Zamanı geldi Hasat edelim mi? =)

Aynen broooo kurutma kbınını karton koliden yapıcaktım vazgeçtim kabinde kurutucam.Ben kuruttum ettim diyene kadar senin 47 ler biter. aynı anda başlarız.Bende 5 blue dream autolar duruyor kavanozda buzdolabında. Tohumlar hazırmı sende ne aldın?
Knka bende suan 3 adet alaskan thunder 5 adet ak 48 1 adet adrenaline shot auto var.

higthead

Jolly Green
kanka kurumasını bekleyıp sula bence

@Kanka 15 lt flawesli sulama yapıcam 6 saat uyutup , yine uykuda saksı boyutu x 3 sulama

6 saat sonra uykuda 45lt pekmezli sulama yapmıyayım mı?

Kurumasını bekleyip mi 45lt pekmezli sulama yapayım yoksa normal sulama devammı edeyim 15lt flush yeter mi diyosun?

Kanka

Administrator
Yönetici
tabi kanka tek seferde at ıstıyosan gıtsın kurumasını beklersen 15 18 gunde atıcan flushı 3 e bolersen

sonerads

Kıdemli Üye
kanka şu flawless ve pekmez sulamasını bitirdiğinde nasıl yaptığını detaylı yazarsan sevinirim, ben de flawless ile arındırma yapmak istiyorum daha baya zamanım var ama tam olarak nasıl olması gerektiği konusunda emin değilim. Bitirdiğinde yeşillendirirsen sevinirim, dumanın bol olsun:)

higthead

Jolly Green
Bro sabaha karsı 5 te bıttı ıslemım.
Brom flawles ıle arındırma hasata 1 hafta 10 gun kala. saksı boyutun ne bılmıyorum kendımden ornek verıcem 20lt bez saksı 20 ltph ph ayarlı flawles (lt ye 2 ml) flush yapıldıktan sonra kabıne alıyoruz uykuya. flush ıslemı bıtıp tam 6 saat sonra ısıga maruz bırakmadan uzaktan ısık gelebılır ama bıtkının uzerıne gelmesın. Ben 50lt ph ayarlı her 5 lt ye 1 corba kasıgı pekmez suyla karıstırıp tekrar flush yaptım ve bıtırdım.

sonerads

Kıdemli Üye
Bro sabaha karsı 5 te bıttı ıslemım.
Brom flawles ıle arındırma hasata 1 hafta 10 gun kala. saksı boyutun ne bılmıyorum kendımden ornek verıcem 20lt bez saksı 20 ltph ph ayarlı flawles (lt ye 2 ml) flush yapıldıktan sonra kabıne alıyoruz uykuya. flush ıslemı bıtıp tam 6 saat sonra ısıga maruz bırakmadan uzaktan ısık gelebılır ama bıtkının uzerıne gelmesın. Ben 50lt ph ayarlı her 5 lt ye 1 corba kasıgı pekmez suyla karıstırıp tekrar flush yaptım ve bıtırdım.
28 lt benim saksı kanka, oranları yazdığın gibi ayarlarım. akşam 11'de flawless verdin karanlığa aldın, sabah 5'te ph ayarlı pekmezli suyu verdin ve işlemi bitirdin anladığım kadarıyla öyle mi? Işığa maruz bırakmadan derken flush işlemini karanlıkta yapmaktan bahsediyorsun değil mi kanka? Bir de sabah 5'te pekmezli suyu verdikten sonra ışığı saat gibi açtın? İlk growum son işlemde yanlış birşey yapmayayım diye soruyorum herşeyi:)

higthead

Jolly Green
Bro benım photo 12-12 de oldugu ıcın aksam 9 kapanır sabah 9 acılır

Senın saksına gore yazıcam 25lt flawlesli ph lı suyu hazırla ısıkların kapandıgında hemen al banyona gotur orda yedıre yedıre flush la kabıne al ısıklar kapalı zaten. kaçta flush ısın bıttıyse bak 6 saat sonra kabınden al fazla ısıga maruz bırakma banyonun ısıgı falan kapalı olsun korıdordan ısıgı yak banyo kapısını yarıla cok hafıf ısık gırsın oda senın gorebılmen ıcın ama bıtkıye gelmesın kapıdan ısık. sonra normalde 80lt su ama ben 50lt yaptım sende 50 lt yapabılırsın. 50lt ph ayarlanmıs her 5 ltye 1 corba kasıgı pekmez yanı 10 kaşık pekmez karıstır suyla sonra flush yap guzelce altan akıtarak işlem bıtınce 5-10 dk dursun alttan suzulsun sonra karanlıkta kabıne gotur ve kapat.
olay bu.

Brom aksam 9da ısık kapanıp sabah 9da acıldıgı ıcın ben aksam 9da ısık hemen kapanınca flushladım saat 10-30 gbı bıttı 6 saat sonra yanı sabah 5 te pekmezlı suyu verdım kabıne aldım ve sabah 9 da ısıklar acıldı zaten sorunsuz devam.

higthead

Jolly Green
@Kanka @Eski-G @Seytan. Mari

Sadece üst sömek yaprak uçları boynuz gibi yukarı kıvrıldı.

Bu sorun 3 hafta once conneseur bloom vermeye baslayınca sadece yaprak ucu hafıf gubre yanıgı oldu ve gubreyı kesıp over devam ettım.

2 haftadır yavas yavas SADECE ust somek fan yaprakları ucu yukarı kıvrılmaya basladı.

2 gun once flush yaptım bılıyosunuz. bugun ise dahada kıvrılmaya basladı.

600w hps lumatek 50cm deydı elime hıc sıcaklık vs gelmedı ama bugun 10 cm yukarı aldım.
Nem 40 larda.

Sorun gubre dıyecegım ama sadece ust somek yaprakları yukarı kıvrıldı. Alt someklerdede sadece cok hafıf yaprak ucu yanması var oda cok hafıf.

foto_no_exif (1).jpg

Ekli dosyalar

• foto_no_exif.jpg
    foto_no_exif.jpg
    189.5 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 22832

Guest
hiç bi bilgim yok.bence sen de problem etme.bitti neredeyse.
keseceğini anladığı için sana orta parmak çekiyor sanki
dikkat et

higthead

Jolly Green
hiç bi bilgim yok.bence sen de problem etme.bitti neredeyse.
keseceğini anladığı için sana orta parmak çekiyor sanki
dikkat et

Ya brooo bu olay amberlesmeyı etkılemez dımı.Hala amber beklıyorum. ıyıcene rakılandı. yarın son sulama yapıp 3 gun sonra karanlıga alıcam 3 gun.

Ü

Üye silindi 22921

Guest
amber çok göremedım sen goruyosan kısa surede kes goremıyosan 1 tık devam edılebılır
Kanka bişey sorcam. Beenim pistillerin nerdeyse %100ü kahverengi oldu Ama hiç amber yok tricomlarda. Tricomlar rakı kıvamında. Sanki ufaktan amberlescek havası var tricomlarda Bu normal mi. 70günlük auto .))

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • buddha buddha:
  • T Twist:
    +1
  • R RainGrow:
    *********** ******* ****** ***** ** ***** ***** ********* dready *** ******* *** ****** ******* dready* dready ***** **** **
  • SariTursu SariTursu:
    ******* ***** ******** dready* ******** ** ******** ******* ***** *******
  • SariTursu SariTursu:
  • buddha buddha:
    **** *** dready
    +1
  • SariTursu SariTursu:
  • R RainGrow:
    ******* **** *********** *********** ****** ** ***** *** ** ****** **
  • SariTursu SariTursu:
    ******* * ********* ******* ********* **
    +1
  • buddha buddha:
    ***** dready* ******* ** ********
  • SariTursu SariTursu:
  • SariTursu SariTursu:
    ******* ********** ** dready ********* ****
  • buddha buddha:
  • SariTursu SariTursu:
  • R RainGrow:
    ****** **** ****** **** **** dready** **** *** ****** ********** ******* ******* * ***** dready* ******* ** ********
  • buddha buddha:
    +1
  • SariTursu SariTursu:
  • ndr ndr:
  • kralartur01 kralartur01:
  • SariTursu SariTursu:
  • T Twist:
    **** * ********* ** * **** *** **** ** ***** ** **** **** ******* ** ***********
  • SariTursu SariTursu:
    **** **** ********* ****** * ***** **
  • ndr ndr:
    kralartur01 kralartur01: ******* *** ****