Yapraklara bir bakarmısınız

Escop952

Yeni üye
Cvp: Yapraklara bir bakarmısınız

Kanka küf bu ya 
kesin bişey söylemiyim ama öyle duruyor yani

R

Ripley'sOG

Guest
Kalsiyum eksikliği başlangıcı  gibi duruyor.Şunlari bize belirtirsen sevirim
  • Ph ne durumda?
  • Elindeki gübreler nedir?NPK oranlari?
  • Gübreli sulamayi nasil ve ne siklikla yapıyorsun? 

Horoznuri007

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
Kalsiyum eksikliği başlangıcı  gibi duruyor.Şunlari bize belirtirsen sevirim
  • Ph ne durumda?
  • Elindeki gübreler nedir?NPK oranlari?
  • Gübreli sulamayi nasil ve ne siklikla yapıyorsun? 

son sulamayı 5 gün önce yaptım Hesi bloom complex vardı hocam çeşme suyuyla veriyordum fakat bundan sonra akıllandım konulara falan baktım bugün gittim hayat su aldım ph : 7.55 yazıyor artık onunla birlikte vericem ayrıca Hesi bitti biobizz siparişi verdim dün şuan kargoda bloom gübrem yarın elimde olacak artık hayat su ve bloomu yeterli miktarda karıştırıp vereceğim bende az çok farkındayım sorunun nedeninin fakat yinede sormak istedim maddi durumum çok kötü 20 lira bile karşılayamadığım için ph ölçemiyorum yorumun benim için önemli hayat su : 7.55 biobizz bloomla karıştırıp versem sorunumu çözermi sence ? bir sorumda şudur hocam Hesi tnt complexte manganez ve demir var ben çiçeklenmeden sonra kesinlikle bunu vermiyorum acaba sorun bundan kaynaklıda olabilirmi ? manganez ve demir sorunu gibide duruyor aynı zaman bundan önceki growumdada bu sorunu yaşadım musluk suyu ve hesi veriyordum yine. Hemen yarın kızlarıma düzeltmeleri yapıcam kesin teşhis koyarsan hocam.

Sulama mevzusunuda 3 günde bir yapıyorum hocam toprağın kuruluguna göre bakarak

R

Ripley'sOG

Guest
Bitkin şuan bloom döneminde şimdi bu konu 2 ye ayıralım
  1. Ph kaynaklı 
  2. Aşırı potasyum kaynaklı 
Bazi maddelerin fazla olması diğerinin alimini etkiliyor bunlardan biride potasyum fazla oluşu bitkide callmag sorununu yaratıyor.Eger ki bitkin someklenme dönemine kadar bu sorunu yaşamadı şuan yaşıyor ise sorun gübreyle alakalı.Cunku magnezyum sorunu olup veg dönemini saglikli atlatman mümkün değil en basta bu sorun kendini belli ederdi.Ya da değişen kontamine sorunlarla birlikte ph durumun değişti şehir sebekesi kaynaklı sorunlar vs olabilir şimdi gubre alicak isen  ve ph durumun yok ise advenced nutriens markasi adi altındaki gübreleri tercih et derim çünkü icinde ph perfect teknoloji var topragin ph durmunu oto sabitliyor.Urun olarak ise sensı bloom ya da connouser olabilir imkanin yok ise grow micro bloom setlerinide tercih edebilirsin.Bu yazdıklarımı cevapladıktan sonra bir yol haritası cizeriz dostum

Horoznuri007

Yeni üye

RipleyBitkin şuan bloom döneminde şimdi bu konu 2 ye ayıralım
  1. Ph kaynaklı 
  2. Aşırı potasyum kaynaklı 
Bazi maddelerin fazla olması diğerinin alimini etkiliyor bunlardan biride potasyum fazla oluşu bitkide callmag sorununu yaratıyor.Eger ki bitkin someklenme dönemine kadar bu sorunu yaşamadı şuan yaşıyor ise sorun gübreyle alakalı.Cunku magnezyum sorunu olup veg dönemini saglikli atlatman mümkün değil en basta bu sorun kendini belli ederdi.Ya da değişen kontamine sorunlarla birlikte ph durumun değişti şehir sebekesi kaynaklı sorunlar vs olabilir şimdi gubre alicak isen  ve ph durumun yok ise advenced nutriens markasi adi altındaki gübreleri tercih et derim çünkü icinde ph perfect teknoloji var topragin ph durmunu oto sabitliyor.Urun olarak ise sensı bloom ya da connouser olabilir imkanin yok ise grow micro bloom setlerinide tercih edebilirsin.Bu yazdıklarımı cevapladıktan sonra bir yol haritası cizeriz dostum

Autoflower afghan
Hoca bitkim sömeklenmeye 1 hafta önce girdi şuan 49. Gününde 66 cm boyu var yapraklarıda gayet sağlıkydı bu sorun 4 gün önce başgöstermeye başladı ben bloom hesi gübresini dinlenmiş suyla 1 kez 5 gün önce verdim kalanıda dün döktüm imkan olarak biobizz bloom siparşimi verdim normalde senin söylediğin hübreyi sipariş ettim kalmamış diye aradılar bende bunu tercih etmek zorunda kaldım ph mevzusuna gelince söylediğim gibi artık hayat su alıcam 7.55 ph değeri gübreyle beraber 6.50 lere düşeceğine inanıyorum olan biten bu genetik afghan kush site degenetica blue dream bitkim var 1 tanedr sorunsuz ama bunda başladı bu sorun çok korkuyorum 50 günüm boşa gidecek diye.bitkimde hiçbi sprun olmadı son 4,5 gündür var 

ISI sabit 20-19-21 400w ışıgım sarıya aldım 3 gün önce

R

Ripley'sOG

Guest
Horoznuri007' Alıntı:
Hoca mevzu bu daha detaylı
Ph ile ilgili bir durum değil eğerki şuana kadar ne kullanıyor isen ayni sekilde devam ettiysen çünkü sorun olsa en basta olurdu.Buyuk ihtimal aşırı gübreden toprak tuzlanmasi oluşmuş buda köklerin mikro besin alımını etkiliyor.Bunun çaresi flush yeni saksının  3 kati suyu 20 ise 60 litre su ile olucak işlem tek dikkat etmen gerek bunu 2 veya 3 parti seklinde yapman 60 litrenin son 10 litresine gubre eklemen gerekiyor.yani ilk 50 litre gubresiz temiz su son 1 litreyi gubre ekleyerek ver bitkiye.bunun mantığını sana söylüyorum sen kendinin bir yol izle kaç parti yaparsın sana kalmış 

Hasatin bol olsun

Horoznuri007

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
Horoznuri007' Alıntı:
Hoca mevzu bu daha detaylı
Ph ile ilgili bir durum değil eğerki şuana kadar ne kullanıyor isen ayni sekilde devam ettiysen çünkü sorun olsa en basta olurdu.Buyuk ihtimal aşırı gübreden toprak tuzlanmasi oluşmuş buda köklerin mikro besin alımını etkiliyor.Bunun çaresi flush yeni saksının  3 kati suyu 20 ise 60 litre su ile olucak işlem tek dikkat etmen gerek bunu 2 veya 3 parti seklinde yapman 60 litrenin son 10 litresine gubre eklemen gerekiyor.yani ilk 50 litre gubresiz temiz su son 1 litreyi gubre ekleyerek ver bitkiye.bunun mantığını sana söylüyorum sen kendinin bir yol izle kaç parti yaparsın sana kalmış 

Hasatin bol olsun

hocam hemen uygulamaya koyuyorum ama kesinlik kazanması açısından son olarak şunuda görmeni isterim.  https://ibb.co/wh6g52P

R

Ripley'sOG

Guest
Durumun vehameti ortada bir an once işe koyul vegetatif dönemde bu sorunu yaşamadın bu dönemde oldu ise tani yukarda  kolay gelsin

hightimes1980

Yeni üye

Horoznuri007' Alıntı:
Arkadaşlar 2 growdada aynı sorunu yaşadım geçen growumdada sigaram bu yüzden son zamanlarda sorun oldu ve çok kötü bi mahsül aldım kesin neden paylaşabilicek varmı ? 

https://hizliresim.com/l42a6p

Kalsiyum ve magnesyum eksikliği , çare cal mag'da, gemiş olsun iyi growlar.  untumadan hiçbir zaman ph ayarlamayı unutma.

Horoznuri007

Yeni üye

Ripleys dayı son durum bu 
https://ibb.co/bd55gN3

https://ibb.co/vwZ0BS3

Ph metre aldım tarımcı dayının birinden baktım toprak ph ım 6.6 civarı görünüyor 

Saksılarım 10 litre 25 litre normal suyla flushladım son 5 litreye gübremi normal düzeyde koydum ve 2 litre kadar suladım çiçeklerim bu şekilde sağdaki hasta bitkim soldakide blue dream bitkim o daha sömeğe girmedi ışığı beyaza aldım bugüN 2 gün sonra tam sarıya geçeceğim hasta 3 fan yaprağınıda kopardım

R

Ripley'sOG

Guest
Horoznuri007' Alıntı:

Ph metre aldım tarımcı dayının birinden baktım toprak ph ım 6.6 civarı görünüyor 

Saksılarım 10 litre 25 litre normal suyla flushladım son 5 litreye gübremi normal düzeyde koydum ve 2 litre kadar suladım çiçeklerim bu şekilde sağdaki hasta bitkim soldakide blue dream bitkim o daha sömeğe girmedi ışığı beyaza aldım bugüN 2 gün sonra tam sarıya geçeceğim hasta 3 fan yaprağınıda kopardım

Eline sağlık şimdi durumu takip etme vakti  !

Horoznuri007

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
Horoznuri007' Alıntı:

Eline sağlık şimdi durumu takip etme vakti  !

Senin ellerine sağlık umarım normalleşir elimden geleni yaptım. gelişmeleri haber vereceğim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********