Yeni başlayacağım gereken malzemeler hakkında yardım

PreqabaLin

Yeni üye
Dostum amacimiz bu. Bende herseyi burdan ogrendim bilgilendim. Bosuna pahali urunler almayin bu sekilde desteklerimizi veriyoruz. Fan isinide haletik. Karbon isinide cozdunmu is tamamdir :).
Aynen karbon işini de sarı siteden alıcam 2 3 kat fazla karbon kullanıyorlarmış 580 tl fiyat verdi 467m3 için. Geriye aklıma takılan tek sey siparisleri nasıl vermeliyim amcalara takılmadan gübreleri ist e gidip mecbur elden alıcam gibi :/ ışık zaten ali den gelicek kendim yapıcam 12 adet xyo cob led ile tohum da kargo ile arkadasıma gonderticem o alıcak geriye çadır ve gıbreler kalıyor onları da siparis gecersem sorun olur sanırım bi care bulucam artık

higthead

Jolly Green
Aynen karbon işini de sarı siteden alıcam 2 3 kat fazla karbon kullanıyorlarmış 580 tl fiyat verdi 467m3 için. Geriye aklıma takılan tek sey siparisleri nasıl vermeliyim amcalara takılmadan gübreleri ist e gidip mecbur elden alıcam gibi :/ ışık zaten ali den gelicek kendim yapıcam 12 adet xyo cob led ile tohum da kargo ile arkadasıma gonderticem o alıcak geriye çadır ve gıbreler kalıyor onları da siparis gecersem sorun olur sanırım bi care bulucam artık

Dostum toprak ve su dan alabilirsin.Bu aralar pek growkentle magicplant e bulasma derim. Fanını zaten başka firmadan alıcan.Karbonuda zaten ayrı firma. geri kalanı toprak ve gübreleri toprak ve sudan al derim.

PreqabaLin

Yeni üye
Dostum toprak ve su dan alabilirsin.Bu aralar pek growkentle magicplant e bulasma derim. Fanını zaten başka firmadan alıcan.Karbonuda zaten ayrı firma. geri kalanı toprak ve gübreleri toprak ve sudan al derim.
Eyvallah üstad çok sağolasın valla hasatın bol olsun. Bir de 19L saksılar da 2 bitki yapsam 600w ışık versem 5 6 hafta veg de tutsam iyi verim alır mıyım? çok yordum biliyorum ama kafamda deli sorular hic bitmiyor :(

higthead

Jolly Green
Eyvallah üstad çok sağolasın valla hasatın bol olsun. Bir de 19L saksılar da 2 bitki yapsam 600w ışık versem 5 6 hafta veg de tutsam iyi verim alır mıyım? çok yordum biliyorum ama kafamda deli sorular hic bitmiyor :(

Dostum 19lt saksılarda efsane olur.5-6 hafta veg çok iyi olur zaten minimum 40 gün veg tavsiyedir. 600w hps tam efsane olur hatta 3-4ü de kaldırır ama yer sıkıntısı yaratır. 2 photoyu güzel eğitimle güzel saga sola acarsan bomba olur.

PreqabaLin

Yeni üye
Dostum 19lt saksılarda efsane olur.5-6 hafta veg çok iyi olur zaten minimum 40 gün veg tavsiyedir. 600w hps tam efsane olur hatta 3-4ü de kaldırır ama yer sıkıntısı yaratır. 2 photoyu güzel eğitimle güzel saga sola acarsan bomba olur.
Aynen ilk growum olucak ama 1 aydır forumdan cıkmıyorum cok arastırıyom ilk 5 bitki yapıcaktım 120x120x200 cadır da 19L saksılar da 600w full spectrum cob led bu arada ısıgim olucak kendim yapıcam. Sonradan baktım ki bitki sayısı degil onemli olan ışık ve eğitim aynı zaman da veg süresini uzun tutmak tüm mesele en son 4 tane yapayım dedim simdi diyorum ki 4 bitki ile 2 bitki de aynı hasatı vericekse ne gerek var 4 bitkiyle ugrasmaya böyle düsündüm en son yani doğru mü düsünüyorum :D

higthead

Jolly Green
Aynen ilk growum olucak ama 1 aydır forumdan cıkmıyorum cok arastırıyom ilk 5 bitki yapıcaktım 120x120x200 cadır da 19L saksılar da 600w full spectrum cob led bu arada ısıgim olucak kendim yapıcam. Sonradan baktım ki bitki sayısı degil onemli olan ışık ve eğitim aynı zaman da veg süresini uzun tutmak tüm mesele en son 4 tane yapayım dedim simdi diyorum ki 4 bitki ile 2 bitki de aynı hasatı vericekse ne gerek var 4 bitkiyle ugrasmaya böyle düsündüm en son yani doğru mü düsünüyorum :D

Dostum net 2 photo yap 4 une bedel olur zaten.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kamilars kamilars:
    +1
  • BRUNOOOOO BRUNOOOOO:
    +1
  • B Bavçikimari:
    ******* dready*** ********* ******* ******* ********* *** ***** ** ** ****** ******* ********* ****** ******** ********** *** ******* ** ***** dready* ** ******* dready** **** ******* ***** ***** ***** ****** ** ****** *********** ******* dready*** ******* ****** ******
    +1
  • SariTursu SariTursu:
  • SariTursu SariTursu:
  • Night owl Night owl:
  • S sibetta:
  • S sibetta:
    ********** *** **** ***** ***** ******** ****** ***** ******** ***** ***** ****** ***** *** ****** *****
  • Emmy Emmy:
  • S sibetta:
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ******** * **** ***** *** ******* ***** *** ***** **** ** ***** ******* ******* ******** * **** ***** ****** *** ***** ********* ****** ***** ******* ***** *** *********
  • S sibetta:
  • S sibetta:
    ***** ******** ******** **
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
    dready********** ** ******* ** *** ***** *** ****
  • Mordecai Mordecai:
    *** dready
  • Mordecai Mordecai:
    ***** ****** **** ***** *** ********** dready* *****
  • kawinnnz kawinnnz:
    **** dready** ********** ** *** *****