Zamanı geldi Hasat edelim mi? =)

higthead

Jolly Green
Tek sorun kimisi ıslak toprakla karanlıga al ve kes dıyor kimisi kuru toprakla karanlıga al deniyor arada kaldım.

higthead

Jolly Green
Bu arada bende dün karanlığa çektim yarın vurucam baltayı senin az kalmış kanka daha yeni geçtim o seviyeden hazırlıklara başla yavaştan :D

Tek sorun kimisi ıslak toprakla karanlıga al ve kes dıyor kimisi kuru toprakla karanlıga al deniyor arada kaldım. Sen nasıl karanlıga aldın ıslak mı kurumu?

Ü

Üye silindi 22832

Guest
Bro flawes i normal sulamam 4.5 lt bu sulamaya flawes koyup. 6 saat bekletip yarı flush yapıcam toprak kurutup kesicem yada aynı işlemi yapıp 1 sulama pekmez yapıcam.

mantıklı.
şunu denemeni öneririm.

flawless ile 13-15lt sulayıp 6 saat uykuya alıp uykudan sonra pekmezli su ile 3x saksı hacmi kadar sulamak ve yerine koymak.
tekrar sulama günü geldiğinde sadece ph ayarlı pekmez vermek.
son defa pekmezli sulayıp 2-3 gün karanlığa almak.

bu arada amber henüz oluşmamış tricomlarda. yukarıdaki takvimle amber görürsün mutlaka %5 %10 civarı

higthead

Jolly Green
mantıklı.
şunu denemeni öneririm.

flawless ile 13-15lt sulayıp 6 saat uykuya alıp uykudan sonra pekmezli su ile 3x saksı hacmi kadar sulamak ve yerine koymak.

bu arada amber henüz oluşmamış tricomlarda. yukarıdaki takvimle amber görürsün mutlaka %5 %10 civarı

Tamam olur bro ama şurda ters düşüyorum normal lt sulalama flawes yapıp 6 saat beklemenın amacı suyu fazla akıtmadan flawes toprakta kalıp gubrelerı emıp 6 saat sonra su ile flush atmak mantıgı dogru deılmı.

Bu arada senin dediğini yapıcam. 15lt suya komple flawes koyucam ozaman.
son sulama da sulamdan hemen sonramı alayım yoksa 1-2 gun bekletıpmı karanlıga alayım?

Bu arada saksı 20lt bez saksı toplam 17-18 doludur.

Ü

Üye silindi 22832

Guest
Tamam olur bro ama şurda ters düşüyorum normal lt sulalama flawes yapıp 6 saat beklemenın amacı suyu fazla akıtmadan flawes toprakta kalıp gubrelerı emıp 6 saat sonra su ile flush atmak mantıgı dogru deılmı.

Bu arada senin dediğini yapıcam. 15lt suya komple flawes koyucam ozaman.

Bu arada saksı 20lt bez saksı toplam 17-18 doludur.

flawless'ın görevini az çok biliyorsundur. toprakdaki ve bünyedeki besinleri düzenler.içerisinde eser miktarda NPK vardır bitkiyi son günler temiz bir besinle besler. 6 saat karanlıkta ışık vurmadan suyu çeker görevini yerine getirir. bu 6 saat içerisinde bünyeye flawless karışmış olur.
sonrasında herhangi bir gübre verilmeyeceğini varsayarsak 3 sulama sonra toprağın ve bitkin temizlenir.

flawless ile 15 litre sulamanı tavsiye etmemin sebebi suyun topraktaki tüm tuz ve gübreyi atması aynı zamanda bitkinin flawless harici hiçbir besinle o dakikadan sonra karşılaşmaması için

bu tabloyu uygulamasan bile 3 boş sulamada temizlenmiş olur her halükarda.

ppm ölçerin varsa saksı altından gelen suyun 0-250 ppm arası olması gerekiyor.
eğer ppm ölçer yoksa topraktan gelen suyun tertemiz olması gerekiyor

Knka ben hasat etmeden önce 30 litre ph siz su ile toprağı yıkadım sonra 15 litre mi ne ph dengeli her bir 5 litreye 3 yemek kasığı keçi boynuzu pekmezi ve ph yi dengeleyip tek seferde verdikten sonra toprak kurudu ve 1 boş sulama yaptım sonra 2 gün bekledim. Sonra 2 gün karanlık balta ters askı yaptım.

higthead

Jolly Green
flawless'ın görevini az çok biliyorsundur. toprakdaki ve bünyedeki besinleri düzenler.içerisinde eser miktarda NPK vardır bitkiyi son günler temiz bir besinle besler. 6 saat karanlıkta ışık vurmadan suyu çeker görevini yerine getirir. bu 6 saat içerisinde bünyeye flawless karışmış olur.
sonrasında herhangi bir gübre verilmeyeceğini varsayarsak 3 sulama sonra toprağın ve bitkin temizlenir.

flawless ile 15 litre sulamanı tavsiye etmemin sebebi suyun topraktaki tüm tuz ve gübreyi atması aynı zamanda bitkinin flawless harici hiçbir besinle o dakikadan sonra karşılaşmaması için

bu tabloyu uygulamasan bile 3 boş sulamada temizlenmiş olur her halükarda.

ppm ölçerin varsa saksı altından gelen suyun 0-250 ppm arası olması gerekiyor.
eğer ppm ölçer yoksa topraktan gelen suyun tertemiz olması gerekiyor

Şimdi oky bro aynı yazdığın sistemi uygulucam. pazar günü flawes ile başlıcam.

Bro son sulamada hemen karanlıgamı alayım yoksa topragı kurutupmu alayım? 3 gunde takır takır kuruyor=)

higthead

Jolly Green
Knka ben hasat etmeden önce 30 litre ph siz su ile toprağı yıkadım sonra 15 litre mi ne ph dengeli her bir 5 litreye 3 yemek kasığı keçi boynuzu pekmezi ve ph yi dengeleyip tek seferde verdikten sonra toprak kurudu ve 1 boş sulama yaptım sonra 2 gün bekledim. Sonra 2 gün karanlık balta ters askı yaptım.

Mukemmel. @Eski-G nin takvımı uygulayım flawes elımde var zaten.

Ü

Üye silindi 22832

Guest
Şimdi oky bro aynı yazdığın sistemi uygulucam. pazar günü flawes ile başlıcam.

Bro son sulamada hemen karanlıgamı alayım yoksa topragı kurutupmu alayım? 3 gunde takır takır kuruyor=)

bu konuda ben de emin değilim ama sulayıp karanlığa almak daha mantıklı geliyor. bitki son defa çiçek vermek için kendini zorlayacak.o ara en azından su içse daha iyi olur diye düşünüyorum.

bu arada @Seytan. Mari hayırlı olsun.bitkiler güzel görünüyorlar. eli yatkın insanların verdiği eğitimler tatmin edici oluyor ve maksimum fayda sağlıyor.

ben de bu hafta sonu son overdrive verip ufaktan flash dönemine geçeceğim.
yukarda yazdığım takvimi uygulayacağım.

higthead

Jolly Green
bu konuda ben de emin değilim ama sulayıp karanlığa almak daha mantıklı geliyor. bitki son defa çiçek vermek için kendini zorlayacak.o ara en azından su içse daha iyi olur diye düşünüyorum.

bu arada @Seytan. Mari hayırlı olsun.bitkiler güzel görünüyorlar. eli yatkın insanların verdiği eğitimler tatmin edici oluyor ve maksimum fayda sağlıyor.

Bro şimdi son kez gözden geçirme yapıyorum.

1- 13-15 lt flawesli sulama yapıcam 6 saat uyutup , yine uykuda saksı boyutu x 3 sulama
2- sulama gununde 2 kere daha pekmezli sulama trikomlara göre.
3- son sulama ve hemen 3 gün karanlık ve balta olay budur.t

Ü

Üye silindi 22832

Guest

1- 13-15 lt flawesli sulama yapıcam 6 saat uyutup , yine uykuda saksı boyutu x 3 sulama

evet böyle güzel görünüyor. elinden geldiğince fazla su ve orantılı şekilde pekmez verirsin.
fazla su vermek topraktaki gübreleri atmana da yarar.
ben 15 lt diyorum ama aksiyon günü 20lt de verebilirim.bi sıkıntı olmaz zaten olay bitmiş artık

higthead

Jolly Green
evet böyle güzel görünüyor. elinden geldiğince fazla su ve orantılı şekilde pekmez verirsin.
fazla su vermek topraktaki gübreleri atmana da yarar.
ben 15 lt diyorum ama aksiyon günü 20lt de verebilirim.bi sıkıntı olmaz zaten olay bitmiş artık

Tamamdır brom 6 saat uykudan sonra 3x saksı boyutu pekmezlı sulamayı basıcam. 5ltye 1 çay kaşığı
sonrası normal 4.5lt pekmezlı sulama

Çok teşekkür knkam. Bakalım atlattık sayılır ilk grow u ve heyecanı. Karnımız da doydu dahaki bitkiler çok daha emin ellerde büyüyecek hissi var. En güzeli ise bu forumla tanışmaktı tabiki

trawler

Üye

kanka selam. planını bozmak istemem ama son sulamadan sonra toprağın kuruması lazım karanlığa almadan önce.
sulama günü geldiğinde en az 48 saat karanlığa almalısın ki, çiçek karanlıkta ölsün. finaldeki karanlığın amacı çiçeğin ölücem stresiyle sömekleri daha fazla şişirmesini sağlamak. 3 gün sonra kesmek için kabini açtığında sömeklerin şişmesine şaşıracaksın :) bunların hiçbirini yapmadan da direk kesebilirsin. ama olması gereken bu. kolay gelsin.

higthead

Jolly Green
kanka selam. planını bozmak istemem ama son sulamadan sonra toprağın kuruması lazım karanlığa almadan önce.
sulama günü geldiğinde en az 48 saat karanlığa almalısın ki, çiçek karanlıkta ölsün. finaldeki karanlığın amacı çiçeğin ölücem stresiyle sömekleri daha fazla şişirmesini sağlamak. 3 gün sonra kesmek için kabini açtığında sömeklerin şişmesine şaşıracaksın :) bunların hiçbirini yapmadan da direk kesebilirsin. ama olması gereken bu. kolay gelsin.

Aynen bro saolasın bu pazar günü flawes ile arındırıp , 3 gün sonra pekmezli sulama yapıp, 3 gün sonrada karanlığa alıcam 3 günde orda bekler. Yani bu tablo 11 gün eder. Tricom durumuna göre son pekmezli sulama yapmayıpta karanlığa alabilirim bakıcam.

Bu alttaki takvimi uygulucam . @Eski-G dostumunda yardımı oldu ,hepinizinde yardımı oldu sizleri ve bu forumu seviyorum=)

mantıklı.
şunu denemeni öneririm.

higthead

Jolly Green
15lt ph ayarlı flawlesh fınısh ıle arındırma yapılmıştır. 6 saat sonra yani sabaha karsı saat 4 te 45lt ph ayarlı pekmezli su ile son arındırmamı gerçekleştirip günlük trikom takip işlemlerini başlatıcam.

Flawles ile takvim değişikliği için @Eski-G ye ve bu zamana kadar yılmadan cevaplar veren @Kanka ve devrem @Seytan. Mari ye teşşekür ediyorummm.

Bu arada sulamadan tutun bitkimle ilgilenirken her anımda yanımda olan kedim pikomada teşekkür ediyorum ödül maması vericem=)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • D drugdr:
  • deyorke deyorke:
    ** *** **
  • T tqual:
  • deyorke deyorke:
    *** ****** ***** *** ******* dready ****** dready* ******* ****** dready
  • T tqual:
  • T tqual:
  • T tqual:
  • AmanBee AmanBee: