 
https://www.lighting.philips.com.tr/consumer/p/economy-spiral-enerji-tasarruflu-ampul/8718291217176/ozellikler

Dediğini yapacağım hemen bugün, tavsiyen için teşekkür ederim.

bthnbstncbb' Alıntı:
Rebelmove' Alıntı:
Işık olarak Her ne kullanıyorsan yetersiz gelmiş. Çiçekler ışık arıyor o yüzden yükseliyorlar.

cob light sipariş ettim hala yolda gelmedi istanbulun güneşli geçen 1 haftasına güvenerek tohumları attım. 1-2 gün içersinde sipariş ettiğim ışık gelecek, gecikmeli olarak ışığı alması gelişiminde problem teşkil eder mi ?

Bu Mesafe uygun mudur ?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-04-05 at 17.00.09.jpeg
    WhatsApp Image 2020-04-05 at 17.00.09.jpeg
    151.2 KB · Görüntüleme: 38
Ü

Üye silindi 16048

Guest

Kanka Yetersiz Işık Sen 6 Bitki Koymuşsun Işığıda Tam Ortaya Koymuşsun Sadece Ortadakiler Düz Büyür Kenardaki Diğer Bitkiler Yine Işığa Ulaşmak İçin Yan Yatacaklar Yani Işık Açısı Yetersiz Kalacak Işık Açısı Nerden Vurursa Bitki Otarafa Kafa Eğer Filiz Oldukları İçin Gövdeleride Ona Göre Büyür Busefer Bitki Yamuk Büyür Düzeltme İçin Destek Yapman Eğmen Gerekir Sen 2 Tane Işık Daha Al İdarelik 3 Işık Toplamında Biraz Kendilerine Gelirler

Kanka Veya Böyle Bi Sistem Yap Kartondan Büyük Kürdan Bulabilirsen Veya Çöp Şiş Çıbuğundan Bitkinin Sağından Solundan Eğik Olan Taraflarından Destek Verip Düzlersen Bitki Rolantiye Girer Yamukluk Sorunun Düzelir

https://hizliresim.com/XtEx3v

https://hizliresim.com/93UEcS

https://hizliresim.com/oUyEkz

Bikaç tane Böyle Yapıp İşini Görebilirsin

bthnbstncbb

Yeni üye

Casanova61' Alıntı:
Kanka Yetersiz Işık Sen 6 Bitki Koymuşsun Işığıda Tam Ortaya Koymuşsun Sadece Ortadakiler Düz Büyür Kenardaki Diğer Bitkiler Yine Işığa Ulaşmak İçin Yan Yatacaklar Yani Işık Açısı Yetersiz Kalacak Işık Açısı Nerden Vurursa Bitki Otarafa Kafa Eğer Filiz Oldukları İçin Gövdeleride Ona Göre Büyür Busefer Bitki Yamuk Büyür Düzeltme İçin Destek Yapman Eğmen Gerekir Sen 2 Tane Işık Daha Al İdarelik 3 Işık Toplamında Biraz Kendilerine Gelirler

Kanka Veya Böyle Bi Sistem Yap Kartondan Büyük Kürdan Bulabilirsen Veya Çöp Şiş Çıbuğundan Bitkinin Sağından Solundan Eğik Olan Taraflarından Destek Verip Düzlersen Bitki Rolantiye Girer Yamukluk Sorunun Düzelir

https://hizliresim.com/XtEx3v

https://hizliresim.com/93UEcS

https://hizliresim.com/oUyEkz

Bikaç tane Böyle Yapıp İşini Görebilirsin

Kanka böyle birşey yaptım olmuş mu sence ?[attachment=1695]

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-04-05 at 20.28.55.jpeg
    WhatsApp Image 2020-04-05 at 20.28.55.jpeg
    149.6 KB · Görüntüleme: 32

Bee

Yeni üye
RE: Acil yardım bitkilerim fazla mı uzadı boynu eğik duruyor.

Kankacım merhaba. Öncelikle ortadaki lamba cfl diğerleri led. Cfl iş yapar ama tam anlamıyla iş yapsın ve ucuz olsun istiyorsan 6 adet Philips 23w 1600lm 2700k olan lambadan tavsiye ederim. Tanesini ben 8tlden aldım. 
Gelelim senin durumuna. Yerinde olsam o bitkileri üstten 5 cm kalana kadar toprağa gömer her birinin yaklaşık 10cm üzerine birer lamba koyarım. Tam üstünde olmadığı sürece maalesef bitkiler işiğa ulaşmak için boy atacak uzun boylu bitki istediğimiz birşey değil. Bir 100tl gereksiz masraf olacak kankacım ama şu an ben olsam bu bitkileri böyle kurtarırdım. Yine ihtiyacın olan yerde yardıma hazırım kankacım

Ü

Üye silindi 16048

Guest

Kanka İdarelik Olmuş Ama Şişeye Koydun Ya Yanlarına Delik Aç Bide Altına Delik Aç Hem Oksijen Girsin Toprağa Kökler Nefes Alsın Hemde Sulayınca Fazla Su Aksın Gitsin Bide Kökler Işık Görmesin Zarar Veriyo Işık Süresine Dikkat Et Bitane Zamanlayıcı Piriz Al Tavsiyem Mekanik Alma Dijital Al Işığı Yaklaştır 20 cm Fark Kalsın Bitkinin En Tepesinden Lamba Arası Ve Bitane Karton Bul İçini Aliminyum Bantlar Var Onla Kapla Yansıma Yapsın Kartonun İçine Koy Onları Ve BİTANEDE Karton Işıklara Yap Lambaları Kartonun İçine Tak Avize Gibi Ama Yangın Çıkarıcak Seviyede Isınmasın Yani Ona Dikkat Et Bitkilerin Zaten Şuan Daha Bebek Biraz Daha Büyüsünler Gövdesi Biraz Daha Kalınlaşsın Toparlasın Kendini Düzeltirsin Yamukluklarını Onu Sorun Etme

TohumsuzEsrar

Administrator
Yönetici
yaw kardesim seffaf saksi kullanmayin diye 10 bin kere soyledim size. Kokler isik gorunce dala donusur. Dallada adam doversin baska bi ise yaramaz sana kok lazim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • NewGardener NewGardener:
    ********** ****** **
  • 2 2PATSO:
    ****** **
  • 2 2PATSO:
    ******* ******** ******* *** ** ******** ******* ******** ****** ***** ******* ****** ******** hahahaha hahahaha**** ** **** ******* ******* ******** ****** ********* ** **** ******* ****** **** hahahahahahahaha* ** ****** ****** ******* ***
  • K Komisyon420:
  • K Komisyon420:
  • K Komisyon420:
  • E endnyz1:
  • 2 2PATSO:
    ***** hahahaha ******* ********** *
    2 2PATSO: ***** hahahaha ******* ********** *