Yeni kızlarım için toprak karışımı

Pablo

Yeni üye
Herkese merhabalar. 2 adet Lemon Og Haze Autoflower'ı toprağa vereceğim fakat önce deneyimli arkadaşlardan görüş almak istedim.​
2 adet 8 yada 12 lt airpot saksım var, 20 lt all mix, 20 litre light mix ve 17 18 litre kadar da coco var elimde. Fakat coco sert şekilde blok halinde geldi ben bunu nasıl normal torf şekline getireceğim ?​
Sizce her iki saksıda da alta all mix, üste allmix+ coco karışımı mı yapsam, bir saksıyı tamamen coco diğer saksıyı allmix+light mix mi yapsam bilemedim. Her üçünü karıştırırsam all mix in gübre miktarı düşeceği için tohumda herhangi bir sıkıntı da yaratacağını düşünmüyorum. Fakat mundar etmekte istemiyorum, bilgisi olan daha önceden bu tarz deneyim yaşayan kankalardan destek bekliyorum :)

K

kybozkurt

Guest
Herkese merhabalar. 2 adet Lemon Og Haze Autoflower'ı toprağa vereceğim fakat önce deneyimli arkadaşlardan görüş almak istedim.
2 adet 8 yada 12 lt airpot saksım var, 20 lt all mix, 20 litre light mix ve 17 18 litre kadar da coco var elimde. Fakat coco sert şekilde blok halinde geldi ben bunu nasıl normal torf şekline getireceğim ?
Sizce her iki saksıda da alta all mix, üste allmix+ coco karışımı mı yapsam, bir saksıyı tamamen coco diğer saksıyı allmix+light mix mi yapsam bilemedim. Her üçünü karıştırırsam all mix in gübre miktarı düşeceği için tohumda herhangi bir sıkıntı da yaratacağını düşünmüyorum. Fakat mundar etmekte istemiyorum, bilgisi olan daha önceden bu tarz deneyim yaşayan kankalardan destek bekliyorum :)
Dostum sen sorun sormamissinki. sen elinse bulunan bircok imkan icinde kendini imkansiza sokmaya kalkiyorsun. Cocoyu oarcalayamiyorsan elleme. At allmix e ver gubreyi. Zaten ilk 10 gun gubresiz su vercen. Sonra baktin durumlari iyi. Normal sudan çıktığı gibi all mixe ver. Mumkunse allmixi cocoyla karistir hatta mk ^^

K

kybozkurt

Guest
Dostum sen sorun sormamissinki. sen elinse bulunan bircok imkan icinde kendini imkansiza sokmaya kalkiyorsun. Cocoyu oarcalayamiyorsan elleme. At lightmix e ver gubreyi. Zaten ilk 10 gun gubresiz su vercen. Sonra baktin durumlari iyi. Normal sudan çıktığı gibi all mixe ver. Mumkunse allmixi cocoyla karistir hatta mk ^^
Lightmixe at once diycektim dostum. Allmixe on gun normal suladiktan sinra atarsin. Gubreyede gerek kalmaz. Ama bu saksilarin gubresi 3 gunde bir sulayacaksin ve ben 3. Sulamada biter diye dusunuyorum. 4. Sulamadan itibaren gübre time

Ü

Üye silindi 13123

Guest
Kanka allmix toprakta filizlendirme yakarsın bitkiyi light mixe ek zaten bitki auto yaşam döngüsü kısa stres yaşamasın.

K

kybozkurt

Guest
Kanka allmix toprakta filizlendirme yakarsın bitkiyi light mixe ek zaten bitki auto yaşam döngüsü kısa stres yaşamasın.
Ustam yakalamışken hemen bir sorum olacak. 70 cm yükseklikte bir alanda micro grow yapacam. Deniycem yani. 100w cob kullancam tamam. Fakat baska ne kullanayim? Esinti için bir tane pc fani takam hizasina. Peki saksi kaclik olaa yeter? 2 3 litre yetermi?

Ü

Üye silindi 13123

Guest
Ustam yakalamışken hemen bir sorum olacak. 70 cm yükseklikte bir alanda micro grow yapacam. Deniycem yani. 100w cob kullancam tamam. Fakat baska ne kullanayim? Esinti için bir tane pc fani takam hizasina. Peki saksi kaclik olaa yeter? 2 3 litre yetermi?

Kanka pc fanı yetersiz gelir mandallı usb fanlar var ucuz yollu onlardan 2 tane al sağlı sollu koy o şekil iş görür fakat 60-70 cm alanda auto zor bakılır sömeklenme zamanını kendi belirlediği için eğitim zor çok kısıtlı.Normalde en az 10-11 litre lazım fakat bitkiyi küçük tutacağın için 6-7 litrede iş görecektir forumda bir arkadaş yapıyordu 7 litre saksı ile.Bitkiyi mümkün olduğunca en başından itibaret enine yatır öyle büyüt 70 cm alan ışık için en az 35-40 cm de boşluk lazım yakmaması için. geriye kalacak 30-35 cm saksının çok kısa olması lazım ve en başından itibaren bitkiyi hep yatırman lazım.

K

kybozkurt

Guest
Kanka pc fanı yetersiz gelir mandallı usb fanlar var ucuz yollu onlardan 2 tane al sağlı sollu koy o şekil iş görür fakat 60-70 cm alanda auto zor bakılır sömeklenme zamanını kendi belirlediği için eğitim zor çok kısıtlı.Normalde en az 10-11 litre lazım fakat bitkiyi küçük tutacağın için 6-7 litrede iş görecektir forumda bir arkadaş yapıyordu 7 litre saksı ile.Bitkiyi mümkün olduğunca en başından itibaret enine yatır öyle büyüt 70 cm alan ışık için en az 35-40 cm de boşluk lazım yakmaması için. geriye kalacak 30-35 cm saksının çok kısa olması lazım ve en başından itibaren bitkiyi hep yatırman lazım.
Ustam yani saksıyı bildiğimiz yassı yoğurt kapları gibi bulucam yapıcam. Ve en başından beri sanki bonzai ağacı gibi yatırarak ilerleyecem. Anladım ustam. Olmadı boydan kaybettigim saksi payını, fidanı yassı saksının kenarından dikip soldan saga büyüterek kazanmaya çalışırım. Peki sence kelle uçurmalı mıyım? Faydası olurmu dersin boyuna? Bu sefer de enine mi daraltır ki o_O

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Sleepless Sleepless:
    ***** *** *** **** ***** **
  • Sleepless Sleepless:
    hahahaha* ** ********* ** ******
  • nicozaniolo nicozaniolo:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    **** ******* hahahaha *********
  • Didrug Didrug:
    hahahaha ********** ***
    ** *** ******** *** **** *** ********** **** hahahaha**
    *** **** ******* **
  • Sleepless Sleepless:
    *** ******** ***** ***** ********** ****** **** ********** **
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    **** **** hahahaha **** *** ******
  • Didrug Didrug:
    ***** hahahaha* **** ** **** *** ****
  • Didrug Didrug:
    *** hahahaha** **** **** ******** **** *****
  • Didrug Didrug:
    *** ** hahahaha******
  • Didrug Didrug:
    hahahaha ********* ******** **** ****** ******** ********* ********* ** ****
    ****** ******** ********** ** hahahaha* ***** ******* ***** ** ******* ******
    **** hahahaha* ***** ******
    ********** ******* ********** **
    nicozaniolo nicozaniolo: ********** ******* ********** **