Yardım arkadaşlar

Ahmetdmn

Yeni üye
Arkadaşlar öncelikle iyi gunelr 2 sorum olucak yardımcı olursanız sevinirim
1 . Sulama ışıklar kapalı ikenmi açık ikenmi yapılır
2 . Sulama günlüğü nasıl olmalıdır hangi gün su hangi gün ilaçlı su ve aralarında kaç gün boş olması gerek ceevaplarinizi bekliyorum ustalarım teşekkürler

Ahmetdmn

Yeni üye

Kanka hepsine baktım ama cevapalri bulamadım ilk attığında yanlış sulamaa ve yanlış ilaçlama var ikincisinde ise suyun ppm deegrleiri var

Ü

Üye silindi 22665

Guest
Selam kanka sulama hps kullanıyorsan ışıklar kapalıyken yapmalısın. Ben led kullaniyorum ışıklar açıldığında suluyorum bitkiyi.
Bitkiye bir gübreli bir bos su verebilirsin kanka. Ama otolarda hep gübreli veren okumuştum. İstersen forum da vardi auto gubre tablosu konuları onlara da bakabilirsin. Kolay gelsin

Ahmetdmn

Yeni üye
Selam kanka sulama hps kullanıyorsan ışıklar kapalıyken yapmalısın. Ben led kullaniyorum ışıklar açıldığında suluyorum bitkiyi.
Bitkiye bir gübreli bir bos su verebilirsin kanka. Ama otolarda hep gübreli veren okumuştum. İstersen forum da vardi auto gubre tablosu konuları onlara da bakabilirsin. Kolay gelsin
Aleyküm selam kanka LED kullaniyorum kankam tabloya bakicam gübreli ve boş su verirken araya hiç birşey vermediğimiz bir gün sokcakmiyim yoksa hergun sulamami yapmam gerek ilgilendiğin için sağol

Ü

Üye silindi 22665

Guest
Her gün değil kanka toprağın kurudukça su vereceksin. Normalde 3/4 gün olur bu aralık. Toprağın kuruduğunu serçe parmağını ilk boğumuna kadar toprağa batir kuruysa sula kanka. Ya da saksının kuru ve sulanmış ağırlığından da anlayabilirsin.

Ahmetdmn

Yeni üye
Her gün değil kanka toprağın kurudukça su vereceksin. Normalde 3/4 gün olur bu aralık. Toprağın kuruduğunu serçe parmağını ilk boğumuna kadar toprağa batir kuruysa sula kanka. Ya da saksının kuru ve sulanmış ağırlığından da anlayabilirsin.
Anladım kanka sağol

AwaKe4

Müptezel
Kankacım önce ilk soruna cevap vereyim. Bitki ışıklar açıkken fotosentez yapar besin üretir. Işıklar kapalı iken de üretilen besini yakar, şekeri parçalar. (auto bitkiler hariç). Bitkinin topraktan en fazla besin emilimi ışığı aldığı ilk saatlerdir. Bu yüzden ışıkların açılmadan 1 saat önce sulama yaparsan gayet iyi olur. Hps gibi lambalar kullanıyorsan ışık açıkken bitkine su vermen bitkiye zarar verebilir. Ayrıca yine ışık açıkken sulama yaptığında eğer bitkinin yapraklarına su gelirse ışıkla beraber buharlaşma yapar ve yine bitkin de yanıklar oluşabilir. Gelelim ikinci soruna öncelikle periyodunla alakalı konuşalım. Toprağın kurumadan sulama yapmıyorsun. Toprağını 1-2 cm kadar eşele parmağını batır eğer parmağın ısşanmıyorsa nemlenmiyorsa sulama zamanın gelmiştir demektir. Sulama yaparken yavaş yavaş ve toprağı zedelemeden yapacaksın. Ayrıca saksının altından 1 su bardağı su akana kadar su vereceksin. Litre olarak miktarını bu şekilde ayarlarsın. Gübreler de ne kullandığını bilmiyorum eğer bilindik markalardan biriyse zaten haftalık çizelgesi mevcut oraya göre miktarları ayarlayabilirsin. Genel olarak tablodaki miktarlar haftalık miktarlardır. Haftada 2 kez gübreli sulama yapacaksan o miktarları 2 ye ayırıp öyle vermelisin. Ben genel olarak 1 boş sulama 1 gübreli sulama yapıyorum. Auto larda ise 2 dolu 1 boş şeklinde gidiyorum. Bu periyot yine bitkine bağlı bitkşm besin istediğini söylediğinde besinini veriyorum. Nasıl gübreleme yapacağını sen gğbrene ve şartlarına göre belirlersin.

Ahmetdmn

Yeni üye
Kankacım önce ilk soruna cevap vereyim. Bitki ışıklar açıkken fotosentez yapar besin üretir. Işıklar kapalı iken de üretilen besini yakar, şekeri parçalar. (auto bitkiler hariç). Bitkinin topraktan en fazla besin emilimi ışığı aldığı ilk saatlerdir. Bu yüzden ışıkların açılmadan 1 saat önce sulama yaparsan gayet iyi olur. Hps gibi lambalar kullanıyorsan ışık açıkken bitkine su vermen bitkiye zarar verebilir. Ayrıca yine ışık açıkken sulama yaptığında eğer bitkinin yapraklarına su gelirse ışıkla beraber buharlaşma yapar ve yine bitkin de yanıklar oluşabilir. Gelelim ikinci soruna öncelikle periyodunla alakalı konuşalım. Toprağın kurumadan sulama yapmıyorsun. Toprağını 1-2 cm kadar eşele parmağını batır eğer parmağın ısşanmıyorsa nemlenmiyorsa sulama zamanın gelmiştir demektir. Sulama yaparken yavaş yavaş ve toprağı zedelemeden yapacaksın. Ayrıca saksının altından 1 su bardağı su akana kadar su vereceksin. Litre olarak miktarını bu şekilde ayarlarsın. Gübreler de ne kullandığını bilmiyorum eğer bilindik markalardan biriyse zaten haftalık çizelgesi mevcut oraya göre miktarları ayarlayabilirsin. Genel olarak tablodaki miktarlar haftalık miktarlardır. Haftada 2 kez gübreli sulama yapacaksan o miktarları 2 ye ayırıp öyle vermelisin. Ben genel olarak 1 boş sulama 1 gübreli sulama yapıyorum. Auto larda ise 2 dolu 1 boş şeklinde gidiyorum. Bu periyot yine bitkine bağlı bitkşm besin istediğini söylediğinde besinini veriyorum. Nasıl gübreleme yapacağını sen gğbrene ve şartlarına göre belirlersin.
Kanka öncelik le konuyla bu kadar ilgilendiğin için çok teşekkür ederim lambalarım LED kanka harver master 480w guberelirm biobiz topmax grow ve bloom markaları bitkim aouto kanka 2 dolu bir boş şeklinde gidim o zman dediğin gibi kanka bu sulama gunelri arasında 3 güne mi tekabül ediyor yani yine toprağın kuruluğu önemli tabikide senin dediğin gibi parmakla kontrol edicem ama takriebn 3 güne denk geliyor anladığım kadarıyla yazdığın her konuya dikkat etcem kanka sagoalsin ilgilendiğin için tekrar teşekkür ederim

Ahmetdmn

Yeni üye
Sagol kankam tesekur ederim uygulamayı bu periyoda gore yapicam sağolsin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • muadip muadip:
    *** * ***** hahahaha* hahahaha* ** ****** ****** hahahaha**** ******** **
  • Didrug Didrug:
  • A ax-b:
    hahahaha ***** ****** ***** ***** **** *** ******* ********** ** ****** ***** ******** **
  • Didrug Didrug:
    ** hahahaha ***** ******** **
  • A ax-b:
    ********* ******* ***** **** ****** ***** hahahaha** ***
  • Didrug Didrug:
    ***** ******** ** ***** ****** ******* **
  • New Rookie New Rookie:
    ****** ******** hahahaha*** hahahaha** *****
  • zero00 zero00:
    **
  • A ax-b:
  • NewGardener NewGardener:
  • New Rookie New Rookie:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • New Rookie New Rookie:
    ******** hahahaha*
  • New Rookie New Rookie:
  • bandaleros bandaleros:
    *** ***** * ****** hahahaha ***** ****** ***** ***** **** *** ******* ********** ** ****** ***** ******** **
  • bandaleros bandaleros:
  • muadip muadip:
    **
  • muadip muadip:
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
  • zero00 zero00:
    hahahaha* ******* **********
  • muadip muadip: