Yarasa gübresi Kullanimi

cemsid

Üye
Herkese merhaba ,
Arkadaşlar sıvı yarasa gübresi kullananlar nasıl ve hangi dönemlerde kullanıyor? Normal gübre kullanıp ekstra sıvı yarasa gübresi verenler ne gibi sonuclar aldı ? Hem toz hem de sıvı kullananlar ne öneriyor ?

Benim biobizz üçlü seti kullaniyorum. Çiçeklenmeye gireli 3 hafta oluyor bir kere 2,5 litre suya 20 ml sıvı gübre karıştırıp verdim. Herhangi bir yanık falan oluşmadı, ilk yetiştirmem olduğu için ekstra bir doluluk sağladı mi someklere ya da başka bir şey çok fikir belirteneyecegin, tecrübeli arkadaşlar bilgilerini paylasirsa çok daha doğru olacaktır .

OttoMan347

√SEFİR√
Toz yarasa gübresi (ben TURKUVAZ marka kullanıyorum) normal gelişimde bı bitkiye photo ise 12 12 ışığa aldığımızda 4 çorba kaşığı kadar toprağa serpip harmanlayarak veriyoruz yavaş salınımlı olduğu için ortalama 3 sulamada çözülür. Auto ise blooma ortalama 1 hafta civarı kala aynı şekil uyguluyoruz. Yine ortalama bir bitkide sonrasında haftada 1 tatlı kaşığı kadar daha ister suyla ister yine toprağa harmanlayıp. Bitki çok sağlıklı gür ise haftada 1 çorba kaşığı da olabiliyor. Sıvıyı bilmem kullanmadim

OttoMan347

√SEFİR√
Bitkin çiçeğe girmişse toprağa 3 kaşık serp 1 kaşık da 1 lt çok değil hafif sıcak suda seyreltip 1 gün bekletip öyle sula

Morded

Kıdemli Üye
2.5 litreye 20 ml gübre aşırı fazla kanka haftalık 2 3 ml vermen lazım sen 8 9 haftalık gübreyi tek seferde vermişsin çok tehlikeli bitkin kısa zamanda yanabilir bunun belirtisini şak diye göstermez 1 hafta içinde filan yanmalar ve besin fazlalıgı olabilir bir dahaki sulamanı bence boş ve saksı altından 1 2 çay bardagı gelecek şekilde sulama yap 2 sefer gübre verme. Yarasa gübresi photo bitkide çiçege girdikten sonra uygulanır fosfor ihtiyacını karşılamak için yada besin yanıgından ölmek üzere olan bitkiyi ölümden döndürmek için uygulanır bitkilerde ne dönemde olursa olsun fosfor eksikligi nedeni ile hastalık belirtisi gösterirse uygulanır sıvı yarasa gübresi olarak turkuaz marka seçmeni öneririm 1 litre suya haftalık olarak 1 ml olarak vermeni tavsiye ederim.

cemsid

Üye
2.5 litreye 20 ml gübre aşırı fazla kanka haftalık 2 3 ml vermen lazım sen 8 9 haftalık gübreyi tek seferde vermişsin çok tehlikeli bitkin kısa zamanda yanabilir bunun belirtisini şak diye göstermez 1 hafta içinde filan yanmalar ve besin fazlalıgı olabilir bir dahaki sulamanı bence boş ve saksı altından 1 2 çay bardagı gelecek şekilde sulama yap 2 sefer gübre verme. Yarasa gübresi photo bitkide çiçege girdikten sonra uygulanır fosfor ihtiyacını karşılamak için yada besin yanıgından ölmek üzere olan bitkiyi ölümden döndürmek için uygulanır bitkilerde ne dönemde olursa olsun fosfor eksikligi nedeni ile hastalık belirtisi gösterirse uygulanır sıvı yarasa gübresi olarak turkuaz marka seçmeni öneririm 1 litre suya haftalık olarak 1 ml olarak vermeni tavsiye ederim.
Dostum bir kaç kullanan insan dediğim olculerde, hatta daha fazla kullandığını söyledi, üretici bilgilerine baktığımda da 2-3 litreye 50 ml kullanabilirsiniz yazmıştı. Ben de bunlara istinaden o oranda verdim. 10 günden fazla oluyor , herhangi bir yaniklik gozlemlemedim. Daha sonrasinda boş sulama yaptım bir kere. Auto bitkilerim.

Morded

Kıdemli Üye
Ben de bu elindeki sıvıyı cevizlere vericem benim, bir daha ki growda senin bahsettiğin şekilde katı kullanacağım.
Kanka turkuaz gübrede haftalık maksimum 4 ml 5 ml vermen lazım yani haftada 2 sulama yapıyorsun 2 dolu 1 boş gidiyorsun diyelim ki 2.5 l sulamaya 2.5 ml gübre verdin bi sonraki sulama da aynı 2.5 ml verdin 1 ini boş sulama yapman gerekiyor o dedigin 50 ml gübreleme agaçlarda kullanılan 50 litre suya katarsın 50 ml. Mesela orda 2 litre suya 50 ml kat dedi ya ordaki mantık şu 2 litre suya 50 ml katarak 2 litre gübreyi agaca bitkilere her neyse uygularsın arkasından açarsın çeşmeyi 50 l 100 l sulama yaparsın topragın verimi artmış olur. Ama sen sadece 2 litre suya 50 ml karıştırıp bitkiye veremezsin bunu hiçbir mantık kabul etmez ki sende etmemiş 20 ml vermişsin.

cemsid

Üye
Belki de ben anlatan arkadaşların kullanımını yanlış anladım bilemedim dostum. Şuan için büyük sorun vermedi ama bitkiye. Sence kullanmaya devam etmeli miyim iler ki zamanlarda?

Morded

Kıdemli Üye
Kullanmaya devam et kanka bitkinin en çok ihtiyaç duydugu fosforun deposudur ve en çok beslenebilecegi gübredir yarasa. Tabi dogru oranlarda kullanırsan.

Ü

Üye silindi 21256

Guest
kimyasal gübrelerde sorun olurmu an markalarla kullanınca sıvı olanları yada toz olanları boş sulamadamı

Sonne

Kıdemli Üye
Toz yarasa gübresi (ben TURKUVAZ marka kullanıyorum) normal gelişimde bı bitkiye photo ise 12 12 ışığa aldığımızda 4 çorba kaşığı kadar toprağa serpip harmanlayarak veriyoruz yavaş salınımlı olduğu için ortalama 3 sulamada çözülür. Auto ise blooma ortalama 1 hafta civarı kala aynı şekil uyguluyoruz. Yine ortalama bir bitkide sonrasında haftada 1 tatlı kaşığı kadar daha ister suyla ister yine toprağa harmanlayıp. Bitki çok sağlıklı gür ise haftada 1 çorba kaşığı da olabiliyor. Sıvıyı bilmem kullanmadim
Selam dostum,
Bişey sorucam 12 12 ye aldık verdik 4 tatlı kaşığını toprağa karıştırdık sonrada suladık. Bu işlemi kaç defa yapmamız gerekiyor? Her hafta veriliyor mu?

OttoMan347

√SEFİR√
Selam dostum,
Bişey sorucam 12 12 ye aldık verdik 4 tatlı kaşığını toprağa karıştırdık sonrada suladık. Bu işlemi kaç defa yapmamız gerekiyor? Her hafta veriliyor mu?
aleykum selam. Dogal gubrelerde bi takvim yoktur. Bitkinin yapraklariyla belirlersin gubreyi kanka bazilari aftada 1 tatlı kaşığı istiyor bazilari 1.5 kaşık bazıları 2 haftada 1 kasik

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Mordecai Chat bot:
    Mordecai Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********