Yapraklarda sararma

OttoMan347

√SEFİR√
Biraz yıpranmış bitkin hızlı bi tedavi istiyorsan eğer tamamen organik besin tavsiye ediyorum. Call mag uygularım diyorsan uygula. Organik istersen kendi kullandığım formülü istersen veririm

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka bitkine kesin mantar var ve mantar bir kere ilaclama ile gidecek bir hastalik degildir, eger yapraklardaki o kücücük beyaz noktalari görmesem sadece cal-mag eksikligide diyebilirdim ikisinin belirtisi bir birine cok benzer. Cal-mag belirtiside var. Ayrica kivrilmis yapraklar isik stressi kanka.

Harmann

Yeni üye
Kankam phsi ayarlı toprak 6 hafta bişey vermesen bıle gubrelı diğer iki bıktım canavar gıbı büyüyorlar hıç bır sıkıntıları yok maşşalah ama bunlar crıtıcal haze uzun dönem acaba odayı sevmediler falanmış mı outdoor olabılırlermı ondan şüpelenıuorum

Harmann

Yeni üye
Akşam yumurta kaynatayım barı suyunu verıyım kalsıyum bı o var su an elımde bıde kalsıyum deneyelım

OttoMan347

√SEFİR√
Yumurta kabuğunu fırında sararana kadar ısıt. Toz haline getir bi kaseye koyup üzerine biraz elma sirkesi dök içinden kabarcıklar çıkaracak (karbondioksit) yavaşca karıştır arada bi süre sonra kabarcık kesilecek sonra kurutmaya bırak. Saf kalsiyum. Hiç bi zararı da olmaz. Kurutulmuş muz kabuğunu mutfak robotunda parçala kullanılmış çay artığı ve kahve telvesini de ekle hepsi eşit miktarda olacak şekilde. Yıkanmış patates kabuğunu da su kızıl olana kadar haşla suyunu süzüp bütün hepsini bi kavanoza dolacak kadar yapıyorum ben. Hepsini karıştırıp 1 kavanoz malzemeyi 1 damacana suya karıştırıp öyle veriyorum

OttoMan347

√SEFİR√
Bak karışımım burda hatta yeni yaptım :) yalnız ben bunu outdoor kullandım hep uzman arkadaşlar bi yorum yapabilir indoor bitkinde nasıl uygun olur diye. Her growumda kullandım iyi sonuç aldım

OttoMan347

√SEFİR√
Eğer senin için de uygun olacaksa uzmanlar bilgi versin tam olarak nasıl kullandığımı ayrıntısıyla veririm

Harmann

Yeni üye
Kanka patates kabuğu yumurta kabuğu 2 sını kaynattım 5 lt suya karıştırdım 5lt karısık suya 3 ml bıobızz grow 1 ml bloom 1 ml alg mıc koydum 500 ml verdım nasıl sence hem ılk gubrelerı oldu

OttoMan347

√SEFİR√
Kanka alınan gübrelerle hiç kullanmadım dozunu etkisi nedir bilmem. Hakkını helal et bilmediğim konuda yanlış yönlendirmek istemem bilgisine güvendiğin birkaç uzmanı etiketleyip sor hele ne diyecekler

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* ***** ****** ********* ****** ******** *** ***** ********** ******* **** ****** **** ****
  • RuhsuzGarden RuhsuzGarden:
    ******* dready** ******* ***** ***** *********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** *** *** **** *** ******** ** dready* **** *** ******* *** ****** *** ******** ****** ******* ****** ***** ******** ******** ***** ***** ********* ******* *** ****** **** ** ***** **** ** ** ***** **** **** ******* ********
    ********* **** dready*
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* **** dready*********** ** **********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* ****** dready** ********** ** ******* **** ****** ****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********** **** dready***** **** *** *** ***** ******** *** ***** ***** ******
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** *** dready ** *** ********** ***********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** *** dready ** *** ********** dready**** ** ****** ********* dready * ** *** *******
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** **** *** ********* * **** ** ********** ****** ****** ********** ***** *** ****** ** ***** ******* *** **** ***********
    ***** dready****** ******** * ***** ******* **** ********
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** dready****** ******** * ***** ******* **** dready **** ******* ****** ****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • A Anm1919:
    *** *** **** ******* dready ***** *** * ***** ** ** *** **** ******* ********* ***** ******* * ***** ****** *******
    A Anm1919: *** *** **** ******* dready ***** *** * ***** ** ** *** **** ******* ********* *****...