Yeni başlıyorum bu ışık iyimi sizce

CigaraAdam

Yeni üye
https://tr.aliexpress.com/store/product/2PCS-USA-DE-AU-UK-Stock-100-Warranty-Biosun-450W-Full-Spectrum-With-IR-UV-LED/1850423_32642272859.html?spm=a2g10.12010612.0.0.35de768cXOgGkg

Burdaki 2 ışıkla 2 bitki yetiştirmeyi düşünüyorum.

Sizce ortalama hasat ne kadar olur ?

Bu ışık ekimden hasata kadar yeterli olur mu ?

Işık türlerini pek bilmiyorum, beni aydınlatabilir misiniz ?

Hsyn84

Yeni üye
Yazan değerler doğruysa 2 bitkiden çok güzel hasat alırsın güzel bir bakımla

CigaraAdam

Yeni üye
Cvp: Yeni başlıyorum bu ışık iyimi sizce

Hsyn84' Alıntı:

siparişi verdim önümüzdei haftada arjan's ultra haze 2 sipariş edicem 3 tane
ama 1 bitki mi yapsam 2 bitki mi karar veremedim

Jindeaii

Yeni üye

CigaraAdam' Alıntı:
Hsyn84' Alıntı:

siparişi verdim önümüzdei haftada arjan's ultra haze 2 sipariş edicem 3 tane
ama 1 bitki mi yapsam 2 bitki mi karar veremedim

ışık değerleri normal görünüyor. her biri 13.000 lümen civarında. iki bitki gönül rahatlığıyla yetiştirebilirsin. ışığın markasını daha önce duymadım. ledler daha bu sektörde daha az tercih edildiği için(hpsye göre) markalar kendilerini zor tanıtabiliyor. bakalım görelim diyeyim kanka. daha önce yetiştirmediysen birer birer yetiştirmen daha uygun olacaktır sana. tahmini bir hasat bir çok etmene bağlıdır. kullandığın topraktan suya gübreye. o yüzden o olayı hiç düşünmeden gireceksin. en başta hasat hesabı yapmak saçma olur. belki de bitkilerin hastalıktan ölecek. içi karartmayayım da şimdi sen anladın olayı.

Mübarek

Yeni üye

ben böyle pahalı şeyler görünce kıllanıyorum aslında bunu almak yerine 50w driversız tam spectrum led alsan 8 tane 400w eder bununu 2 ye katlar ki birde soğutucu al kablo işlerini elektrinkciye hallettir çok daha ucuza çok daha kalieli bir sistemin olur ::D bence yapabiliyorsan bunu iptal et ve kendine kat kat daha ucuz bir sistemle daha verimli bir sistem kur derim hata led sayınsın istediğin kadar yap 50w tam spectrum ledler 2-3 dolar kadar paran boşa gitmesi ziyan etme bro elektriğinide paranıda

hesapladım alıcağın 450wlık 2 tane 248Dolar tutuyor ama aynı watt değerine sahip 18 tane 50w led https://tr.aliexpress.com/item/Led-Grow-Light-Chip-AC-220V-20W-30W-50W-Full-Spectrum-380nm-840nm-For-Led-Grow/32809597167.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.262.B3miX0
bundan kargo dahil 107 dolar tutuyor biraz işçilik ve soğtucuyu alsan soğtucuyu hurdacıdan alnamı tavsiye ederim en fazla 150 dolar tutar ki 150 dolar abartı bir rakam benim için bence kendin biraz uğraşak daha verimlisinni yaparsın unutma illa 18 tane 50wlık almak zorunda dğeilsin istersen 40 tane al 2000w lık led sistemi kur :)

CigaraAdam

Yeni üye

Mübarek' Alıntı:
ben böyle pahalı şeyler görünce kıllanıyorum aslında bunu almak yerine 50w driversız tam spectrum led alsan 8 tane 400w eder bununu 2 ye katlar ki birde soğutucu al kablo işlerini elektrinkciye hallettir çok daha ucuza çok daha kalieli bir sistemin olur ::D bence yapabiliyorsan bunu iptal et ve kendine kat kat daha ucuz bir sistemle daha verimli bir sistem kur derim hata led sayınsın istediğin kadar yap 50w tam spectrum ledler 2-3 dolar kadar paran boşa gitmesi ziyan etme bro elektriğinide paranıda

hesapladım alıcağın 450wlık 2 tane 248Dolar tutuyor ama aynı watt değerine sahip 18 tane 50w led https://tr.aliexpress.com/item/Led-Grow-Light-Chip-AC-220V-20W-30W-50W-Full-Spectrum-380nm-840nm-For-Led-Grow/32809597167.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.262.B3miX0
bundan kargo dahil 107 dolar tutuyor biraz işçilik ve soğtucuyu alsan soğtucuyu hurdacıdan alnamı tavsiye ederim en fazla 150 dolar tutar ki 150 dolar abartı bir rakam benim için bence kendin biraz uğraşak daha verimlisinni yaparsın unutma illa 18 tane 50wlık almak zorunda dğeilsin istersen 40 tane al 2000w lık led sistemi kur :)

Bu 2 ışığı 175 dolara aldım zaten takip ediyordum baktım indirime girdi direk sipariş ettim :D
bu arada ben Türkiyede yaşamıyorum ve çalışıyorum o sebeple bitkilere ayırabilecek zamanım hem kısıtlı hemde burada elektrikçi nerde olur falan filan pek bilmiyorum kapalı sistem alayım dedim :D

Bu arada Arjan's Ultra Haze #2 ekmeyi düşünüyorum daha önce eken varmı deneyimi olan

Grow Muhabbetleri
Help Users
    A active661: ***