Yardım fikir arkadaşlar takıldım

Mart 11 çıkışlı bugün 10 hafta 1 gün civarı 3.hafta çiçeğe geçti gübre bionun hepsini kullandım tam ek olarak bigbud son overdrive verdim
çiçekte 7 hafta 1 gün
Sorum şu 40x bakıyorum sütlü rakı gibi olmadı ama bişey dikkatimi çekti yapraklardaki bal azaldı kokusuda azaldı neden acaba ne olabilir yada kesmem lazım mı

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Bence yapraklarındaki baldaki azalış besinle alakalı veyahut sen görmüyor olabilirsin daha iyi bir büyüteçle 100x daha rahat görebilirsin ... Hasat etmen konusunda ise hassas davranman lazım dostum o kadar ayın mükafatını alacaksın :) Kafanda 3 aşama belirle
1) ilk çiçeklenmenin 4 haftasına yakın damlalar belirecek ama saydam olacak arada sırada bulutlu yada rakı ok :)
2) genel olarak saydamlık gitti rakı rengine dönmeye başladı ve asla unutma yüz yüz rakı olmaz her zaman şeffaf damlalar olacak. hasatta bile işte bu aşama sigaranın deli gibi olmaya başladığı zamandır.......
3) üstteki iki aşamadan sonra yani bulutsu oldu artık o mercekle baktığın yerlerde yani damlaların arasında artık kehribar damlalar görmen gerekir işte o sayko kafa dedikleri o hızlı sigara olmuş olacaktır ama unutma şeker yapraklarına bakamazsın bakacağın yer çiçeğin kaliksleri olmalıdır.. Ben o damlaların %30 yakın kehribar olunca seviyorum dilerim bir büyüteç alıp o ayların emeğini boşa harcamazsın....

Eyvallah dostum ben biraz tribe girdim galiba bir kere torbacı tohumlarda çok beklettim geçen sene fazla beklettim o zamanlarda böyle bilmiyorum tabiki tricom ların nasıl hangi evreler olduğunu o geldi aklıma hiç kafası yoktu ürün çöp olduda onunda böyle şekerleri azaldı kokusu azaldı o geldi aklıma panik oldum da :) o yüzden
Normalde en az 1 hafta 10 gün var sağolasın dostum fikir için 100x almam lazım anlaşıldı 40x den çok daha iyidir

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Eyvallah dostum ben biraz tribe girdim galiba bir kere torbacı tohumlarda çok beklettim geçen sene fazla beklettim o zamanlarda böyle bilmiyorum tabiki tricom ların nasıl hangi evreler olduğunu o geldi aklıma hiç kafası yoktu ürün çöp olduda onunda böyle şekerleri azaldı kokusu azaldı o geldi aklıma panik oldum da :) o yüzden
Normalde en az 1 hafta 10 gün var sağolasın dostum fikir için 100x almam lazım anlaşıldı 40x den çok daha iyidir
Ben 100 x le bakıyorum ışığını da açınca mikroskoptan daha güzel gösteriyor ama mikroskopun varsa telefona nasıl bağlanacağını yazarım sinema gibi seyredersin :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********