Yeni basliyorum yardiminiza ihtiyacim var

C

Canna

Guest
o zaman plagron set al dostum hem denenmis kaliteli gübre, 2 saksi icin 3 adet 6500 k beyaz ve 1 adet gün isigi torsh led sana vgte yeter, torsh led leri üzerindeki plastik kapagi cikar daha iyi isik veririr cicekte 3 adet daha gün isigi sari takviye yaparsin sana yeter, ama isigi hep ölcerek ver bitkine, sana gerekli dgerleri yazdim

MRfs

Üye
Usta birsey danışacağım sindi forumda gördüm bir arkadaş tesisat kurmuş 50 watt led projektörlerden 3 tane almış 2 kırmızı 1 mavi ve bir tahtanın üstüne kurmuş bende öyle yapmayı düşünüyorum daha uygun geliyor bana gün ışığı ve beyaz da lazım kaç adet almalıyım 2 adet 100 watlik beyaz 1 adet 100 watlik gün ışığı ve 2 adet kırmızı 50 watlik 1 adet mavi 50 vatlık yeterli olur mu

C

Canna

Guest
Dostum senin yapacagin alanda 1 adet 50 watt turuncu(amber) 5 adet 50 watt mavi ve cicekte 2 adet 100 watt kirmizi lazim, sadce kirmizi ve mavi cicek dönemi icin vegte turuncuda lazim, ayrica turuncu cicekete takviye olur.Her ikiside olur, organikte verim biraz düsük ama cigaranin tadi daha iyi olur, normal dede cigarin tadi iyi olur ama organik kadar degil.Sen karar ver.

C

Canna

Guest
Hayir yok dostum, neden yok acikliyayim. Beyaz mavi agirlikli isik, onun yerine biz direk mavi kullaniyoruz.Gün isigi kirmizi agirlikli isik onun yerine biz direk kirmizi kullaniyoruz, turuncuyu da bitki sadece boy gitmesin yanlaradanda dal versin diye kullaniyoruz.

C

Canna

Guest
Haklisin cok boya gidiyorlar, isigi yaklastir, yanindan destekle yatmasinlar dik dursunlar

MRfs

Üye
Canna reis lavaboda ısıyı ayarlaamıyordum 18 in üstüne çıkaramıyordum kabin almak durumunda kaldım 120 120 200 boyutunda kurulumu yaptim yerleştirdim şu an sıcaklık 24.5 nem 65 75 arası seyrediyor yavaş yavaş havalandırma islemlerini yapacagim son durum bu. Bu gün tam 10 gün oldu calmag desteğine ne zaman başlamalıyım şimdiye kadar hep bos suladım

C

Canna

Guest
Dostum o banyo vantilatörünü kabinin asagisna tak yukari degil, ayrica yetistirme isigini kapatmadan resim yüklemissin, filizleri tam göremedim, yani filizlerin yaprak rengini görmem lazim. Sicaklik iyi nem 75 sin altina düsmesin, gerekirse kücük bir kolanya sisesine su koy kabinin icine su püskürt.

MRfs

Üye
Son durum bu usta başla dersen calmage başlayacağım ph ayarlı şu veriyorum şimdilik kurudukça bu gün 11 gün oldu. Kelleyi topraktan cikarali 9 gun oldu

C

Canna

Guest
Dostum, grow gübresi ver, ama filizin tam dipine degil 1 cm kadar uzagina daire seklinde, hala boya gidiyor isigi 5 cm daha yaklastir, yandan kürdan givbi bir seyle destekle yazdim yapmamisssin, bak yamulmaya baslamis, nem %80 , calmag filan unut simdi, hele bir filizin palazlansin.

MRfs

Üye
Usta simdi geldim eve dediklerini yapacagim birşey soracağım çiçeklere kürdan yerine toprak eklesem olur mu ne diyorsun

MRfs

Üye
Usta 10 adet cob led siparişi verdim 380-780 nm 50 w 10 adet
4 adette 50 w amber söyledim full spektrumlarin hepsini kuracağım ekstra amberden kaç tane kuruyum önerin nedir 120x120x200 kabin 3 veya 4 saksı düşünüyorum

C

Canna

Guest
Cok isik söylemissin o kabin icin, neyse cob ledler cabuk bozuluyor yedek kalsin iptal etme. Hepsini kurma cok fazla, ayrica 4 amberde cok fazla, bir tanede lüks metre al dostum 200 tl civarinda var nette. Isiklari ölcerek isik vermelisin bitkilere fazla isik ayni yetresiz isik gibi bitkinin gelismesini olumsuz etkiler, ve o kabinde sana 3 saksi öneririm.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • RuhsuzGarden RuhsuzGarden:
    ***** *** *** **** *** ******** ** dready* **** *** ******* *** ****** *** ******** ****** ******* ****** ***** *****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* ***** ****** ********* ****** ******** *** ***** ********** ******* **** ****** **** ****
    ******* dready** ******* ***** ***** *********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** *** *** **** *** ******** ** dready* **** *** ******* *** ****** *** ******** ****** ******* ****** ***** ******** ******** ***** ***** ********* ******* *** ****** **** ** ***** **** ** ** ***** **** **** ******* ********
    ********* **** dready*
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* **** dready*********** ** **********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* ****** dready** ********** ** ******* **** ****** ****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********** **** dready***** **** *** *** ***** ******** *** ***** ***** ******
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** *** dready ** *** ********** ***********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** *** dready ** *** ********** dready**** ** ****** ********* dready * ** *** *******
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** **** *** ********* * **** ** ********** ****** ****** ********** ***** *** ****** ** ***** ******* *** **** ***********
    ***** dready****** ******** * ***** ******* **** ********
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** dready****** ******** * ***** ******* **** dready **** ******* ****** ****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    Nazim_Red Nazim_Red: ***** ********