Yurtdışından spore şırınga almak yasal mı?

Yurtdışındaki bir siteden spore şırıngası almayı düşünüyorum, gümrükte takılma gibi bir olayı filan olmaz değil mi? Aç kapıyı aras kargo luk bir durum da yaşamak istemiyorum :p.

Spore almak yasal diye okumuştum bir yerde (Türkiye'de mantarların legalliği hakkında konuşuyorlardı) fakat alım-satım alanında bir bilgisi olan kardeşlerim bana bu konuda yardım edebilirse çok sevinirim.

(Bu arada kendi ev adresimi mi veriyim siteye, alman bir site clearnet de. Kendi adresimi vermeden ürünü nasıl alabilirm o konuda bir bilginiz de varsa paylaşırsanız sevinirim dostlar :) )

IcBlue

Doktor
spore şırınga gümrükten geçmiyor kankam, spore print alıp kendin şırınga haline getirebilirsin işlem oldukça kolay. aktif hale getirmediğin sürece yasaya aykırı bir durum yok, genellikle bilimsel araştırma adı altından dönüyor bu işler ama bu hikayenin altını dolduracak yetkinliğe sahip değilsen göstere göstere yapmamak daha mantıklı bir seçenektir. spore print kişisel bir mektup gibi bile gelebildiğinden gizli kargo konusunda oldukça avantajlı, yine de her şeyde olduğu gibi bunda da risk her zaman var. önlemlerini elinden geldiğince aldıktan sonra gerisi biraz piyangonun sana vurup vurmayacağıyla ilgili. bu tarz küçük siparişler için pttden kutu kiralayarak kutunun adresini girebilirsin, ebatları küçük olduğundan büyük kargolarda çalışmaz ama yıllık cüzi bir ücret, elinde bulunması koymuyor. satıcıyla muhakkak iletişime geçip gönderim koşullarını konuşmanı tavsiye ederim. umarım gönlünce olsun, bol şans.

spore şırınga gümrükten geçmiyor kankam, spore print alıp kendin şırınga haline getirebilirsin işlem oldukça kolay. aktif hale getirmediğin sürece yasaya aykırı bir durum yok, genellikle bilimsel araştırma adı altından dönüyor bu işler ama bu hikayenin altını dolduracak yetkinliğe sahip değilsen göstere göstere yapmamak daha mantıklı bir seçenektir. spore print kişisel bir mektup gibi bile gelebildiğinden gizli kargo konusunda oldukça avantajlı, yine de her şeyde olduğu gibi bunda da risk her zaman var. önlemlerini elinden geldiğince aldıktan sonra gerisi biraz piyangonun sana vurup vurmayacağıyla ilgili. bu tarz küçük siparişler için pttden kutu kiralayarak kutunun adresini girebilirsin, ebatları küçük olduğundan büyük kargolarda çalışmaz ama yıllık cüzi bir ücret, elinde bulunması koymuyor. satıcıyla muhakkak iletişime geçip gönderim koşullarını konuşmanı tavsiye ederim. umarım gönlünce olsun, bol şans.
Dostum yaridmin icin tesekkur ederim, ben spore print sipariş verdim ev adresime, iptal edwbilme sansim var hala 14 gun icerisinde sence iptal etmelimiyim? Başım spore printten belaya girmez deil mi? Gümrüğe çağırılırsam ne yapmam gerekir? Kusura bakma çok soru sordum fakat yeniyim daha ve bir bilgim yok bu konular hakkinda. (Sitenin adresini vesayire atabilirim istersen ama sitede izin veriliyor mu bilmiyorum)

IcBlue

Doktor
gizli kargoyu ayarladıysan evine gelmesi çok büyük ihtimalle sıkıntı olmayacaktır kankam, ama bunu özellikle talep etmediysen veya ödeme kısmında böyle bir seçenek sunmadılarsa muhtemelen bilimsel araştırma diye etiket yapıştırıp göstere göstere gönderiyorlardır, çoğu sitede bu böyle. iptal edip etmeyeceğini gönderim şekli belirler, siteyle iletişime geçmeni öneririm. örneğin filli site gibi popüler headshoplar ülkemizde yaygın olarak biliniyor, bu tarz sitelerden alışverişler gümrükten geçmiyor haliyle nerden aldığın da önemli. tohum, spor, kaktüs gibi ürünler aktif olmadığından direkt suç unsuru değiller, yakalanma halinde çoğunlukla ürün alınır veya zarar verilerek adresine gönderilir bu da mimlendiğin anlamına gelir, açıldığını düşündüğün kargoyu teslim almaman daha mantıklı olacaktır. her bu tarz mevzuda olduğu gibi olay senin yaptığın şeyin yasalarda nerde durduğunu bilmenden geçiyor. sporlar eline sorunsuz bir biçimde ulaştıktan sonra her growda olduğu gibi yaptığın şeyi evindeki kediye bile söylememeni öneririm. bol şans.

gizli kargoyu ayarladıysan evine gelmesi çok büyük ihtimalle sıkıntı olmayacaktır kankam, ama bunu özellikle talep etmediysen veya ödeme kısmında böyle bir seçenek sunmadılarsa muhtemelen bilimsel araştırma diye etiket yapıştırıp göstere göstere gönderiyorlardır, çoğu sitede bu böyle. iptal edip etmeyeceğini gönderim şekli belirler, siteyle iletişime geçmeni öneririm. örneğin filli site gibi popüler headshoplar ülkemizde yaygın olarak biliniyor, bu tarz sitelerden alışverişler gümrükten geçmiyor haliyle nerden aldığın da önemli. tohum, spor, kaktüs gibi ürünler aktif olmadığından direkt suç unsuru değiller, yakalanma halinde çoğunlukla ürün alınır veya zarar verilerek adresine gönderilir bu da mimlendiğin anlamına gelir, açıldığını düşündüğün kargoyu teslim almaman daha mantıklı olacaktır. her bu tarz mevzuda olduğu gibi olay senin yaptığın şeyin yasalarda nerde durduğunu bilmenden geçiyor. sporlar eline sorunsuz bir biçimde ulaştıktan sonra her growda olduğu gibi yaptığın şeyi evindeki kediye bile söylememeni öneririm. bol şans.
Dostum sağol aydınlatman için, site sahibinw mail yolladim ve bana şöyle bir geri dönüş yaptı;

Hello,

thank you for your mail.
We have to send all of our packages completely legal with all the
official papers.
Everything else would be illegal.
We can cancel your order. Should we cancel your order and refund you the
money?

Best regards bu durumda iptal etmeyi düşünüyorum fakat sence iptal etmelimiyim? Bu arada gizlilik sağlayan spore için önerdiğin bir site var mi?

yitopeligo

Yeni üye
Adam dürüst geldi bana valla paranı da atarım demiş. Sana gelen kargo print olduktan sonra bakmazlar diye dusunuyorum ki sana gelmesi de bi suç anlamına gelmez.

dreamv0id

Yeni üye
Dostum sağol aydınlatman için, site sahibinw mail yolladim ve bana şöyle bir geri dönüş yaptı;

Hello,

thank you for your mail.
We have to send all of our packages completely legal with all the
official papers.
Everything else would be illegal.
We can cancel your order. Should we cancel your order and refund you the
money?

Best regards bu durumda iptal etmeyi düşünüyorum fakat sence iptal etmelimiyim? Bu arada gizlilik sağlayan spore için önerdiğin bir site var mi?
hangi site kardeş

dreamv0id

Yeni üye
knk sen denedinmi filli site sporları sorun olru mu yada m hostilis tozu falan acil lazım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T tqual:
    ******** dready*
  • cokorama cokorama:
  • T tqual:
  • cokorama cokorama:
  • kkush kkush:
  • zero00 zero00:
  • kkush kkush:
    dready**********
  • cokorama cokorama:
  • kkush kkush:
    dready**********
  • kkush kkush:
    dready**********
  • kkush kkush:
  • cokorama cokorama:
    ****** dready** ******** ****** ******** ********
    +1
  • cokorama cokorama:
  • kkush kkush:
    **
  • cokorama cokorama:
  • cokorama cokorama:
    dreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydready******
    cokorama cokorama: dreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydready*...