Yeni oda kuruyorum desteğiniz lazım

varmibisey

Kıdemli Üye
Tek bitkilik kendi yaptığım kabinden böyle bir sisteme geçicem sizinde fikir ve yardımlarınız gerekiyor
Ilk madde malzemeleri güvende olmak için nasıl almalıyım kabin ve gübre gibi mecbur grow sitelerine kalıyor iş
düşündüğüm ekipmanlar şu şekilde
Kabin 120x60x180
Işık 240 watt samsung qb yeterlimidir
Fanlar drslient 100-300m3 düşüncem
Bez saksı 20lt 3 adet + alt 100
Gübre advanced veya canna full set
Toprak garten gold
Tohum 5 adet kararsızım bol hasat ve güzel kafa için tohum önerisine açığım
Pervane döner başlı
Ayarlı priz
3 adet photo düşünüyorum 1 i yedek gibi 2 ile devam edicem %90
Sistem yeterlimidir sizce nasil iki kişi yapıcaz dublex daire açık terasa bakan odada olucak kabin cam ters açılır da olucak sürekli koku problemi olacağını düşünmüyorum yakında ev yok hemen 1 defa yapıp bir sene mahsülümüz çıksın istiyoruz o yüzden hangi genetiği seçmeliyiz bi 500 gr çıksın yani :) şimdiye kadar hep kofteci ektim
Havalandırma için @higthead
Işık ve gübre için @Canna
Tohum genetik için @Kanka
Ve diğer dostlar yardımlarınızı bekliyorum

Kanka

Administrator
Yönetici
2 tane yapıcaksan hybrit yada ındıca baskın tavsıye ederım blue dream veya critical gibimsi

higthead

Jolly Green
Dostum havalandırma için

250m3 vortıce quıte ultra sessız modelı yeterlıdır. 360m3h de karbonfıltre set olarak yazıyorum cunku tek tek alımda daha pahalıya gelıyor. Dr karbonda setler bızler ıcın cok uygun fiyat. Sette hava kanalından tut askı aparatı alımınyum bant vsvsvsv hersey var. Tek tek alıp daha pahalıya selıcegıne set al bosver karbon fıltrede kullan.Çatıya tadılat ıcın bırı falan cıkar bosuna koku vs almasın.

yada butcene gore

Aynı m3 ve m3h ler sadece normal seri vortıce fan set

Gişiş fanı 100m3 drslient aksıyel fan

varmibisey

Kıdemli Üye
Ka
Dostum havalandırma için

250m3 vortıce quıte ultra sessız modelı yeterlıdır. 360m3h de karbonfıltre set olarak yazıyorum cunku tek tek alımda daha pahalıya gelıyor. Dr karbonda setler bızler ıcın cok uygun fiyat. Sette hava kanalından tut askı aparatı alımınyum bant vsvsvsv hersey var. Tek tek alıp daha pahalıya selıcegıne set al bosver karbon fıltrede kullan.Çatıya tadılat ıcın bırı falan cıkar bosuna koku vs almasın.

yada butcene gore

Aynı m3 ve m3h ler sadece normal seri vortıce fan set

Gişiş fanı 100m3 drslient aksıyel fan

Kanka bilgiler için çok sağol bütçeyi bi tık aşıyor ama bakalım bi değerlendirme yapıcam tekrar benim şuan aynı şekilde yapıyorum koku sorunu olmuyor ama ufak kabin hasat da az olduğu için burda sistem sağlam olacak o yüzden filtre daha mantıklı gibi

higthead

Jolly Green
Ka

Kanka bilgiler için çok sağol bütçeyi bi tık aşıyor ama bakalım bi değerlendirme yapıcam tekrar benim şuan aynı şekilde yapıyorum koku sorunu olmuyor ama ufak kabin hasat da az olduğu için burda sistem sağlam olacak o yüzden filtre daha mantıklı gibi

Dostum butceyı asıyor ıse kabın boyutunu dusuruceksın. 3 ana demir başltan kısmayın alan- havalandırma-ışık bu 3 ana demısrbas sızın sureklı kullanıcagınız urunler. eger bırını eksık veya yanlıs veya uyumlu olmayan urun alırsanız zıncırleme sorunlar baş gösterir.
Sakın bılmedıgınız fanları kullanmayın hem debi yanı cekıs problemı yasarsınız hemde traktor sesı cıkartır bılgınıze.

Sadece fanları hava kanallarını askıları vs ayrı ayrı aldıgında setten daha pahalıya gelır onun ıcın lınk paylastım=)

C

Canna

Guest
Dostum henüz almadiysan gübre kesinlikle CANNA serisini tavsiye ederim, yok o gübrenin üzerine gübre yok. Ayrica organik. O isik sana vegte cok iyi yeter ama sömeklerin iyi sismesini istiyorsan sömekte 2 adet 50 watt kirmizi LED projektör takviye yap.

varmibisey

Kıdemli Üye
Dostum henüz almadiysan gübre kesinlikle CANNA serisini tavsiye ederim, yok o gübrenin üzerine gübre yok. Ayrica organik. O isik sana vegte cok iyi yeter ama sömeklerin iyi sismesini istiyorsan sömekte 2 adet 50 watt kirmizi LED projektör takviye yap.
Abi yeni başlıcam sistemi almaya bende tam olarak öyle düşünmüştüm. nişanım vardı cumartesi onunla uğraşıyordum artık bitti şükür sistemi kurabilirim artık:)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • L lavrens33:
    ******** ******** **** ********** hahahaha **** **** ********** **** ** ********* ****** *********
  • bandaleros bandaleros:
    ******* *** *** hahahaha* ** ** *****
  • Bomberx Bomberx:
    **** **** ***** *** ********* ****** **** ***** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    *** ***** *** hahahaha*** ***** **** ******* *** ****** ********** **** ***** *** ********* ****** **** *****
  • bandaleros bandaleros:
    ** ** hahahaha**** ****** *********
  • Bomberx Bomberx:
    ********* ** **** hahahaha*******
  • L lavrens33:
    *** ****** ******* **** *
  • L lavrens33:
  • G Greenman06:
    *** ********* *** *** ********* **** ******* **** **** ******** ** ********** hahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    *** ******* * *** ****** ******* **** *
  • Night owl Night owl:
    *** **** *** ****** ******* **** *
  • Night owl Night owl:
  • L lavrens33:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ***** *** hahahaha***
  • L lavrens33:
    ***** ****** **** hahahaha****
  • bandaleros bandaleros:
    ******* ******** ********* *** *** ********* **** ******* **** **** ******** ** ********** hahahaha
  • NewGardener NewGardener:
    *** * ***** ** **** ***** ***** **
  • NewGardener NewGardener:
    ***** ** ******* **** **
  • Night owl Night owl:
    **** ****** ****** **** **** ******* *** **** ** ***** ** ******* **** **
    +1
  • Night owl Night owl:
    hahahaha** ****** **** hahahaha****
  • L lavrens33:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
  • L lavrens33:
    L lavrens33: ** *****