Yarasa Güvercin ve Solucan Gübresici Kankalar Buraya...

CahilKush

Doktor
Arkadaşlar size bilgi vermek için değil burada sizlerden bilgi almak veya yazan ustaların deneyimlerini sizinde okumanız için açtım bu başlığı...

@dangerranger
Kanka bildiğim en bilgili insan sensin bu konularda beni ve diğer Cahil kankaları aydınlatır mısın ?

Elimde olan gübreler..

1.Turkuaz Yarasa gübresi İçindeki yüksek fosfor sayesinde çiçeklenmede çok işe yarar benim bildiğim.

2.Ekosalfarm'ın 3'lü mix'i Katı sıvı ve yapraktan uygulamalı solucan gübresi var bunları nasıl uygulayacağız ?

3.Güvercin gübresi içerisindeki yüksek Azot oranından Veg. döneminde efsane...

ama biz bu 3 farklı canlı kaynağından olan gübreleri nasıl uygulayacağız ?

sativasever

Müptezel
Kanka yarasa gübresini kullanırken dikkat et. Yakmayasın bitkiyi güçlü bir gübre o. Yine sıvı gübre kullanıyormuşsun hassasiyetinde ver. Yarasa ve solucanı daha önce karıştırıp kullandım sıkıntı çekmedim güvercinde de bir şey olmaz.

CahilKush

Doktor
Kanka yarasa gübresini kullanırken dikkat et. Yakmayasın bitkiyi güçlü bir gübre o. Yine sıvı gübre kullanıyormuşsun hassasiyetinde ver. Yarasa ve solucanı daha önce karıştırıp kullandım sıkıntı çekmedim güvercinde de bir şey olmaz.
Kanka yarasa gübresi 15 litre saksının dibine doğru koymayı düşünüyorum solucan gübresini'de toprağa karıştırayım direkt diyorum ?

güvercin gübresinede sulamalarda az az vericem tabi 15. veya 20. günde

CahilKush

Doktor
Takipteyim kanka son zamanda uğraşıyorsun baya öğrenmek için umarım güzel sonuçlar alırsın
Sağolasın brom bakalım sonuçları göreceğiz amacım gübrelere bir ton para vermeden'de çok iyi sonuçlar almak birde ne kadar flush atsalarda gübre tadı kalıyor hep 2 gün önce bi white widow içtim çorbacıdan kafa zehir ama içimide zehir çekilmiyor resmen.

sativasever

Müptezel
Sağolasın brom bakalım sonuçları göreceğiz amacım gübrelere bir ton para vermeden'de çok iyi sonuçlar almak birde ne kadar flush atsalarda gübre tadı kalıyor hep 2 gün önce bi white widow içtim çorbacıdan kafa zehir ama içimide zehir çekilmiyor resmen.
Buna katılmıyorum kanka. Ben An serisini full kullanıyorum. Ama güzel flash atıyorum. Bir önceki growum dalından ilk kopardığımda salatalık gibi kokuyordu :D Sıfır gübre atığı güzel temizlenmişti.

CahilKush

Doktor
Buna katılmıyorum kanka. Ben An serisini full kullanıyorum. Ama güzel flash atıyorum. Bir önceki growum dalından ilk kopardığımda salatalık gibi kokuyordu :D Sıfır gübre atığı güzel temizlenmişti.
Onu bilemem kanka o senley karının arasında ben ne bileceğim ki :D Ama benim İçtiğim WW ye o zaman hiç flush atmamışlar bildiğin plastik çekiyordum :D

Ü

Üye silindi 23638

Guest
kanka selam,

senin organik diye bahsettigin gübreler gercek organik gübre degil malesef. güvercin gübresini bilmiyorum. gercek organik solucan gübresi türkiyede 1 tane var oda amerikan mensei li(sunpex) ve an kadar olmasada pahalı bir ürün. ziraatcilerden aldıgın ürünlerede ayrıca dikkat et. evimde 10 dönüm ekip bictigim yer var organik diye bahsi gecen gübrelerin cogu sentetik içeriyor haberin olsun. 5 senedir toprakla ugrasıyorum yasadıgım lokasyon cok verimli topraga sahip ve heryer ciftci dolu ama inan bana ziraatcilerin kölesi olmus hepsi cünkü verdikleri organik ürünler topraga sentetik parmak izi bırakıyor ve onunla ugrasmak icinde baska ürünler sattırıyor.

tabiki an gübrelerine para vermemeni anlıyorum gereksiz pahalı.

CahilKush

Doktor
kanka selam,

senin organik diye bahsettigin gübreler gercek organik gübre degil malesef. güvercin gübresini bilmiyorum. gercek organik solucan gübresi türkiyede 1 tane var oda amerikan mensei li(sunpex) ve an kadar olmasada pahalı bir ürün. ziraatcilerden aldıgın ürünlerede ayrıca dikkat et. evimde 10 dönüm ekip bictigim yer var organik diye bahsi gecen gübrelerin cogu sentetik içeriyor haberin olsun. 5 senedir toprakla ugrasıyorum yasadıgım lokasyon cok verimli topraga sahip ve heryer ciftci dolu ama inan bana ziraatcilerin kölesi olmus hepsi cünkü verdikleri organik ürünler topraga sentetik parmak izi bırakıyor ve onunla ugrasmak icinde baska ürünler sattırıyor.

tabiki an gübrelerine para vermemeni anlıyorum gereksiz pahalı.
Anladım kanka ama bu bahsi geçen 2 firma epeydir araştırdığım bir firma yani illaki sentetik birseyler iceriyordur ama ne denli o mühim bakalım aldım artık ne olacak göreceğiz hep beraber an ler çok pahalı o kadar para bayılmayın gereksiz olduğunu düşünüyorum belki yanılıyorumdur...

Ü

Üye silindi 23638

Guest
kanka ilk grow oldugu için acıkcası deneyim edicek olman güzel. zaten günlügünü takipteyim hep beraber görücez.
bu arada bir kac takviye alsan iyi olur. calmag, voodoo gibi gibi

CahilKush

Doktor
kanka ilk grow oldugu için acıkcası deneyim edicek olman güzel. zaten günlügünü takipteyim hep beraber görücez.
bu arada bir kac takviye alsan iyi olur. calmag, voodoo gibi gibi
Almak isterim kanka sağol takip ettiğin için ama zaten baya bi bütçemden gitti bir çoğu seyi bedava halletmem kendim yapmama rağmen cal mag kalsiyum içindi sanırım voodoo ne için?

Ü

Üye silindi 23638

Guest
kanka voodoo kök gelişimi için önemli. içinde micro bakterilerde var
250ml olanlarını ucuza halledersin

dangerranger

Kıdemli Üye
dostum yarasa gubresini diplere 1-2 su bardağı,solucan gubresini butun topraga 5-6 su bardağı karistir,baska bir seye gerek olacagini sanmiyorum,gerekirse sivilar da var elinde zaten.Yapraktan uygulama en hizli etki eden uygulamadir,ani eksiklikte yapilir onu yapman hic gerekmeyecektir ve ışık altinda sakat.Bitkileri takip edersin bi yetersizlik gorursen verirsin sivilardan.sativasever çay posası demis dogru o da guzel bir sey ama bakteri ve küf ureme riski var icerdeki bitkilerde ve hafiften asidik ,ph'yi dusuren bir sey,turuncgillere cok iyi geliyor,bahcedeki limon,mandalinaya duzenli veriyorum ben cok guzel oluyor.Potasyum eksikligi olabilir bu karisimda o da gene sativaseverin dedigi muzda var ama 1-2 ay onceden karistirman lazim topraga ve torf da kullanacagini dusunuyorum onlarda da potasyum vardir hepsinde.

CahilKush

Doktor
dostum yarasa gubresini diplere 1-2 su bardağı,solucan gubresini butun topraga 5-6 su bardağı karistir,baska bir seye gerek olacagini sanmiyorum,gerekirse sivilar da var elinde zaten.Yapraktan uygulama en hizli etki eden uygulamadir,ani eksiklikte yapilir onu yapman hic gerekmeyecektir ve ışık altinda sakat.Bitkileri takip edersin bi yetersizlik gorursen verirsin sivilardan.sativasever çay posası demis dogru o da guzel bir sey ama bakteri ve küf ureme riski var icerdeki bitkilerde ve hafiften asidik ,ph'yi dusuren bir sey,turuncgillere cok iyi geliyor,bahcedeki limon,mandalinaya duzenli veriyorum ben cok guzel oluyor.Potasyum eksikligi olabilir bu karisimda o da gene sativaseverin dedigi muzda var ama 1-2 ay onceden karistirman lazim topraga ve torf da kullanacagini dusunuyorum onlarda da potasyum vardir hepsinde.
Kankam muzu önceden ekleme kısmı geçti artık Toprak karışımım cocopeat torf perlit ve ponza şeklinde olacaktır yani bol havadar bir toprak elde edeğim Ph oranı ne olmalı Cannabis16 bana 5 buçuk 6.3 arası önerdi ben 6 ph da kullanmayı hedefliyorum ne çok asidik ne bazik

Ü

Üye silindi 23498

Guest
Kanka iyi growlar. İşin rast gitsin bidahakine bende deneyeceğim doğal gübreyi.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ****** **** ** **
    ********** ********* **
  • T terbiyeligunahkar:
    **** ** *** * ** ***** hahahaha* hahahaha******* ********* ** **** **
    **** * ** ***** ****** **
  • T terbiyeligunahkar:
    ** ***** ** **** hahahaha *****
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ********* **** ********** hahahaha*** ******* ***** hahahaha hahahaha**
  • T terbiyeligunahkar:
    hahahaha** ****** ******** *********
    **** ****** *** ******** ****** ********* ******* *** **** ****** ******* ********* *** ******** ***** hahahaha ******* **** *********
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    *** ******** hahahaha** ********** ****** ******** ******* ******* ******* ****** ****** ******** ******
    ******** **** ***** ******* ******** *** ******* *** **** hahahaha* **** **** ******* hahahaha* ****** ***** hahahaha*** ***** * **** ********* ********* hahahaha ****** *** ********* **** ****** hahahahahahahaha* ****** ******** *********
    ****** ******* * ***** **** **** ******** ****** ***** **** ***** ****** **
    *** hahahaha ****** ******* **** hahahaha*** hahahaha
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ****** ****** *** ********** *
  • T terbiyeligunahkar:
    hahahaha ******** ******* hahahaha ****** *** ********** *
  • T terbiyeligunahkar:
  • T terbiyeligunahkar:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahaha** **********
  • yoqyaa yoqyaa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • yoqyaa yoqyaa:
    hahahaha**** ******** ** ******** ***** ***** ** ****** ****** ********** ******* * *******
  • yoqyaa yoqyaa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    yoqyaa yoqyaa: hahahahahahahaha hahahahahahahaha