Yarasa Güvercin ve Solucan Gübresici Kankalar Buraya...

dangerranger

Kıdemli Üye
Kankam muzu önceden ekleme kısmı geçti artık Toprak karışımım cocopeat torf perlit ve ponza şeklinde olacaktır yani bol havadar bir toprak elde edeğim Ph oranı ne olmalı Cannabis16 bana 5 buçuk 6.3 arası önerdi ben 6 ph da kullanmayı hedefliyorum ne çok asidik ne bazik
dostum suyun ph'si diyorsan 6,5 falan iyi, toprağı ben hiç olcmedim ama 6-6,5 civarı su verirsen sorun yasamazsin hatta kimyasal gubre kullanmayacagin icin 7-8 bile olsa kolay kolay sorun olmaz ben o sekilde damacana sulardan ayarlayamadan vermek zorunda kaldim bazen hic bir sorun olmadi.

Ü

Üye silindi 23498

Guest
dostum suyun ph'si diyorsan 6,5 falan iyi, toprağı ben hiç olcmedim ama 6-6,5 civarı su verirsen sorun yasamazsin hatta kimyasal gubre kullanmayacagin icin 7-8 bile olsa kolay kolay sorun olmaz ben o sekilde damacana sulardan ayarlayamadan vermek zorunda kaldim bazen hic bir sorun olmadi.
İlginç

CahilKush

Doktor
ben yinede ph ı 6 civarında tutmayı düşünüyorum herhalde bir sorun olmaz sence olur mu ?

Ü

Üye silindi 23498

Guest
sağol kankam umarım herşey rast gider gerçe dün ufak bir sorun oldu Suda bekletme işleminde su sabah buz gibiydi umarım ölmemiştir tohumlarım
Aman kanka aman aman suda dalgalanma olmayacak diyorlar. Benim toprak ısısında dalgalanma oldu peçeteden toprağa aldığımda ısıtıcıyı kapatmıştım hala baş vermedi kızımız bekliyorum valla. Odayı aynı derecede tut

dangerranger

Kıdemli Üye
arkadaslar bu suda bekletme,pecete islerine falan gerek yok ya,dogrudan topraga koyun,cikacak tohum o sekilde cikar,oteki isler gereksiz risk,pecete kuruyacak,sudan bir sorun cikacak falan hic gerek yok.Saksinin yada bardagin ortasinda 2-3 tohum boyu kadar veya 0,5-1 cm falan bir delik acin kalemle tornavidayla falan,yuvarlayin tohumu,örtün üstünü,cok hafif sulayin topragi kabartmadan,sonra cikana kadar bekleyin,duruma gore 3 gunle 10 gun arasi bir surede cikar.Bu sekilde kendi kendine cikan bitki daha baslangicta cok daha saglam olur.

CahilKush

Doktor
arkadaslar bu suda bekletme,pecete islerine falan gerek yok ya,dogrudan topraga koyun,cikacak tohum o sekilde cikar,oteki isler gereksiz risk,pecete kuruyacak,sudan bir sorun cikacak falan hic gerek yok.Saksinin yada bardagin ortasinda 2-3 tohum boyu kadar veya 0,5-1 cm falan bir delik acin kalemle tornavidayla falan,yuvarlayin tohumu,örtün üstünü,cok hafif sulayin topragi kabartmadan,sonra cikana kadar bekleyin,duruma gore 3 gunle 10 gun arasi bir surede cikar.Bu sekilde kendi kendine cikan bitki daha baslangicta cok daha saglam olur.
Ben daha dikeceğim toprağı hazırlamadım gübreler gelmedi 1. Sebep bu 2. Sebep peçete daha hızlı sonuç veriyor kanka 3 en geç 3 güne dikilecek seviyeye geliyor

Ü

Üye silindi 23498

Guest
Kanka burası o kadar soğuk ki bu hafta ısıtmak çok zo ama bakalım ben sorun yaşamam diye ümit ediyorum :)
Kanka burada çok soğuk bu ara ondan tohumu filizlendiremedim. Şimdi evde yokken bile elektrik sobasını açık bırakıyorum suda veya toprak ısısında dalgalanma olmasın diye

CahilKush

Doktor
Kanka burada çok soğuk bu ara ondan tohumu filizlendiremedim. Şimdi evde yokken bile elektrik sobasını açık bırakıyorum suda veya toprak ısısında dalgalanma olmasın diye
Kanka bende öyle bir lüks yok malasef bugün kabin kuruyorum rada iç kısmı taş yünü ile kaplicam hem ısı hem ses izalosyonu için sorun kalmıcak...

CahilKush

Doktor
Kanka bende öyle bir lüks yok malasef bugün kabin kuruyorum iç kısmı taş yünü ile kaplicam hem ısı hem ses izalosyonu için sorun kalmıcak...

DopamiN

Üye
fırınlanlanmış yumurta kabugu rondodan geçirip üzerine muz kabugu da eklıyorum bıdaha rondadan gecırıp devamında 1 kaşık turk kahvesı ve 1 bardak su eklıyorum bıdaha rondadan geçırıp cıceklerın köklerıne yakın harç yapar gıbı topragın uzerıne yayıyorum. bi işe yaramıyor ama piskolojik olarak bibok yaptıgımı sanıyorum tavsiye ederim :D

CahilKush

Doktor
fırınlanlanmış yumurta kabugu rondodan geçirip üzerine muz kabugu da eklıyorum bıdaha rondadan gecırıp devamında 1 kaşık turk kahvesı ve 1 bardak su eklıyorum bıdaha rondadan geçırıp cıceklerın köklerıne yakın harç yapar gıbı topragın uzerıne yayıyorum. bi işe yaramıyor ama piskolojik olarak bibok yaptıgımı sanıyorum tavsiye ederim :D
Gayet iyi aslında kanka ama iyice kurutmeni tavsiye ederim güneşte veya fırınla iyice

Ü

Üye silindi 23498

Guest
Kankacım konuyu hortlatayım :D
Senin ve @Turkish man in solucan yarasa konularınızı okuyup duruyorum. Birinde okurken kafam iyiydi oranları yanlış hatırlamışım solucan için :D
19 litre 4 adet saksıya önceden aldığım garten gold toprak, önceden kalma iyi bir torf vardı onu ekledim, yeterince perlit ve vermikülit ekledim. Ekosel solucan gübresi 20 kg 4 saksıya harmanlayıp bitirdim. Saksının altına ponza taşı 3-5 cm karışık solucan torf ekledim onun üstüne 3-5 cm 2 veya 3yemek kaşığı turkuaz solucan harmanlayıp serdim. Sonra üstüne karıştırdığım toprağı doldurdum. 17. Gün küçük saksıdan 19 litreye geçirdim bugün 29. günündeyim. Bir kaç kişiye sordum fazla solucanın zararı olmaz dediler. Saksı başı 5kg solucan girmiş oldum :D
Kankacım sende durum nasıl bir tavsiyen varmıdır. Çiçeğe girdiğinde toz turkuazdan ne kadar ne zaman kullanmam gerek
Bu arada elimde biobiz serisinden grow bloom topmax yeteri miktarda var. Ayrıca bio heavenda mevcut. Bir önceki sulamada tablonun yarısı kadar grow ve heaven kullandım. Bu sulamayı boş geçtim belki yanma olur diye. sıvı gübreyle kullanmamın ne gibi sakıncaları olur sence. Tavsiyelerine açığım. Bol hasatlar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Mordecai:
    ********* ***** **** *** ******** *********** ** ***** ******* *********** *** ***** ***** **** ****** ****** ** **
    +1
  • Mordecai Mordecai:
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    ***** **** ** **** ***** **** ******** *** **** ****** ***** ******** ******
  • Mordecai Mordecai:
    dready****** ***** ***** ***** ******* ****** * * **** ******* *******
  • G GaribanMüptezel:
    ***** ******* ****** ********* ******** ********** ******* *********** ****** **** dready* ***** **********
    dready**********
  • Mordecai Mordecai:
  • Mordecai Mordecai:
    ******* ******* **** ****** ******* **
    ***** ***** ******* ****** **** ********* **** **** ***** ********* ***** ***** ***** ***** ********** ******* ****** ********* ******** ********** ******* *********** ****** **** dready* ***** **********
  • G GaribanMüptezel:
    ***** ****** *** ****** **** ******* **** ******* ********* **** *** ****** ****
  • Mordecai Mordecai:
    *** ***** *** ** ********* **** ****** ****** ** ***** ****** *** ****** **** ******* **** ******* ********* **** *** ****** ****
  • G GaribanMüptezel:
    ***** ***** **** ** ***** * **** ***** ******* ****** * ** ****** **
  • İstanbul İstanbul:
    **** dready*** ***** ****** ***** dready**********
  • İstanbul İstanbul:
    ******* **
  • Mordecai Mordecai:
    ******** ***** ********* dready** ***** **** ** ***** * **** ***** ******* ****** * ** ****** **
    *** ***** ***** *** ******** **** ********* ********** **** ***** ****** ** **** dready*** ***** ****** *****
    ******* **** ******** * ******* ***** **** ******* *** ***** *** ***** ********* ** ******* **
  • İstanbul İstanbul:
    +1
  • M Merciless:
    dready********** ****** ******** ********** ***** *** ***
    ****** ***** *** **** *** ** ******* **** **** ******** ** ******** *** ********** ******* ** *****
    M Merciless: **