Yeni basliyorum yardiminiza ihtiyacim var

MRfs

Üye
Peki usta kaç led döşeyim kaç tane amber olsun kaç tane spektrum olsun 3 bitki için kaç watt yeterli olur tohumdan hasara kadar

MRfs

Üye
Bunlarda son hali toprakla besledim etrafını ışığı yaklastirdim bloom gübresini verdim 1 litre suya 1 ml tam dibine değil çevresine verdim bu gün 12 gün oldu kelleyi cikarali yorumlarını bekliyorum ustam

C

Canna

Guest
Bekle gecmisteki yazismalarimizi okuyorum, hatirlamak icin her seyi

MRfs

Üye
Sıcaklık 23.4 24 arası seyrediyor nem 65 75 arası seyrediyor isik mavi ve kırmızı var o takılı geçici olarak dediğim gibi 10 adet full spektrum cob led gelecek kaç tanesini bağlamam gerekiyor 4 adette amber var nasıl bir tesisat kuruyum 120 120 200 kabin

MRfs

Üye
Boya verdiğiicin destek köy demistin toprakla besledim yukselttim fotoğraflarda belli 12 günlük bloom gubresine başladım dün. Bana ışık konusunda yardımcı ol usta kaç led yapıyım kaçı full s kaç tanesi amber olsun

C

Canna

Guest
Simdi hatirladim, kusura bakma dostum o kadar cok yorum yaziyorum ki hepsi aklimda kalmiyor. Simdi kirmizini yerine amber lazim, ama lüks metre olmadan isigi ölmeden mesafeyi ayarlamk cok zor, o full spectular geldigi zamanda isigi ölcmeden ne sana kac tanesini kullanman gerektigini nede masafeyi söyliyebilirim,

C

Canna

Guest
Sana önerdigim veg dönemi isik ama yazdigim gibi lüks metre olmadan olmaz, su anda 3 saksi icin cicege kadar yetebilir belki veg dönemi icin 1 adet mor isik daha takviye gerekebiklir, cicekte toplam 400 watt olsa yeter diye düsünüyorum ama dostum isik mesafesini sana isigi ölcmeden söyliyemem.

MRfs

Üye
Usta ben ışıkların montajını yapmadan bilemem ki lux değerlerini ben bu 10 adet cob ledi bağlasam ekstra 2 adette amber bağlasam toplam 12 adet 500 watt spektrum 100 watt amber sonrasında ışığın alçaklık yükseklik ölçüsüne göre lux değerlerini ayarlayamam mi

C

Canna

Guest
Tamam sen sitemi kur, isiklari ölcersin ölctügün degerleri ve ölctügün mesefeyi yazarsan bana, on göre ben hesap eder kac isik ve kac lüks ölcmen gerektigini yazarim.

C

Canna

Guest
Cok iyi, baksana o kadarcik filize gövde nasil kalinlasmis, grow gübresine basla, semana göre, ama suyu filizin tam dipine degil 1-2 cm uzagina daire seklinde ver, 70-80 ml su versen yeter. Su anda sadece mavi isik mi var, turuncu da var mi?

MRfs

Üye
Usta bloom gübresine 2 gün once sen söylediğin de başladım ışık olarakta hem.mavi hem kırmızı var dandik bir ışık sanırsam acemiligimizden ilk onu aldık ucuz diye ise yaramadığını öğrendim ancak ledlerim geldiğinde tesisatı kuracağım idaretenlik bunu kullanıyorum

Kanka

Administrator
Yönetici

Buda son durum usta
@Canna hocam gubreye başlaması için sencede erken değil mi güne göre gitmeyin bence boya tipe göre gidin derim gubre ıcın bence erken ama ıllede başlıcam dıyorsan hata değil belki ama ben yapmam

MRfs

Üye
@Canna hocam gubreye başlaması için sencede erken değil mi güne göre gitmeyin bence boya tipe göre gidin derim gubre ıcın bence erken ama ıllede başlıcam dıyorsan hata değil belki ama ben yapmam
Reis bu gün 14 günlük oldu ancak gelişimi çok yavaş ilerliyor kabinin içine bu gün co2 yaptım maya ve şekerden onu öğrendim olması gerekiyormus ışıkta yetersiz sipariş verdim kendim tesisat yapacagim bi kaç güne elimde olur bir kere gubreli şu verdim boş sulamada ise calmag verdim dogrumudur acaba ?

C

Canna

Guest
Patron kankanin topragi kaliteli güclü toprak degil, filizlerin yapraklarin acik yesil olmus, yani grow gübresine ihtiyaci var diye gördüm, toprak light mix olsa haklisin en az 2 hafta gübreye gerek yok

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Carl Jung Carl Jung:
    hahahahahahahaha
  • Carl Jung Carl Jung:
    hahahahahahahaha
  • Carl Jung Carl Jung:
    hahahahahahahaha
  • Carl Jung Carl Jung:
  • Carl Jung Carl Jung:
  • Bomberx Bomberx:
    **** ***** ******** *