Yapraklarda sarı beneklenme

Bager34

Yeni üye
20 günlük bitkimde yapraklarda sarı beneklenme oldu yeni fark ettim birde dün ilk defa gübre olarak general hydroponics Floramicro ve Floragro ve bioobiz Biogrow karistirip verdim ondan olabilirmi çünkü bugün böyle oldu, dün böyle degildi gubreleri 1.5 litre suya 1ml den az koydum sicaklik 25/28 degisiyor nem oranı 50 60 70 değişiyor Lst yada toping felan hic yapmadim tohumlari arkadastan aldim bilmiyorum ne oldugunu sebebi nedir ne yapmam gerekiyor bilen varsa yazabilirmi lütfen

Son düzenleme:

dangerranger

Kıdemli Üye
yaprakların altina bak gezinen bir seyler var mı cok dikkatli bak,odada ucusan veya ışıga yapisan beyaz cok kucuk sinek gibi bir seyler var mi?Yoksa eger gubreden dolayidir ve bu bitkilerin gubre isteyen bir hali yok,toprak gubreli herhalde.

Bager34

Yeni üye
yaprakların altina bak gezinen bir seyler var mı cok dikkatli bak,odada ucusan veya ışıga yapisan beyaz cok kucuk sinek gibi bir seyler var mi?Yoksa eger gubreden dolayidir ve bu bitkilerin gubre isteyen bir hali yok,toprak gubreli herhalde.
Evet kirmizi çok küçük böcek Gördüm topragim plagron bat mix

Bager34

Yeni üye
ne kadar kucuk ve yapraklarin altinda mi,bir tane mi cok sayida mi,eger bocek sorunu varsa basin buyuk belada dostum ama cok basinda gibi eger oyleyse.
1 tane gördüm yapragin ustundeyi elime almaya çalıştım bakmak icin kayboldu :) baska böcek felan görmedim eger öyle bir sorun varsa önerin nedir

dangerranger

Kıdemli Üye
bazi bocekler resimdekine benzer lekeler yaparlar yapragin oz suyunu emerek,o yuzden sordum.Oyle bir durum varsa organik karisimlar hazirlayip deneyebilirsin veya belli bocek ilaclarindan kullanabilirsin ama onlarin hepsi kalinti birakir,belli bir sure sonra kalinti birakmadigi soylenir bazilarinin ama hepsi sakattir.umarim oyle bir durum yoktur,simdi mevsimi de degil boceklerin ama belli de olmaz,bitkileri her gun incelemek lazim ozellikle yapraklarin altina cok iyi bakmak lazim mumkunse buyutecle ve havada ucusan bir seyler varsa hic bir zaman onemsiz gormemek lazim.

Bager34

Yeni üye
bazi bocekler resimdekine benzer lekeler yaparlar yapragin oz suyunu emerek,o yuzden sordum.Oyle bir durum varsa organik karisimlar hazirlayip deneyebilirsin veya belli bocek ilaclarindan kullanabilirsin ama onlarin hepsi kalinti birakir,belli bir sure sonra kalinti birakmadigi soylenir bazilarinin ama hepsi sakattir.umarim oyle bir durum yoktur,simdi mevsimi de degil boceklerin ama belli de olmaz,bitkileri her gun incelemek lazim ozellikle yapraklarin altina cok iyi bakmak lazim mumkunse buyutecle ve havada ucusan bir seyler varsa hic bir zaman onemsiz gormemek lazim.
Az once gidip baktim altina ustune bisey goremedim birde yapraklar assa düşmüş ve biraz buruşmuş böyle değildi bi kac gün once çok canliydi bitkiler https://i.imgyukle.com/2021/02/18/LDW3V8.jpg

CahilKush

Doktor
20 günlük bitkimde yapraklarda sarı beneklenme oldu yeni fark ettim birde dün ilk defa gübre olarak general hydroponics Floramicro ve Floragro ve bioobiz Biogrow karistirip verdim ondan olabilirmi çünkü bugün böyle oldu, dün böyle degildi gubreleri 1.5 litre suya 1ml den az koydum sicaklik 25/28 degisiyor nem oranı 50 60 70 değişiyor Lst yada toping felan hic yapmadim tohumlari arkadastan aldim bilmiyorum ne oldugunu sebebi nedir ne yapmam gerekiyor bilen varsa yazabilirmi lütfen
https://www.tohumsuz.com/threads/esrar-bitki-hastalıkları-ve-tedavisi.11923/ hemen bu konuya bakıyorsun kanka her sorun ve çözümünü yazmış zaten üstat :D

CahilKush

Doktor
Kanka İlgilendigin icin teşekkür ederim ne olduysa gubreyi verdikten sonra oldu zaten
kanka bak bakalım o zaman verdiğin gübreye ne gübresi verdin'de böyle oldu kanka senin diğer konunda demiş gerekeni bi bloom'a girsin belli olur daha fazla gözlemle direkt endişeye girme baktın artıyor 2 3 gün içinde o zaman panik yap bu kızlar sağlamdır.

Bager34

Yeni üye
kanka bak bakalım o zaman verdiğin gübreye ne gübresi verdin'de böyle oldu kanka senin diğer konunda demiş gerekeni bi bloom'a girsin belli olur daha fazla gözlemle direkt endişeye girme baktın artıyor 2 3 gün içinde o zaman panik yap bu kızlar sağlamdır.
Tamam kanka öyle yapicam düzelir inşallah sağolasın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • I ichbinkrytpon:
    ******* ****** ** **** hahahaha
  • Narkotik Narkotik:
    hahahaha ** ******* *** hahahaha***** ***
  • Narkotik Narkotik:
  • I ichbinkrytpon:
  • I ichbinkrytpon:
    **** *** **** **** hahahaha*** ***** ***** ******* ********** hahahaha****
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
    ****** *
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
  • I ichbinkrytpon:
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
  • I ichbinkrytpon:
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
    ** ********* *** ***** ********** ** *** ** ** * *** *** * **** ****** ******* ******* ***** **** ******
  • I ichbinkrytpon:
  • Narkotik Narkotik:
    ********** **** ******* ***** ***** ********** **** **** hahahaha
  • I ichbinkrytpon:
  • Narkotik Narkotik:
  • I ichbinkrytpon:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • TabldotLife TabldotLife:
  • TabldotLife TabldotLife:
    hahahaha ******** ******* ********* ******** hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    TabldotLife TabldotLife: hahahaha ******** ******* ********* ******** hahahahahahahaha hahahahahahahaha