Yapraklarda Sararma Sonrası Kuruma

3987

Yeni üye
Merhaba herkese , dış mekan auto blue dream yapıyorum 4 adet kızları acemiliğimden ve olumsuz hava şartlarından çok strese soktum genetik sağolsun bana mısın demedi ama yapraklar da sararma oluşuyordu forum da konu açtım azot eksikliği sonucuna varıldı azotu biraz fazla verdim gübre ayarını iyi dengelediğimi düşünüyorum ama yine de hızla yapraklar sararmaya ve kurumaya devam ediyor nerede hata yapıyorum acaba ?

Toprak : Gardengold
Gübre : sensi bloom a&b , advanced nutriens overdrive ve carboload ( tang çizelgesi )

Not : 3 gün eve uğrayamamıştım biraz sönmüşler susuzluktan su vermeden önce konu açayım dedim

Önemli Not : Yeni grow yapacak arkadaşlara bir tavsiye de bulunmak istiyorum ; Eğer dış mekan yetiştirecekseniz kesinlikle ve kesinlikle doğal gübre kullanın.

OttoMan347

√SEFİR√
Dostum hazır gübrelerden anlamıyorum. Verdiğin gübrelerden magnezyum var mı? Azot eksikliği üst yaprakların soluk renk olmasıyla alt yaprakların sararıp dökülmesine yol açar. Azot gaz element olduğu için bitki alt yapraklardan üste nitrojen taşıyabilir, tıpkı magnezyum gibi.. Magnezyum da gaz olduğu için aynı şekilde üste taşınır sende azot eksikliği yok üstleri koyu renk alt yapraklar da açık sarı olarak sararmamış yaprak damarlarından sararma başlamış. Magnezyum toprağa karışan kalsiyumla da oluşabilen bir besin callmag biraz arttır

3987

Yeni üye
Dostum hazır gübrelerden anlamıyorum. Verdiğin gübrelerden magnezyum var mı? Azot eksikliği üst yaprakların soluk renk olmasıyla alt yaprakların sararıp dökülmesine yol açar. Azot gaz element olduğu için bitki alt yapraklardan üste nitrojen taşıyabilir, tıpkı magnezyum gibi.. Magnezyum da gaz olduğu için aynı şekilde üste taşınır sende azot eksikliği yok üstleri koyu renk alt yapraklar da açık sarı olarak sararmamış yaprak damarlarından sararma başlamış. Magnezyum toprağa karışan kalsiyumla da oluşabilen bir besin callmag biraz arttır

Gübrelerin içerikleri bu şekilde sanırım beyaz renk olanları biraz arttırmam gerekiyor doğru mudur

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostum bunlar AN gübreleri dogru mu: An gübreleri hakkinda hic tecrübem yok, kimysal gübre, kusura bakma yardimci olmayacagim. @Odin3479 ustaya sor o bu gübreleri iyi biliyor.

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Carbolad çiçek başladıktan sonra sonuna kadar kullanıcan overdırıve son iki hafta diyo ama sen üç hafta kullan carbolad bitince budcandy al o daha iyi ikisi kullanılmaz budcandy daha iyi sensi bilmiyom kullanmadım farklı markaları karıştırmamaya bak tekmarka üzerinden git ppm deyerlerini tutramazsın tekmarka çizelgesine uygun kullan

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Tesekkürler dostum. Ben aslanlar gibiyim esas seni sormali, nasil bas edebiliyor musun saglik konusundaki sikintilarla.

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Bu arada bitkilerin iyi rengi güzel ne açık ne koyu alttan sararan yapraklar ışık az gördü için bitki infaz ediyo azot dengen güzel baştada dedim gibi biraz susuz kalmış çiçeyin ilk üç haftası için an big bud eklersen iyi olur dikat et big bud coco alma sen normal olanı alıcan coco yazanı sana gelmez

OttoMan347

√SEFİR√
Bu arada bitkilerin iyi rengi güzel ne açık ne koyu alttan sararan yapraklar ışık az gördü için bitki infaz ediyo azot dengen güzel baştada dedim gibi biraz susuz kalmış çiçeyin ilk üç haftası için an big bud eklersen iyi olur dikat et big bud coco alma sen normal olanı alıcan coco yazanı sana gelmez
Abi o yapraklar magnezyum eksikliği çektiği için damarsı sararma yaşamış güneş alıyor :)

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Eyvlh abim sağolsın şartlar elverdi kadar bakmaya çalışıyoz işte şu mahsulüde bi alsam neşemde gelicek biraz

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Su kimyasal gübrelerden de bir vazgecsende organik canna kullansan, sagligin icin inan bana daha iyi olur. At su AN gübrelerinin hepsini cöpe.

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Abi bügün yabancı bi sitede okudum canna çok iyi hasat veriyomuş bu grow bitince deniyicem cannayı galiba çok kafama yattı coco larıda varmış bundan sonraki canna inşallah

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Yillardir cocoda canna ile yaparim, cok iyi organik ve profesyonel gübredir. Hasati cok iyidir topraga göre. Hastalik , böcek sikintisi yoktur eger sen bir hata yapmaz isen. Cigaranin tadi, kafasi,aromasi mukayese edemezsin baska gürelerle.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Melez Melez:
    hahahaha ****** **** *******
  • Melez Melez:
    *** ****** ******* ***** ** ******* ******* ******* ** ********* ****** ****
  • Emmy Emmy:
  • NewGardener NewGardener:
    **** ***** ****** *** ***** **
    +1
  • Emmy Emmy:
  • Melez Melez:
    ****** ** ***** ********** ******* ******* ******** ******** ***** ****** *** ***** **
  • Emmy Emmy:
    ***** ***** * ***** ********* ***** ****** *** ***** **
    +1
  • Emmy Emmy:
    ******* *** **** ***** ** **** ******* ** **** ***** **
    +1
  • Emmy Emmy:
  • Melez Melez:
  • Melez Melez:
  • Melez Melez: