Yapraklarda sarı lekeler neden olur yardımcı olur musunuz

AlperFinans

Yeni üye
Kankalar selam 160-160-180 kabin içerisinde 650w Hps ışık ile growa başladım. İlk Growum acemiyim yardımcı olursanız sevinirim.
Tohumları sponsor siteden aldığım Auto flower Jack herer tohumlarından çıkan 8 günlük 5 bitkinin 2 sinde yapraklarda bu şekilde sarı noktalar oluştu nedeni nedir yardımcı olur musunuz ?
kullandığım toprak Allmix kabin içi nemi 45-52 aralığında sıcaklık 23-25 derece aralığında

photo_2023-05-23_16-48-47 (2).jpgphoto_2023-05-23_16-48-47 (3).jpgphoto_2023-05-23_16-48-47.jpgphoto_2023-05-23_16-48-49.jpgphoto_2023-05-23_16-48-51.jpgphoto_2023-05-23_16-48-52 (2).jpgphoto_2023-05-23_16-48-52.jpgphoto_2023-05-23_16-48-53.jpgphoto_2023-05-23_16-48-54.jpg

AlperFinans

Yeni üye
Hiç bir şey vermedim henüz Allmix biobizz toprak kullandım gübreli olduğu yazıyordu 3 hafta bir şey vermeyin dediler

convik

Doktor
Büyük ihtimal calsiyum eksikliği. Küçük ihtimal tam göremiyorum yaprağı içten yiyen thrills mi diyorlardı o böcek.

higthead

Jolly Green
Bitkini steril ortamda tut. Kabini pis bırakma , drenaj suyunu vs kabine akıtma akıtıyorsan temizle. Bu filiz bebişimizi çok sulayıp nemide basarsan bakterisel mantar çoğalabilir bazen topraktaki bakteriler vs de hafif mantarlaştırabılıyor. Alttaki attığım ürünü al organik bileşenleri vardır aminoasitler calmag çinkosu vs organik olarak bitki metabolizmasını güçlendirip mantar vsvsvs oluşumlarını engelliyor. Bitkileriniz illa mantar vsvsv olmadan koruma amaçlı 1 kere kullanabilirsiniz.Tarçınlı vs bir tarif daha vardı ama hatırlamıyorum.

AlperFinans

Yeni üye
Bitkini steril ortamda tut. Kabini pis bırakma , drenaj suyunu vs kabine akıtma akıtıyorsan temizle. Bu filiz bebişimizi çok sulayıp nemide basarsan bakterisel mantar çoğalabilir bazen topraktaki bakteriler vs de hafif mantarlaştırabılıyor. Alttaki attığım ürünü al organik bileşenleri vardır aminoasitler calmag çinkosu vs organik olarak bitki metabolizmasını güçlendirip mantar vsvsvs oluşumlarını engelliyor. Bitkileriniz illa mantar vsvsv olmadan koruma amaçlı 1 kere kullanabilirsiniz.Tarçınlı vs bir tarif daha vardı ama hatırlamıyorum.

Peki bitkiyi ölüme götürecek kadar ağır bir durum olabilir mi ve bulaşıcı olma ihtimali var mı sizce bu iki bitkiyi diğer 3 bitkimden uzaklaştırmalı mıyım ?

LanternGarden

Yeni üye
Geç o işi dostum ph ayarlı su vermez isen bak görüyomu görmüyomu tecrübe ettim ben :D
Ph ı biraz düşük veya yüksekte olsa , yeni kullanılmış toprak olduğu için, içindede dolomit olduğu için ph ta kesinlikle bu zaman sıkıntı olmaz, bunuda bi büyüğüne sorabilirsin,ben bu arada torun sahibiyim,aman uzatma yeğenim.

Tommy vercetti

Müptezel
Ph ı biraz düşük veya yüksekte olsa , yeni kullanılmış toprak olduğu için, içindede dolomit olduğu için ph ta kesinlikle bu zaman sıkıntı olmaz, bunuda bi büyüğüne sorabilirsin,ben bu arada torun sahibiyim,aman uzatma yeğenim.
Dayım benim allah bağışlasın torununu ama ben 20 lt biobizz all mix photo super lemon haze baktım ve ilk haftası ph dengesizliğinden kalsiyum eksikliği gösterdi topraktaki beseni çekemedi kendi yaşadığımdan yola çıkıyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
  • O obeb:
    ***** **** ******* **** *** *** ******* *** ***** **** *** hahahaha* **** ******** ******** *** ***** **
  • O obeb:
    *** ****** ** ******* *** ****** hahahaha*
  • O obeb:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • needrich10 needrich10:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** hahahaha *********
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • needrich10 needrich10:
    hahahaha **** *** hahahaha ***** **** ******** **********
  • Bandaleros Bandaleros:
  • O obeb:
    ****** ********* ******* hahahaha* ******* ******
    hahahaha **** *** hahahaha ***** **** ******** **********
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* ****** **** ***** *********
    +1
  • needrich10 needrich10:
    ******** ********** *** ****** hahahaha***** *** *** **** *******
  • needrich10 needrich10:
    *** hahahaha***** ****** **** ***** *********
  • needrich10 needrich10:
    ******** hahahaha**** ****** **** ***** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********** hahahaha****** ***** ** ********** ***** hahahaha ********** *** ****** hahahaha***** *** *** **** *******
  • needrich10 needrich10:
    *** *** **** **** hahahaha******** hahahaha****** ***** ** ********** ***** ***
  • needrich10 needrich10:
  • needrich10 needrich10:
  • needrich10 needrich10:
  • Y Yer1n7kat6:
  • Narkotik Narkotik:
  • BABASULTAN07 BABASULTAN07:
    ** hahahaha ***** hahahaha** ****** ******** hahahaha* *********
  • esfanet esfanet:
  • 420x 420x:
    420x 420x: ** *** *********