Yeni kabinde kafama takılanlar

melek

Üye
3-5 gündür forumda dolaşıyorum edindiğim bilgileri harmanlayıp ufaktan bi kabin topluyorum arkadaşlar fikirlerim çok değişti şuana kadar en son karar kıldığım şekliyle size anlatıp yardımlarınızı bekliyorum tekrardan , ona göre bugun siparişleri tamamlıyorum.
Öncelikle 120x120x200 kabin almayı planlıyorum 1.300 tl civarında bi yerden buldum
ışıklandırma için de cobled 2X 250W düşünüyorum satış fiyatı 1 tanesinin 550 tl 2x 1100 tl ediyor. bu kabinde ve ışıkta 3 en fazla 4 bitki bakmayı planlıyorum (uygunmudur ? )
karbonfiltre için 360m3 quiet sponsorumuzdan almayı planlıyorum fakat şu an bütçem uygun değil 2 ay sonra sömeklenmeye başladıktan sonra alsam problem yaşarmıyım ? co2 filtresiz başlasam sorun olur mu ?
giriş çıkış fanları için önerdiğiniz uygun fanlar nelerdir değerleri ne olmalı ?
şuan için kafama takılanlar bunlar onay verirseniz bugun ışık ve kabini almak istiyorum, tohumlarım hazır bu şekilde başlayıp ürünler gelincede nakit şekilde gübre saksı ph ölçer nemlendirici vs alımına gideceğim şimdiden teşekkürler

C

Canna

Guest
Ben sadece isik konusununda seni yesillendiririm, cop led üzerinde yazdigi kadar elektirk tüketir, önerim led projektör. Led diyotlardan yapilmis olani %75 elektirk tasarrufu. 1100 tl isik bütcesi ile cok daha iyisini alirsin, Asagidaki linkleri oku lütfen.

melek

Üye
kanka o bilgilendirmeleri 2 3 defa okudum belki anlamadığım noktalar vardır indoor da yeniyim fakat 1100 tl bütçe ile led bulamadım açıkcası samsung qb var 120 W 1350tl ama onunda 3 4 bitkiye yeteceğini sanmıyorum. ne dersin ?

C

Canna

Guest
Samsung QB sana vegte yeter ama cicekte zayif kalir, o linkleri ben eski nikimle yayinlamistim yani benim bilgilerim onlar. Dostum sana lazim olan isik 1 metrekare kabin icin 1 adet 50 watt turuncu, 2 adet 50 watt mavi ve 4 adet 50 watt veya 2 adet 100 watt kirmizi, bu isiklar ile kizlar cosar.

melek

Üye
Eyvallah dostum bu sistemle elektrik tasarrufu da daha iyi oluyor ve kızlarda çoşuyor anladıgım kadarıyla o zaman bunlardan ediniyorum direkt ,

Ak420

Üye
Qb yapacaksanız 4x120 w samsung 281b 700 tl 2 adet hlg240 48a yada 48 ab alirsan 500x2 toplamda 1700 tl kargo dahil 1800/2000 arasi bir maliyete 480w Qb kurabilirsin

Ak420

Üye
TRY 652.64 10%OFF | 4 adet/paket Samsung LM281B + 3000K 5000K kırmızı IR UV 120W * 4 LED lamba büyümek kuantum PCB kurulu paneli bahçecilik aydınlatma için

LED DRİVER MEAN WELL HLG240H-48B DRIVER 454,58 TL yerine 411,70 TL

Brother

Doktor
Dostum bütçen az ise alanı küçült 60x60 alana 120 watt quantum yeter
60x60 alana 360m3 karbon filtre seti de yeterli olur
auto istersen 2 tane auto sığar
photo yaparsan 1 bitkiye eğitimler ile güzel hasat alabilirsin :)
Veya kabine vereceğin parayı ışığa ver
kabini kendin yap
3-5 gündür forumda dolaşıyorum edindiğim bilgileri harmanlayıp ufaktan bi kabin topluyorum arkadaşlar fikirlerim çok değişti şuana kadar en son karar kıldığım şekliyle size anlatıp yardımlarınızı bekliyorum tekrardan , ona göre bugun siparişleri tamamlıyorum.
Öncelikle 120x120x200 kabin almayı planlıyorum 1.300 tl civarında bi yerden buldum
ışıklandırma için de cobled 2X 250W düşünüyorum satış fiyatı 1 tanesinin 550 tl 2x 1100 tl ediyor. bu kabinde ve ışıkta 3 en fazla 4 bitki bakmayı planlıyorum (uygunmudur ? )
karbonfiltre için 360m3 quiet sponsorumuzdan almayı planlıyorum fakat şu an bütçem uygun değil 2 ay sonra sömeklenmeye başladıktan sonra alsam problem yaşarmıyım ? co2 filtresiz başlasam sorun olur mu ?
giriş çıkış fanları için önerdiğiniz uygun fanlar nelerdir değerleri ne olmalı ?
şuan için kafama takılanlar bunlar onay verirseniz bugun ışık ve kabini almak istiyorum, tohumlarım hazır bu şekilde başlayıp ürünler gelincede nakit şekilde gübre saksı ph ölçer nemlendirici vs alımına gideceğim şimdiden teşekkürler

melek

Üye
Dostum bütçen az ise alanı küçült 60x60 alana 120 watt quantum yeter
60x60 alana 360m3 karbon filtre seti de yeterli olur
auto istersen 2 tane auto sığar
photo yaparsan 1 bitkiye eğitimler ile güzel hasat alabilirsin :)
Veya kabine vereceğin parayı ışığa ver
kabini kendin yap
bütçem şuanlık az kanka 1 aya düzelecek inşallah daha sonradan sistemi yükseltim masraf arttırmak istemiyorum uğraşların sebebi bu

melek

Üye
Qb yapacaksanız 4x120 w samsung 281b 700 tl 2 adet hlg240 48a yada 48 ab alirsan 500x2 toplamda 1700 tl kargo dahil 1800/2000 arasi bir maliyete 480w Qb kurabilirsin
sağol kanka cannanın dediği gibi yapacagım sanırım maliyeti düşük geliyor bayağı bi alacak yer bulamadım okadar

higthead

Jolly Green
Dostum havalandırmanı 1 ay sonra alıcak ısen suan 300-350 tlye 2 aksıyel fanla gırıs cıkıs havalandırmanı yapabılırsın. sakın fılızlendırıp havlandırmasız bırakma kızları gelısım sıfıra yakın olur. kullanılmıs pıs ve sıcak hava sureklı ıcerde durdugundan.

Drslient aksıyel fanı bunu cıkısa kullan

Bunuda gırıse kullan. Kanal tıpı fanını alınca bu nu gırıs fanı olarak devam edıceksın. Yukarıdakı cıkıs fanında yedek olarak kalsın kosede.Acil durumlarda kullanırsın.

melek

Üye
eyvallah kankam havalandırma konusunda senin bu işi çözeceğini biliyordum. 360m3 bana koku anlamında sıkıntı çıkaracakmıdır sence
Dostum havalandırmanı 1 ay sonra alıcak ısen suan 300-350 tlye 2 aksıyel fanla gırıs cıkıs havalandırmanı yapabılırsın. sakın fılızlendırıp havlandırmasız bırakma kızları gelısım sıfıra yakın olur. kullanılmıs pıs ve sıcak hava sureklı ıcerde durdugundan.

Drslient aksıyel fanı bunu cıkısa kullan

Bunuda gırıse kullan. Kanal tıpı fanını alınca bu nu gırıs fanı olarak devam edıceksın. Yukarıdakı cıkıs fanında yedek olarak kalsın kosede.Acil durumlarda kullanırsın.

Brother

Doktor
Dostum o ışıkla yaptığın bitkilere bakabilir miyim ?

Samsung QB sana vegte yeter ama cicekte zayif kalir, o linkleri ben eski nikimle yayinlamistim yani benim bilgilerim onlar. Dostum sana lazim olan isik 1 metrekare kabin icin 1 adet 50 watt turuncu, 2 adet 50 watt mavi ve 4 adet 50 watt veya 2 adet 100 watt kirmizi, bu isiklar ile kizlar cosar.

higthead

Jolly Green
eyvallah kankam havalandırma konusunda senin bu işi çözeceğini biliyordum. 360m3 bana koku anlamında sıkıntı çıkaracakmıdır sence

Dostum 120x120 kabınde 250m3 cıkıs fanı ve 360m3 karbon fıltre olmaz.

Bütçene göre normal seri vortice 350m3 ve 480m3h karbon filtre kullan.

Yada

Yine aynı 350m3 cıkıs ama quıte ultra sessiz model ve 480m3h karbon filtre

Giriş ise yukarıda attığım 200m3 dr slient aksıyel fanı kullanıcaksın

melek

Üye
eyvallah kanka sağolasın o şekilde yapayım

Dostum 120x120 kabınde 250m3 cıkıs fanı ve 360m3 karbon fıltre olmaz.

Bütçene göre normal seri vortice 350m3 ve 480m3h karbon filtre kullan.

Yada

Yine aynı 350m3 cıkıs ama quıte ultra sessiz model ve 480m3h karbon filtre

Giriş ise yukarıda attığım 200m3 dr slient aksıyel fanı kullanıcaksın

Grow Muhabbetleri
Help Users
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!