Yeni Başlayan Birisi İçin Yardım

adanalı321

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar ilk defa yapıcam bilgi eksikliğim aşırı fazla o yüzden forumdaki konuları tek tek okuyup bilgi sahibi olmaya çalışıyorum öncelikle arkadaşımla beraber yapıcam 2 adet siparis vericem kushseedten 2 ayrı genetik alıcaz 5+5 10 tohum yapıyor. Şuan takıldığım size sormak istediğim konu ise 10 tohum için nasıl bir kabine ihtiyacım var ben marangozum forumdada gördüm mdfden kabin kullananlar var bütçem çok olmadıgı için hazır alamıcam ama kendim yapabilirim malzemem de ustalığımda var fakat nasıl bir şey yapmam gerektiğini bilmiyorum bu tarz MDF Kabin kullanan varsa hangi ölçülerde ve nasıl bir tasarım yapmam gerektiğini anlatabilir mi? örnekler varsa onlardanda atabilirsiniz. Şimdiden çok teşekkür ederim.

adanalı321

Yeni üye
Arkadaşım biraz daha bilgili bu konularda bana göre ama ben burdan ilerlemek istiyorum daha profesyonel olması için

VendettaX

Ordinaryüs
Öncelikle isikdan öte havalandırma ve karbon filtre fiyatlarına bir bak sponsorda Dr karbon gözün kesermi ışık konusuda inan bana kanka ya hps ya qb kurtarır 5 50 bin TL arası diyim 10 tohumun hediyesiyle 12 14 tohum gelicek onuda hesap et yakalanirsam 10 15 bitkiye açıklanan zor olucak bu durumdan sonra detaylara gireriz ustalarla beraber

Yestafo

Kıdemli Üye
MDF den iç ölçüleri 100x 100 x 100 x 100 yükseklik de 180 ölçülerinde içi boş bı kabin yapabilirsin. Arkası yine dolaplarda kullandığın 8 mm arkalık olabilir biraz kalın olmasında fayda var. Kapısı çift açılır değil tek açılır yapabilirsin. Bı tarafa doğru tek parça halinde açılabilecek şekilde. Ayrıca kapı kısmıni yaparken sızdırmazlık olmayacak şekilde dizayn edersen daha mantıklı olur. İklimlendirmen bozulmaması ışık sızması ve koku sızması olmaması oneml. Buz dolabı kapağı gibi düşün. Ayrıca MDF kabin kullandığım için söylüyorum. Fanları direk kabine vidalarsan ve kullandığın fanlar ucuz ürünler olursa titreşim ve ses yapar uğultu çıkarır bilgin olsun. Kabının yere temas edecek ayaklarına titreşimi ve sesi önleyici sünger vs kullanabilirsin

acemiceday

Müptezel
Bro bence baştan başlama bu işe inan. Arkadaş ile birlikte grow yapmak, insanlara bu işte güvenmek bilemiyorum inan.
Ben yapiyorum çocukluk arkadaşım sigara içen o dahi bilmez dostum.
Ben sen ilk konuyu anlatırken o cümleyi görünce tamam hiç olmasa daha iyi dedim.
Bence kendin yapsan daha iyiydi? Başkasına ne gerek var ki şimdi ? Onun sonu olmaz kanka. Samimi söylüyorum devam etme bu şekilde.
Ama illaki yapicam dersen zaten tecubeniz malzeme ekipman eksikliğiniz var söylüyorsun, bonuslarka birlikte 14 bitki eder, yada 10 dersen nasıl ilgileneceksin? Ben ikinci grow unu yapmış bir kankan olarak söylüyorum. Gereken tüm ekipman masraflar artacak katlanacaktir.
120*120 veya 100x100 yükseklik 1.80~2.00 mt olsun yeter. Sen bir auto photo grow yap tecrübe edin sonra başlarsin fazla ekmeye.

Bende arkadaşınla başlamanı kesinlikle önermem az daha bende öyle bir hataya düşecektim son anda hiç başlamadan vazgectim dedim param yok ekipman almaya dedim. Çünkü içinde hep kuşku olacak ya da en kötü ters düştüğünde acaba ihbar eder mi diyeceksin senden bişey istediğinde reddedersem acaba beni ihbar eder mi diye tribe gireceksin vs vs.

Avare

Doktor
Arkadaşa sadece yapmayı düşündüğümü söyledim bundan sonra senden alırız dedi. Dedim benim evde baca çıkışı yok o yüzden yapamıyorum da öyle yırttım. Kanka kimse bilmemeli ortak yapılacak işler var yapılmayacak işler var bu yapılmayacakların başını çekiyor.

Grow Muhabbetleri
Help Users
    İstanbul İstanbul: ****** ******* ****** ****** ******** *******