Yeniyim fikirlerinize ihtiyacım var

Jesus78

Üye
Arkadaşlar kendimize ait binamız var daha sonrasında üst kat yaptık ama sadece kaba inşaat halinde küçük bir odayı üretim odası yapabilirim bunun için isi yalıtım straforlarina myler kaplama yapıp duvarlara ve zemine monte etmeyi düşündüm ama yine de inşaat sayıldığı için bu şekilde olsa bile ısı konusundan emin olamıyorum bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?
Evden elektrik aktarım yapabilirim ama bu kablo yoluyla oluyor

selam dostum ışık tercihin hps'den yana olursa ve strafor, cam yünü ve myler yeterli olur bence. tabi buluduğun yerin iklim koşulları da etkili

İstanbul'da yaşıyorum
öyleyse dediğim gibi yaparsan sıcaklık sorunun olacağını düşünmüyorum. hps ışıklar güneş ışığına en yakın ışıklardır ama çalışma verimliliği cob dob ledler ve quantum board'lara göre çok daha azdır. sebebi ise elektriği ışık enerjisi kadar ısı enerjisine de dönüştürmesi. bu sebeple daha çok watt'a ihtiyaç duyacaksın bu da elektrik faturanı diğer ışık kaynaklarına göre ikiye katlayabilir ama sıcaklık sorununu çözmüş olursun

Jesus78

Üye
öyleyse dediğim gibi yaparsan sıcaklık sorunun olacağını düşünmüyorum. hps ışıklar güneş ışığına en yakın ışıklardır ama çalışma verimliliği cob dob ledler ve quantum board'lara göre çok daha azdır. sebebi ise elektriği ışık enerjisi kadar ısı enerjisine de dönüştürmesi. bu sebeple daha çok watt'a ihtiyaç duyacaksın bu da elektrik faturanı diğer ışık kaynaklarına göre ikiye katlayabilir ama sıcaklık sorununu çözmüş olursun
Anladım hocam 600w hps yeterli olur mu ve elektriğe ne kadar yansıtır sizce

Anladım hocam 600w hps yeterli olur mu ve elektriğe ne kadar yansıtır sizce
ben 350w cob led kullanıyorum hps hiç kullanmadım o yüzden bilemiyorum yanlış bilgi vermeyim ama ışıklarda lümen değerini araştırmanı öneririm kankam. elektrik faturası hesaplama siteleri ve formülleri var ordan net giderini hesaplayabilirsin.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 2 2008Grower:
  • İşteşimdikızdım31 İşteşimdikızdım31:
    ****** ****** **
  • 2 2008Grower:
    ****** ********* ***** ** ******** ******* ******* hahahaha ********** ******* ******* * *****
  • 2 2008Grower:
    ***** ***** **
  • 2 2008Grower:
  • A Ahmet84:
    +1
  • A Ahmet84:
    ***** *** **** ***** *** **** ********** ********* ***** ******* ***** *** ********** ***** *** ********* ** ***** ****** ***** *****
    ***** *** hahahaha hahahaha
  • A Ahmet84:
  • A Ahmet84:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** hahahaha hahahaha*
  • A Ahmet84:
  • A Ahmet84:
    ***** *** ******** *** **** ******* ********* ***** ******* ********** **** ********* **** ***** **** ** *****
  • bandaleros bandaleros:
    **** ***** ********** ***** *** ******* ***** **** ****** hahahaha**** **** ********** hahahaha **
  • bandaleros bandaleros:
    ********** ***** hahahaha*** hahahaha **** ******** hahahaha* *** ******** *** **** ******* ********* ***** ******* ********** **** ********* **** ***** **** ** *****
  • A Ahmet84:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha ********* *** hahahaha****** ******* ******
  • A Ahmet84:
  • A Ahmet84:
    **** hahahaha* ***** ** **** ********** ******** ******** **********
  • bandaleros bandaleros:
  • A Ahmet84:
    +1
  • bandaleros bandaleros:
    ********** ******* ******* hahahaha ******
    bandaleros bandaleros: ********** ******* ******* hahahaha ******