Yeni basliyorum yardiminiza ihtiyacim var

C

Canna

Guest
Dostum sana yazdim o bebege su anda kök gelistirciden baska bir sey verme, ve suyu direk dipine degil, 1 cm uzagina dire seklinde ver.

C

Canna

Guest
Photo bitkiye 4. bogumdan sonra kelle ucurabilirsin , auto bitkiye tavsiye etmem, aradan 2 hafta gecsin duruma göre bir topping daha sonra 2 hafta bir de fimming yaptin mi, tadindan yenmez :)

MRfs

Üye
Tamamdır usta daha 4 boğuma gelmedi geldiğinde yapacagim çorbacı tohumu dediğin gibi photodur muhtemelen anlama imkanimiz yokmu net bir bilgi ile hareket etsem

C

Canna

Guest
Dostum cok iyi görünüyorlar ama düzeltmen gereken bir kac detay var. 1. ve 2. resimdeki bitkilerde gübre, dolayisiyla azot fazlalaligi var, yapraklar koyu yesil ,yaprakalar yanlardan iceri kivrilmis ve yapraklarin ucu cok hafifi beyaza dönmüs, o bitkiler veye bitkiye bir dahaki sulamada sadece alttan 3-4 su bardagi su cikacak sekilde PH ayarli su ver ve gübreyi biraz temizle. 3. resimde bir sikinti görmedim.

MRfs

Üye

@Canna Usta sormak istediğim şudur
Cinsiyet,topping nasıl olmuş,dün flus attım son durum degerlendirmesi

C

Canna

Guest
Topping gayet güzel olmus, her hangi bir sikinti görmedim resimlerde, cinsiyet daha belli degil

MRfs

Üye
Sevindim her şeyin yolunda olmasına bu gün tam 34 gün oldu usta şu an ne döneminde ve ne zaman dönem atlayacak gubre ne zaman degisecek bunlarla ilgilide bilgilendirirnisin usta

C

Canna

Guest
Dostum hangi gübreyi kullaniyorsun, o gübreye göre elinde sema var mi, daha yeni Topping yaptin bekle bitkinin 2 hafta kadar zaman ihtiyaci var yeni kelleri gelistirmesi icin, yani su anda hala veg dönemi olarak gitmelisin, ama bana gübre bilgilerini yaz, yardimci olurum.

MRfs

Üye
@Canna Usta gübreler bunlar elimde bir şema yok sen değerleri yüksek olduğu için 1 l ye 1 ml önermiştin söylediğin gibi kullanıyorum ancak bu besin fazlalığından dolayı yaapraklarda belirtiler olmustu flus attım biraz daha düşürmeyi düşünüyorum senin tavsiyelerin nelerdir

C

Canna

Guest
Tamam simdi hatirladim, dostum su anda vermen gereken sadece 5. resimde olan NPK gübresi, cicekte 2. resimde olan gübreye yani PK gübresine ihtiyacin var, ama kalsiyum ve magnezyum iceren gübren yok, bak bakalim o firmanin böyle bir gübresi var mi, yoksa bir sekilde sana kisaca calmag dedigimiz gübreden lazim

C

Canna

Guest
Elinde sema olmadigina göre sürekli bitkini takip ederek gübreleme yapman lazim, eger ben altindan kalmam diyorsan bana sürekli resim gönder ben sana yardimci olurum.

MRfs

Üye
Usta calmag atamının calmagı var bir gübreli bi calmagli sulama yapıyorum onuda 1 lt ye 1 ml olarak veriyorum

MRfs

Üye
Evet sema olmadığı için tamamen gözlemli bir şekilde tecrübe etmem gerekiyor değerleri biraz düşüreceğim bir süre öyle deneyeceğim mutlaka sanada soracağım daha çok yol katetmem gerekiyor

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • İstanbul İstanbul:
  • muadip muadip:
    ****** ******** ***** ******* *** *** *** hahahaha*
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ****** hahahaha*** ***
  • muadip muadip:
  • İstanbul İstanbul:
  • muadip muadip:
  • I ichbinkrytpon:
  • I ichbinkrytpon: